R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

Nie tylko pędzlem

16-05-2022 15:40 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,768 | Komentarzy: 0

Wernisażem “Nie tylko pędzlem” (13.05.) Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole otworzyła cykl wystaw “Poznajmy się”. Ta i kolejne ekspozycje przybliżać będą prace lokalnych twórców – amatorów. Poprzez sztukę widzianą ich oczyma podziwiać będą Państwo otaczające nas piękno, poznawać osobliwe pejzaże. Będziecie się przenosić w świat wyobraźni. Organizatorzy mają nadzieję, że galeria spotka się z Państwa zainteresowaniem i będziecie mogli podziwiać w niej prace plastyczne kolejnych Kolan.

Foto:PiMBP w Kole | Krystyna Kulińska i Aleksandra Kowalska, dyrektor PiMBP w Kole
R E K L A M A

 Cykl inauguruje Krystyna Kulińska. Artystka maluje od 6 lat – od momentu przejścia na emeryturę. Wcześniej, praca zawodowa absorbowała zbyt wiele czasu, aby w pełni mogła rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Nad warsztatem – w pierwszej fazie twórczości – pracowała samodzielnie. Od kilku lat doskonali go, pod okiem Eweliny Jasińskiej, podczas zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie Klub Seniora “Trzecia Zmiana”. Bohaterka wernisażu, w swojej drodze artystycznej szukała rożnych środków wyrazu i technik malarskich. Wykorzystywała m.in. w roli pędzla – gąbkę i papier oraz pouring, polegający na wylewaniu farb. Najchętniej maluje jednak farbami akrylowymi, wodnymi, wykorzystuje gwasz. W jej pracach dominują abstrakcje oraz kwiaty, ale znaleźć też można  wśród nich pejzaże. Artystka poprzez swoje obrazy wyraża emocje, swój stosunek do otaczającej rzeczywistości.

Krystyna Kulińska w swoim dorobku posiada około 80 obrazów. Kilka z nich zostało docenionych w konkursach zorganizowanych przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. W roku 2107 otrzymała wyróżnienie w konkursie “Wielkopolska – moja duma. Wielkopolskie pejzaże”, w 2018 – wyróżnienie w konkursie “Wielkopolska – moja duma. Przez Wielkopolską wieś – skarby architektury”, a w roku 2019 – wyróżnienie w konkursie “Wielkopolska – moja duma. Wielkopolska nieznana – poza turystycznym szlakiem”. Dwa obrazy – “Pejzaż nad zalewem” i “Błonie nad Wartą” zostały zamieszczone w publikacji podsumowującej konkurs “Wielkopolska moja duma. Wielkopolskie pejzaże”, zorganizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Publikacja wydana została przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w 2017 r. Obraz “Nokturn” znalazł się na wystawie w Jedlinie Zdroju oraz w okolicznościowym albumie. Artystka należy: od trzech lat - do liczącej 891 członków – grupy Artystów Amatorów “Malujemy uśmiechem, a ” od czterech – do liczącej 10 137 członków – Grupy Artystów Amatorów.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze