R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Na sygnale

Kolejny pożar budynku i kolejna śmierć w płomieniach!

16-05-2022 22:05 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 47,184 | Komentarzy: 0

16 maja 2022 r. o godzinie 21.24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dębina, gm. Kłodawa.

Foto:czytelnik
R E K L A M A

Do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Dębina wezwano straże z terenu gminy Kłodawa. Samo miejsce, gdzie pojawił się ogień oddalone było o około 500 metrów od remizy jednostki OSP Kłodawa, dzięki czemu udało się szybko rozpocząć akcję gaśniczą.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów, strażacy otrzymali informację o tym, że wewnątrz płonącego budynku może znajdować się mężczyzna. Podano kilka prądów wody przez okna, z których wydobywał się ogień. Zaraz po wstępnym ugaszeniu pomieszczeń - do środka weszło strażacy. W jednym z pokoi ratownicy znaleźli zwęglone zwłoki około 40-letniego mężczyzny leżącego na łóżku. 

Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował zastępy z JRG Koło, OSP Kłodawa, OSP Bierzwienna Długa, OSP Luboniek, OSP Dębina i OSP Leszcze. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że pożarem objęte jest pomieszczenie w budynku mieszkalnym. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Odłączono dopływ prądu do budynku. Ratownicy w sprzęcie OUO weszli do budynku mieszkalnego i podali dwa prądy wody w natarciu na źródło pożaru. W pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar znaleziono zwłoki mężczyzny. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukania reszty pomieszczeń celem zlokalizowania innych osób - nie znaleziono innych osób poszkodowanych. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne oraz patrol Policji. Budynek został oddymiony i przewietrzony. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono cały obiekt pod kątem występowania zarzewi ognia oraz podwyższonej temperatury. Kamera termowizyjna nie wskazała podwyższonej temperatury oraz zarzewi ognia - brak zagrożenia. Ratownicy sprawdzili budynek pod kątem występowania, CO - brak obecności CO, parametry powietrza w normie. Na miejsce przybył Prokurator Rejonowy w Kole. Działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który zabezpiecza miejsce zdarzenia. W działaniach brało udział 33 strażaków przez 3 godziny i 11 minut.

- opisuje akcje KP PSP Koło

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze