R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Babiak

Gmina Babiak: komputery z Grantów PPGR przekazane dzieciom

20-05-2022 08:44 | Źródło: Gmina Babiak | Wyświetleń artykułu: 2,247 | Komentarzy: 0

Wymuszone sytuacją epidemiczną przejście szkół podstawowych i ponadpodstawowych na w tryb nauki zdalnej uwidoczniło wyraźną nierównowagę w dostępie do usług cyfrowych pomiędzy uczniami z większych miast i żakami ze szkół położonych w mniejszych miejscowościach.

Foto:Gmina Babiak
R E K L A M A

Modyfikacja Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, będąca odpowiedzią polskiego rządu oraz Unii Europejskiej na trudności w nauczaniu podczas pandemii Covid-19 przyniosła wsparcie dla samorządów w postaci programu Cyfrowa Gmina. Pomoc ta została rozszerzona i skierowana w szczególności do gmin, w których znajdowały się dawniej Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej, tzw. PGR-y.

Do program grantowego pn. “Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR” przystąpiła z terenu powiatu kolskiego także Gmina Babiak, gdzie rodzice dzieci, których najbliżsi pracowali w PGR-ach zgłosili zapotrzebowanie na 42 komputery.

16 maja odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Babiaku uroczyste przekazanie Beneficjentom sprzętu komputerowego zakupionego przez Gminę Babiak w ramach przyznanego grantu o wartości 105 tys. zł. Mowa tu  o 41 laptopach i komputerze stacjonarnym, które odebrali z rąk Wójta Gminy Babiak Wojciecha Chojnowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Babiak Ireneusza Wiśniewskiego uczniowie.

Warto podkreślić, iż Gmina Babiak jest jedną z pierwszych w Polsce, która przekazała już komputery uczniom, a do samego programu zgłosiło się ponad 1600 gmin z całego kraju.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze