(1)
Bezchmurnie 9
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Grand Prix Koła o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer przeszedł do historii

Grand Prix Koła o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer przeszedł do historii

Autor: MOSiR Koło 25 tygodnie temu
Grand Prix Koła o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer przeszedł do historii
© Eugeniusz Gembka
Komentarzy: 1 Czytano:
9,410 razy |
Na starcie sobotniego wyścigu stanęło 142 uczestników. W niecodziennej scenerii w sobotę 9 kwietnia odbył się drugi z czterech biegów i marszów NW w szóstej odsłonie Grand Prix Koło 2022.
R E K L A M A
1
Czytano:
9,410 razy
Udostępnij

Pierwszy raz w historii GP Koło rywalizacja odbyła się w lasach Nadleśnictwa Koło w miejscowości Dąbrowice Stare. Dukty leśne, piaszczyste drogi, piękne widoki oraz niespodzianki przygotowane przez naturę sprawiły, że zawodnicy mogli poczuć smak biegów przełajowych. Sobotnia rywalizacja toczyła się o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer na 10 km dystansie biegowym, który składał się z dwóch pętli oraz 5 km dystansie dla zawodników NW.

Pomimo niełatwych warunków zawody stały na wysokim poziomie sportowym o czym świadczą rekordy życiowe wielu zawodników. Od samego startu mocno konkurowali dwaj biegacze, Taras Kulaj i Łukasz Wojnicki. Rywalizację na swoją korzyść rozstrzygnął Taras Kulaj z Triton Konin, który na drugiej pętli podkręcił tempo i dotarł do mety z czasem 0:34:57. Drugi Łukasz Wojnicki z Andre Team uzyskał wynik 0:35:15. Trzeci w rywalizacji mężczyzn był Krzysztof Nowosielski z czasem 0:38:09 z MKS Run Team Dąbie. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Andżelika Niklewicz MLUKS Triathlon Koło, która uzyskała czas 0:42:18. Na kolejnych miejscach uplasowały się Małgorzata Nowacka z NO NAME TEAM z czasem 0:46:52 oraz Paulina Jamrosz-Grudzińska Triton Konin z czasem 0:47:17.

R E K L A M A

W sumie w biegu udział wzięło 104 zawodników. Z kolei w rywalizacji Nordic Walking wystartowało 38 osób.

Wśród całej stawki najlepsza okazała się być Kinga Staśkiewicz Partyzanci Konin. Jej wynik to 0:37:21. Druga wśród Pań była Kinga Staśkiewicz KB Wartko z czasem 0:38:58. Trzecią lokatę zajęła Marzena Majewska New4YouTeam z czasem 0:39:00. Męskie ściganie wygrał Daniel Kurdubski reprezentujący klub WKB Maratończyk Włocławek, który pokonał trasę w czasie 0:32:52. Drugie miejsce wywalczył Marcin Radomski NW Człapski Team uzyskując czas 0:33:34, a trzeci na mecie zameldował się Marcin Żurawik Saint-Gobain SQUAD uzupełniając podium z czasem 0:35:18.

Klasyfikację drużynową wygrali zawodnicy No Name Team wyprzedzając ekipę Kolka Team i Triton Konin Dziękujemy firmie Wood-Mizer za wkład i zaangażowanie w organizację wydarzenia oraz Restauracji Beefteka i Sieci Pizzerii K2 za przygotowanie posiłku w formie kanapek i pizzy oraz napoi regenerująco-orzeźwiających dla zawodników.

Następne zawody Grand Prix Koło odbędą się 7 maja na Stadionie Miejskim w Kole, a uczestnicy pobiegną i pomaszerują o Puchar Prezesa firmy Andre na dystansie 5 km.

Zdjęcia: Eugeniusz Gembka

Galeria zdjęć

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Kolanin · 25 tygodnie temu
Wszystkie biegi powinny się odbywać w lesie a nie na wale po tych kamieniach są ładne tereny jak las łęka dąbrowice
Inne
Znaleziono ciało mężczyzny w stawie
15 godziny temu 22,446
R E K L A M A