R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

235 mln zł dla wielkopolskich urzędów pracy

29-03-2022 10:58 | Źródło: Urząd Marszałkowski w Poznaniu | Wyświetleń artykułu: 1,425 | Komentarzy: 0

W dniu 29 marca Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak pozytywnie zarekomendował i przesłał do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przygotowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu dokument, który dotyczy podziału pomiędzy wielkopolskie powiaty środków z Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań w zakresie zatrudnienia realizowanych przez samorządy powiatowe. Wcześniej, w dniu 17 marca podział środków zatwierdził uchwałą Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Foto:Urząd Marszałkowski
R E K L A M A

Wysokości kwot dla poszczególnych powiatów ustalone zostały według kryteriów przyjętych przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Z ogólnej kwoty 235 mln zł, którą w 2022 roku mają do dyspozycji wielkopolskie powiaty, aż 154 mln to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego (w tym 88 mln zł pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, a 66 mln zł to tzw. POWER, czyli Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).

- Jestem przekonany, że te ogromne, sięgające prawie ćwierć miliarda złotych fundusze pomogą w dalszej skutecznej walce z bezrobociem w Wielkopolsce. Bo choć stopa bezrobocia w naszym regionie jest zdecydowanie najniższa w kraju, co jest naszym – pracodawców, przedsiębiorców, osób samozatrudnionych i samorządu wspólnym sukcesem, to nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek zaniedbania w tej kwestii. Każdy Wielkopolanin chcący pracować i zarabiać na godne utrzymanie swoje oraz swojej rodziny, powinien mieć do tego prawo

–deklaruje Wicemarszałek Wojciech Jankowiak.    

Największe środki z liczącej 235 mln zł puli trafią do PUP w Poznaniu (32 mln zł), w następnej kolejności są PUP w Koninie (27 mln zł), PUP w Pile (11,5 mln zł) i PUP w Kaliszu (9,8 mln zł), a za nimi urzędy pracy we wszystkich innych powiatach regionu.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze