(3)
Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

IX Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof. Liczne delegacje w miejscu mordu

IX Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof. Liczne delegacje w miejscu mordu

Autor: Redakcja portalu e-kolo.pl 21 Kwiecień 2022
IX Marsz Pamięci Ofiar Kulmhof. Liczne delegacje w miejscu mordu
© redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 3 Czytano:
8,213 razy |

O godzinie 10:00, 21 kwietnia 2022 w lesie Rzuchowskim, w miejscu gdzie w trakcie II wojny światowej funkcjonował obóz zagłady - odbył się dziewiąty raz tzw. marsz pamięci.

R E K L A M A
3
Czytano:
8,213 razy
Udostępnij

Ideą tego, jak i poprzednich Marszów jest upamiętnienie ofiar pierwszego niemieckiego ośrodka śmierci przeznaczonego dla Żydów z tzw. Kraju Warty – części ziem okupowanej Polski wcielonych do III Rzeszy.

W Marszu, który tradycyjnie wyruszył spod Pomnika Ofiar Faszyzmu, wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i służb mundurowych powiatu kolskiego, reprezentanci lokalnych organizacji, stowarzyszeń, instytucji kultury, przedstawiciele Gminy Żydowskiej Wyznaniowej w Łodzi, a także młodzież wraz z nauczycielami ze szkół z wielu powiatów.

R E K L A M A

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Polak · 23 Kwiecień 2022
I znowu żadnej wzmianki o wielu Polakach zamordowanych przez Niemców, którzy leża w dołach śmierci w lesie rzuchowskim...Nie dzielcie ludzi na wyznania.
Polak · 23 Kwiecień 2022
To muzeum nie upowszechnia podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej. Wiec nie ma kogo się pytać. Powinno być dawno zlikwidowane, lub opłacane jedynie przez jedną z nacji...
mariusz · 23 Kwiecień 2022
Wklejasz ten sam wpis co roku? Już kiedyś pracownicy Muzeum na tym portalu tłumaczyli, że to są dwie różne sytuacje. Zamiast wylewać żale i pretensje, idź do muzeum i tam ci wszystko wyjaśnią.
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 830 1