R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Wypadki

Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Doszło do zderzenia

11 dni temu | Źródło: KP PSP Koło | Wyświetleń artykułu: 16,448 | Komentarzy: 6

3 maja 2022 r. o godzinie 13:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych przy remizie OSP w Dębach Szlacheckich gmina Osiek Mały.

Foto:KP PSP Koło
R E K L A M A

Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował zastęp z JRG Koło oraz druhów z OSP Dęby Szlacheckie i Wrząca Wielka. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że zderzyły się dwa samochody osobowe. Jednym pojazdem podróżował tylko kierowca, drugim pojazdem podróżowały dwie osoby. Wszystkie osoby wyszły z pojazdów o własnych siłach przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Ruch odbywał się wahadłowo.

Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Wszystkim osobom biorącym udział w zdarzeniu strażacy udzielili  Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano osoby poszkodowane. Po przebadaniu przez ratowników - jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala.

Odłączono dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach i zakończono działania.

3-go maja 2022 roku przed godz. 14 na jednym ze skrzyżowań w miejscowości Dęby Szlacheckie doszło do zdarzenia drogowego. 75-letni kierujący osobową Mazdą nie ustąpił pierszeństwa przejazdu 63-letniemu kierowcy osobowego Peugota w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń, kierowcy byli trzeźwi a sprawca kolizji został ukarany madatem karnym.

- przekazał naszej redakcji Rzecznik Prasowy KPP w Kole

Po odjeździe z miejsca zdarzenia wszystkich zastępów straży na miejscu pozostał patrol Policji, który zabezpieczał samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu oraz teren po prowadzonych działaniach prowadząc swoje dalsze czynności dochodzeniowe.

Tuż po publikacji artykułu otrzymaliśmy od naszych czytelników/ naocznych świadków telefony, w których podkreślano pomoc osób postronnych, które natychmiast udzieliły pomocy poszkodowanym. Wśród świadków były również osoby wykwalifikowane.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze