(10)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Średnie opady śniegu -2.4
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Straż Miejska podsumowała rok 2021. Ile wystawiono mandatów?

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 05 Kwiecień 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Straż Miejska podsumowała rok 2021. Ile wystawiono mandatów?
© redakcja e-kolo.pl
(10) | Czytano:
7,883 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole, Komendant Straży Miejskiej , Krzysztof Ossowski przedstawił sprawozdanie za poprzedni, 2021 rok działalności jednostki. Poniżej przedstawiamy dane ze sprawozdania.

R E K L A M A
10
Czytano:
7,883 razy
Udostępnij

Skład osobowy Straży Miejskiej na dzień 31.12.2021 wynosił 14 pracowników: 6 strażników miejskich oraz 8 pracowników cywilnych (5 operatorów monitoringu wizyjnego miasta Koła i 3 pracowników w Strefie Płatnego Parkowania).

Staż Miejska wystawiała patrole interwencyjne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30 oraz 14:00 - 22:00 a także w soboty w godz. 14:00 - 22:00. 

W roku 2021 Straż Miejska w Kole wystawiła 522 patrole własne. Były to patrole piesze i zmotoryzowane pojazdem służbowym oraz 44 patrole wspólne z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kole. 

W marcu 2021 nastąpiła zmiana siedziby. Komenda została przeniesiona z ulicy Dąbskiej 40 na ulicę Stary Rynek 15. 

Od 1 grudnia 2021 nastąpiło przeniesienie Centrum Monitoringu Miejskiego z dotychczasowej siedziby w Komendzie Powiatowej Policji w Kole do siedziby przy ulicy Stary Rynek 15.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wyniki działań Straży Miejskiej za rok 2021

W 2021 roku strażnicy miejscy nałożyli 325 mandatów karnych na kwotę 31 250,00 zł. Strażnicy pouczyli 759 sprawców wykroczeń. 

Porównując lata ubiegłe: w 2020 roku wystawiono 213 mandatów na kwotę 21 820,00zł. W 2019 roku 173 mandaty na kwotę 17 400,00zł

Najwięcej pouczeń dotyczyło wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji (647).

Do Sądu Rejonowego w Kole skierowano 8 wniosków o ukaranie. 2 z kategorii bezpieczeństwa osób i mienia oraz 6 przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji.

Zgłoszenia wpływające do straży

W 2021 roku wpłynęło 382 zgłoszeń, najwięcej dotyczących zagrożeń w ruchu drogowym (167).

Kontrole spalanych materiałów w piecach

Straż Miejska posiada uprawnienia do prowadzenia kontroli z zakresu przestrzegania zakazu spalania w kotłowniach przydomowych substancji zabronionych. W 2021 roku przeprowadzono 13 kontroli. W 4 przypadkach stwierdzono wypalanie substancji zabronionych. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (10)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
men777 · 10 Kwiecień 2022
na 100% SM będzie zlikwidowana wcześniej niż wam się wydaje he he.brawo
gość · 08 Kwiecień 2022
Pani Łukaszewska po prostu domaga się, aby policja była obiektywna i wykonywała czynności zgodnie ze spodziewanym przez społeczeństwo warsztatem. A że przy tym uczepiła się JEDYNEGO tematu jak rzep psiego ogona, a i w samej formacji brak profesjonalnego warsztatu to mamy wodę na młyn.
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 05 Kwiecień 2022
PANIE BRZECKI!!PRZEBIERANY KOMENDANCIE KPP W KOLE DLACZEGO NA SESJI RM NIE DALES GLOSU OPRAWORZADNOSCI TWOJEJ MUNDUROWEJ TANCKARUZELI OD PONAD 4 LAT UCZESTNICZYSZ W PRZESTEPSTWACH GRUPY WILKA PODOBNIE JAK BURLINSKI BRYL OPWIEDZ BAJECZKE O PRAWORZADNYM MIESCIE KOLO ZMUSZASZ PODWLADNYCH DO POSWIADCZANIA NIEPRAWDY PRZEINACZASZ FAKTY ILE NAS MIESZKANCOW KOSZTUJE UTRZYMANIE TAKICH MUNDUROWYCH GANGSTEROW? CZLOWIEKU OGARNIJ SIE
kolanin · 07 Kwiecień 2022
Łukaszewska to powinna wsadzić "koguta" na plecy i pobiegać sobie po mieście. Wtedy to można by się wreszcie przekonać jaki z niej "wzorowy stróż prawa", bo jak dotąd to wg niej nie ma policjanta, który spełnił by jej chore oczekiwania.
Stefka Kunias · 05 Kwiecień 2022
Monica Wiesz ty nie pytaj ile oni kosztują bo idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do tego że wychowanie Ciebie i twoja edukacja była błędem , wiesz ile to kosztowało ? Pamiętaj że są rzeczy ważniejsze niż pieniądze , ile kosztuje to że nie dostaniesz wieczorem w głowę ? Albo sąsiad nie napali w piecu plastikiem ? Ile kosztuje to że psy chodzą w kagańcu ? Nie będę wszystkiego wymieniać ale są rzeczy droższe niż pieniądze ale mam nadzieję że kiedyś bezpański pies cię pogryzie i zapytam Cię , ile to kosztuje ???
Monica · 05 Kwiecień 2022
Błędem to było to że matka urodziła takie coś jak ty a od pilnowania porządku jest policja .
Monica · 05 Kwiecień 2022
ile miasto kosztuje ich utrzymanie ? nie widzę powodu na utrzymywanie SM tak samo OSP i mam nadzieję że nowy burmistrz zrobi z tym porządek.
parkujaca · 05 Kwiecień 2022
cieszy mnie, ze funkcjonariusze nie sa nastawieni na trzepanie kasy - potrafia pouczyc bez mandatu. Czasami pouczenie ma lepszy wplyw na kierowcow co do przyszlych wykroczen niz mandat. Dziekujemy za sluzbe!
ela · 05 Kwiecień 2022
a ja mam niefajne doświadczenie ze SM.Kilka lat temu była dość obfita zima w śnieg. Byłam ok.16-tej w Kole na Toruńskiej.Stanęłam gdzie się dało byle nie w zaspie, bo tak wyglądały parkingi i poszłam do apteki na zegarowej kupić leki, gdyż byłam świeżo po operacji kolana. Chodzenie dla mnie w tym momencie było katorgą, Gdy wróciłam z apteki miałam za wycieraczką karteczkę by zgłosić się na ul.Dąbską. Pojechałam. Tam dowiedziałam się że zablokowalam wjazd na posesję. A WCALE TAK NIE BYŁO, FAKT STANĘŁAM PRZY TYM WJEŹDZIE LECZ KAŻDY MOGŁ Z NIEGO WYJECHAĆ. A STANĘŁAM TYLKO DLATEGO, ZE NA CALEJ SZEROKOŚCI PARKINGU przy tym wjeździe BYŁA GÓRA ŚNIEGU. OWSZEM DOSTAŁAM MANDAT 100 zł. Miałam zrobione swoje zdjęcie telefonem, że jednak tego wjazdu nie zastawiłam, ale pan był tak chamski, że go nic nie interesowało (że choć ja wtedy byłam również urzędnikiem samorządowym) mandat zapłaciłam z dedykacją by miał premię na chleb.Bo mnie po naprawdę ciężkiej operacji kolana nie chciało się chodzić i udowadniać moich racji. Może jego również coś tak przyjemnego w życiu spotka jak on mnie potraktował. Daj mu Boże
justyna · 05 Kwiecień 2022
popieram! raz zdarzylo mi sie zle zaparkowac. Panowie stanowczo lecz kulturalnie zwrocili mi uwage bez wypisywania mandatu. Pamietam do dzis!
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
5 godziny temu 179

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
5 godziny temu 120

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
13 godziny temu 1,770

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
13 godziny temu 3,271

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
15 godziny temu 1,777

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,767

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A