R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02-04-2022 11:32 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,094 | Komentarzy: 2

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz wzmocnienie akceptacji dla osób w spektrum i zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się każdego dnia.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 osób, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że autyzm dotyczy nawet 3 mln osób w Polsce.

„Polska na Niebiesko” - to coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim organizowana przez Fundację JiM. 2 kwietnia ma miejsce finał wydarzenia - akcja „Zaświeć się na niebiesko” polegająca na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.

Wczoraj na terenie Prywatnego Tęczowego Przedszkola w Kole traydycjnie wypuszczono niebieskie balony. Przed pandemią organizowano przemarsze ulicami miasta pod gmach Miejskiego Domu Kultury w Kole, gdzie spotykały się dzieci i młodzież z kolskich przedszkoli i szkół i wspólnie wypuszczali balony do nieba.

Jak było w tym roku? Zobaczcie nasza transmisję na żywo:

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (2) Pokaż komentarze