R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Promowane

Zasłony do domu na lato - jakie wybrać?

4 dni temu | Źródło: Partner | Wyświetleń artykułu: 649 | Komentarzy: 0

Lato to świetny czas na wprowadzenie drobnych zmian we wnętrzach, które nieco odświeżą wygląd salonu lub sypialni. Dobierając odpowiednie zasłony do okien, możemy nadać pomieszczeniu odpowiedniego charakteru oraz kontrolować ilość światła dostającego się do wnętrza co wpłynie między innymi na jakość naszego snu. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na aranżacje, które będziesz mógł wypróbować, szczególnie w trakcie lata.

Foto:partner
R E K L A M A

Letnie zasłony do sypialni 

Dobierając odpowiednie zasłony do pokoju, w którym śpimy, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość oraz grubość materiału, który może zatrzymywać intensywnie promienie słoneczne, szczególnie gdy nasza sypialnia umiejscowiona jest w budynku od strony wschodniej. W lipcu czy sierpniu słońce wstaje szczególnie wcześnie, co może wpływać na ogólny komfort snu, szczególnie jeśli należymy do grona tzw. nocnych sów, osób, które kładą się spać stosunkowo późno. 

Jakościowe zasłony z materiału typu blackout w efektywny sposób pochłoną promienie słoneczne docierające do naszych okien, jednocześnie nie powodując całkowitego zacienienia, jak ma to miejsce np. w przypadku grubych, czarnych tkanin. 

Lekkie zasłony do salonu w sezonie letnim 

Lekkie i przewiewne tkaniny królują latem w pomieszczeniach dziennych, pozwalając domownikom w pełni cieszyć się ciepłymi miesiącami. Elementy wykonane z cienkiej bawełny albo jedwabiu dobrze sprawdzą się w większości nowoczesnych aranżacji, komponując się zarówno z drewnianymi jak i metalowymi meblami. 

Odpowiedni powiew lata w domu zapewnią również zasłony w kwiaty, które nawiązują do wyjątkowych roślin znajdujących się w zadbanych i wypielęgnowanych ogrodach. W zależności od indywidualnych preferencji możesz dopasować kolory tego typu zasłon, które będą elegancko współgrały z resztą letniej aranżacji. 

Odpowiednie zasłony do kuchni w trakcie letnich miesięcy 

Zasłony do kuchni powinny z całą pewnością wpuszczać do wnętrza odpowiednią ilość światła, która pozwoli na swobodnie wykonywanie wszelkiego rodzaju prac. Blat kuchenny, z którego często korzystają wszyscy domownicy, powinien być dobrze doświetlony, dlatego w przypadku tego pomieszczenia zdecydowanie odradza się kupo zbyt ciemnych zasłon, które mogą utrudniać wykonywanie praktycznych czynności. 

Kolor zasłon w kuchennych okiennicach powinien być raczej jasny, dopasowany do koloru, w jakim zostały pomalowane ściany lub wręcz przeźroczysty. Świetnym pomysłem będzie z pewnością wybór zasłon z mikrowłókna, które nie zniszczą się podczas prania w wysokiej temperaturze w momencie gdy będziemy chcieli pozbyć się trwałych zabrudzeń. 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze