R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Zarzuty dla pracowników kolskiej mleczarni. Fałszowano próbki mleka?

03-06-2022 09:00 | Źródło: PAP | Wyświetleń artykułu: 32,935 | Komentarzy: 8

Zarzuty wyrządzenia szkody poprzez niedopełnienie obowiązków i fałszowanie wyników prób mleka przedstawiono pięciu pracownikom spółdzielni mleczarskiej w Kole i jednemu rolnikowi – poinformowała we wtorek PAP rzecznik konińskiej prokuratury.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak przekazała, że śledztwo w tej sprawie wszczęto w październiku ub. roku po przeprowadzonej w 2020 r. kontroli w spółdzielni mleczarskiej w Kole. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami w czwartek zatrzymano sześć osób.

"Prokurator przedstawił zarzuty pięciu pracownikom spółdzielni i jednemu rolnikowi. Zarzuty dotyczą przyjmowania w 2020 r. korzyści majątkowych za fałszowanie wyników prób mleka, przez co spółdzielnia poniosła szkodę majątkową. Straty nie są jeszcze w pełni oszacowane" - powiedziała prok. Woźniak.

Jak opisała prokurator, jedna z podejrzanych pracownic zakładu przyjmowała łapówki w wysokości 50 zł. W zamian za to kobieta kierowała do badań próbki, które nie odzwierciedlały niskiej jakości, rozcieńczanego wodą, mleka dostarczanego spółdzielni przez rolników.

Prok. Woźniak zaznaczyła, że postępowanie prowadzone w tej sprawie jest rozwojowe, a śledczy nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom.

Wobec sześciu podejrzanych dotąd w tej sprawie osób zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło : Polska Agencja Prasowa farmer.pl

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze