R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

IX Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof. Liczne delegacje w miejscu mordu

21-04-2022 18:38 | Źródło: Redakcja portalu e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 7,293 | Komentarzy: 3

O godzinie 10:00, 21 kwietnia 2022 w lesie Rzuchowskim, w miejscu gdzie w trakcie II wojny światowej funkcjonował obóz zagłady - odbył się dziewiąty raz tzw. marsz pamięci.

R E K L A M A

Ideą tego, jak i poprzednich Marszów jest upamiętnienie ofiar pierwszego niemieckiego ośrodka śmierci przeznaczonego dla Żydów z tzw. Kraju Warty – części ziem okupowanej Polski wcielonych do III Rzeszy.

W Marszu, który tradycyjnie wyruszył spod Pomnika Ofiar Faszyzmu, wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i służb mundurowych powiatu kolskiego, reprezentanci lokalnych organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, przedstawiciele Gminy Żydowskiej Wyznaniowej w Łodzi, a także młodzież wraz z nauczycielami ze szkół z wielu powiatów.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze