R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Gdzie zrobić kurs na drona?

28-04-2022 11:40 | Źródło: partner | Wyświetleń artykułu: 751 | Komentarzy: 0

Drony – bezzałogowe statki powietrzne – przyciągają wielu ludzi. Dostarczają niemałej rozrywki, pozwalają na nagrywanie filmów i robienie zdjęć z lotu ptaka. Decydując się na sięgnięcie po nie, trzeba jednak pamiętać, że posługiwanie się nimi regulują obowiązujące aktualnie przepisy. Ci, którzy chcą obsługiwać drony ważące więcej niż 250 gramów muszą zarejestrować się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, odbyć szkolenie, a także zdać egzamin potwierdzający posiadane kwalifikacje. Obowiązku tego nie ma, jeśli waga drona nie przekracza 250 gramów. Na szczęście stworzona procedura jest naprawdę prosta, a zdobycie niezbędnych uprawnień nie pociąga za sobą zbyt wysokich kosztów.

Foto:partner
R E K L A M A

Gdzie można wykonywać loty dronem?

Stworzone regulacje to odpowiedź na coraz większy rozwój lotnictwa bezzałogowego. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, drony stanowią niemałe zagrożenie, jeśli tylko nie będą odpowiednio pilotowane. Prowadzone statystyki pokazują, że tylko w Polsce wykorzystywanych jest już około dwieście tysięcy dronów. Są to zarówno niewielkie urządzenia, jak i maszyny, których waga przekracza pół tony. Po drony sięgają filmowcy, fotografowie, geodeci, rolnicy, wojskowy, ale także wielu amatorów, którzy szukają sposobu na doskonałą rozrywkę. Do końca 2020 roku wykorzystywanie drona w celach rekreacyjnych i sportowych nie nakładało na operatora żadnych obowiązków. Trzeba było jedynie pamiętać o tym, aby utrzymywać maszynę w zasięgu własnego wzroku oraz nie latać w promieniu kilometra od takich obiektów, jak:

  • lotniska;
  • porty;
  • linie energetyczne;
  • rurociągi;

Wprowadzone zmiany sprawiły, że dzisiaj odpowiednie kwalifikacje muszą zdobyć niemalże wszyscy użytkownicy bezzałogowych statków powietrznych.

Na jakie miejsce postawić, chcąc zrobić kurs na drona?

Decydując się na ukończenie kursu na drona, warto postawić na firmę renomowaną i cieszącą się doskonałą opinią. Ważne jest bowiem, aby do szkolenia przyszłych operatorów dronów podchodziła ona naprawdę poważnie. Liczą się kwalifikacje posiadane przez pracowników, a także to, czy wybrana placówka posiada wszystkie niezbędne uprawnienia. Zawsze warto o nie zapytać, podejmując decyzję o zapisaniu się na kurs. Nie można zapomnieć także o konieczności rejestracji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Warto przy tym pamiętać, że dokonuje się jej na stronie internetowej. Osobista wizyta w urzędzie nie jest więc potrzebna.

Kurs w jakiej kategorii ukończyć?

Decydując się na ukończenie kursu na operatora drona, warto pamiętać, że w grę wchodzą aż trzy kategorii:

  • otwarta;
  • szczegółowa;

Znaczna większość osób planujących swoją przygodę z dronami stawia na kategorię otwartą, która jest w zupełności wystarczająca. Umożliwia ona na wykonywanie lotów dronami, które nie ważą więcej niż dwadzieścia pięć kilogramów przy wysokości nie przekraczającej sto dwadzieścia metrów od najbliższego punktu znajdującego się na ziemi. Co ważne, lot musi odbywać się w zasięgu wzroku. Trzeba także zachować odległość bezpieczną od innych osób.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/vlos/

Masz pytania? Napisz na: [email protected], zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze