R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Złaz Hufca ZHP Koło w Przedczu

18 dni temu | Źródło: SP Przedecz | Wyświetleń artykułu: 1,209 | Komentarzy: 0

22 kwietnia 2022 r. był dla Wielopoziomowej Drużyny harcerskiej TRAMPY z Przedcza dniem pełnym wrażeń. Zaraz po lekcjach nasi harcerze rzucili się w wir przygotowań, aby móc jak najlepiej ugościć przybyłych. Albowiem to właśnie tego dnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu odbył się Złaz Hufca ZHP Koło.

Foto:SP Przedecz
R E K L A M A

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jarosława Sobańskiego, który udostępnił bazę lokalową, druhny Katarzyna Osińska, Elźbieta Pawlak, Urszula Gawryszewska, Marzena Ozdoba mogły zorganizować to wydarzenie. Wzięło w nim udział 233 druhów z całego powiatu kolskiego. Gościliśmy m.in. harcerzy i zuchów z Łubianki, Koła, Kościelca, Ponętowa Górnego, Osieka Małego, Dębów Szlacheckich i Kłodawy. 

Już o godzinie 16.00 nasi Wielopoziomowcy czekali z niecierpliwością na swoich kolegów. Witali wszystkich z wielkimi uśmiechami na twarzy i w świetnych nastrojach.

Po apelu zuchy i harcerze wybrali się na swoje miejsca kwaterunku, aby wykonywać zadania programowe złazu. Mieli za zadanie wykonanie dowolnego ekologicznego stroju oraz przygotowanie się do quizu z wiedzy ogólnej, harcerskiej oraz ekologicznej. Uczestnicy świetnie się przy tym bawili, zdobywając nowe doświadczenia! Przed quizem z okazji Dnia Matki Ziemi przedstawiciele każdej z drużyn harcerskich mogli uczestniczyć w akcji sadzenia lawendy na terenie naszej szkoły. Jedno z naszych praw brzmi w końcu: „ Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”!

Wieczór  zakończyło wspólne grillowanie oraz dyskoteka. Harcerze z drużyny „Wartaków” zaszczycili nas również koncertem gry na gitarach. Złazowiczom podobało się tak bardzo, że nikomu nie spieszyło się do spania.

Sobotni  dzień uczestnicy złazu spędzili na ulicach Przedcza. Harcerze musieli dotrzeć do 8 punktów gry terenowej, podczas której zmagali się z różnymi zadaniami, sprawdzali wiedzę m. in. z terenoznawstwa, symboliki ZHP i szyfrowania m. in. Alfabetem Morse’a. Wszyscy harcerze wykazali  się  dużymi umiejętnościami oraz kreatywnością. Każda drużyna wracała z gry terenowej zmęczona, ale jakże szczęśliwa. W godzinach południowych złaz został oficjalnie zakończony. Apel podsumowujący wiosenny złaz harcerski rozpoczął się od wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz dyplomów za I miejsce w pokazie mody i quizie. Po podziękowaniach i kilku słowach pożegnania drużyny  wróciły do swoich domów z uśmiechami na ustach. Jesteśmy bardzo zadowoleniz pomyślnego przebiegu złazu. Mamy nadzieję, że nie jest to  ostatnie spotkanie, które dane nam było zorganizować.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze