R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wydarzenia

Otwórzmy się na życie. Usłane balonami?

19-03-2022 10:48 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,883 | Komentarzy: 0

O 17:21 rozpoczęło się wczoraj wydarzenie "Otwórzmy się na życie. Usłane balonami?", które zorganizowano w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa 2022.

R E K L A M A

 

Wybór godziny rozpoczęcia wydarzenia nie jest przypadkowy, gdyż 21 symbolizuje 21 chromosom.  W tym roku symbolem wydarzenia byl balon ,symbol czegoś ulotnego i delikatnego z przesłaniem, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. 

Spektakl Produkcji Konińskiego Teatru Tańca – Konin Dance Theatre , Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie był głównym elementem wydarzenia. "Usłane Balonami" to opowieść o dążeniu do upragnionego celu. Zatraceniu, które przysłania nam inne perspektywy . Wszystko to sprawia, że uchodzi z nas powietrze. W czasie spektaklu odnajdujemy spokój i radość w celebrowaniu życia.

Wydarzenie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa w tym roku w kolorach niebieskich i żółtych. Widowisko otworzyła Livia Kujawska w solo choreografii Bartłomieja Zająca instruktora zespołu tanecznego Muza a poprowadziła Agnieszka i Marta Kniaź . W wydarzeniu wzięły udział dzieci i dorośli z zespołem Downa Bartosz Nuszkiewicz Marta Kniaź Julian Żurawik Mateusz Najdiuk Aleksandra Nejman Zuzanna Lewandowska Maria Świder Jagienka Ruda Adrianna Oblizajek Róża Maciaszek Elena Kujawska Hubert Zioła.

Piosenkę finałową zaśpiewał zespół muzyczny Muzol z Kłodawy instuktor Mariola Felczyńska. Na scenie zaprezentowali się wokaliści: Michalina Michalak Sebastian Mroczek Natalia Bielak Weronika Pacyna Aleksandra Ziemniak Maja Żylińska

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze