(2)
Zamglenie -1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 02 Kwiecień 2022
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
© redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 2 Czytano:
4,743 razy |

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz wzmocnienie akceptacji dla osób w spektrum i zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się każdego dnia.

R E K L A M A
2
Czytano:
4,743 razy
Udostępnij

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 osób, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że autyzm dotyczy nawet 3 mln osób w Polsce.

„Polska na Niebiesko” - to coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim organizowana przez Fundację JiM. 2 kwietnia ma miejsce finał wydarzenia - akcja „Zaświeć się na niebiesko” polegająca na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.

Wczoraj na terenie Prywatnego Tęczowego Przedszkola w Kole traydycjnie wypuszczono niebieskie balony. Przed pandemią organizowano przemarsze ulicami miasta pod gmach Miejskiego Domu Kultury w Kole, gdzie spotykały się dzieci i młodzież z kolskich przedszkoli i szkół i wspólnie wypuszczali balony do nieba.

Jak było w tym roku? Zobaczcie nasza transmisję na żywo:

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (2)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Jan · 04 Kwiecień 2022
A kto będzie sprzątał ta balony
Wieruszowianin · 04 Kwiecień 2022
Fajnie że o nas pamietacie
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 826 1