(13)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekkie opady śniegu -2.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Psi park w centrum miasta? To pomysł radnego. Co na to właściciele czworonogów?

Autor: Redakcja e-kolo.pl 09 Czerwiec 2022 przeczytasz w minutę
Psi park w centrum miasta? To pomysł radnego. Co na to właściciele czworonogów?
© pixabay
(13) | Czytano:
9,137 razy | przeczytasz w minutę

21 maja do biura Rady Miejskiej w Kole trafiła ciekawa interpelacja radnego Jarosława Tomczyka w sprawie utworzenia ,,psiego parku" na skwerku przy ul. Powstania Warszawskiego.

R E K L A M A
13
Czytano:
9,137 razy
Udostępnij

Takie miejsca dla czworonogów znajdują się już w wielu średnich i dużych miast, czy Koło może być kolejnym? O to wnioskuje radny w swojej interpelacji do Burmistrza Miasta Koła.

Proszę o utworzenie ,,psiego parku" na niezagospodarowanym placu mieszczącym się po lewej stronie ul. Powstania Warszawskiego zjeżdżając ze skrzyżowania ulic al. Jana Pawła II, Powstańców Wielkopolskich, Powstania Warszawskiego. W naszym miejscu coraz więcej osób jest właścicielami czworonogów, którzy tak naprawdę nie mają gdzie bezpiecznie ze swoimi pupilami wyjść. Wskazany plac znajduje się tuż przy ,,osiedlu kwiatowym", które to osiedle zamieszkuje wielu właścicieli piesków wyczekujących takiego miejsca. Utworzenie ,,psiego parku" umożliwi nie tylko bezpieczne zabawy ze swoimi czworonogami ale i integracja mieszkańców- miłośników zwierzęta oraz pozytywnie wpłynie na wizerunek tego miejsca.

- czytamy w treści interpelacji Jarosława Tomczyka

A co o takim miejscu sądzą mieszkańcy Koła? Nasi czytelnicy?

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (13)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Kwintus · 11 Czerwiec 2022
Pomysł rodem z cywilizowanych miast. Dlaczego nasze ma być mniej?W tzw":Świecie,, to norma. Psiaki z właścicielami spotykaja się w sobie znanej przestrzeni. Bawią się wspólnie wymieniając doświadczenie. Budują wspólną relację społeczną .Zwierzeta spowadzają nas ,jeśli się nad nimi zatrzymamy w bezpieczną dla nas przestrzeń życia. To że komuś się wydaje to fanaberią i cudacznym nie potrzebnym wydatkiem. Oni tego nie sfinansują. Można na takie formy przestrzeni dla zwierząt wziąć kasę z przeróżnych projektów
he he he · 10 Czerwiec 2022
Durny to jest pomysł głównego szambiarza w stolicy. Wiecie co ten jak mu tam Trzaskowski z PO wymyślił !!!!!! Kobitę z rrrrrr chce jako honorową babę w W-wie. Kazdy inny pomysł jest mądrzejszy. Więc dla właścicieli psów ok może być.
Kwintus · 10 Czerwiec 2022
To standard w cywilizacyjnych miastach. Nie ma co się zastanawiać nad słusznością pomysłu. To wręcz konieczność
Waldzik · 10 Czerwiec 2022
Pomysł z d.. y wzięty. Tomczyk jak coś wymyśli to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Już jeden taki plac został stworzony w parku 600-lecia i moim zdaniem to wielki niewypał : niefunkcjonalny i w ogóle nie wykorzystywany przez właścicieli psów. Jaka integracja? Po pierwsze to nie wszystkim będzie chciało się sprzątać po swoim pupilu, bo nie ma takiego obowiązku, a po drugie to będzie trzeba dodatkowo pilnować i odganiać psy żeby się nie pogryzły jak będzie większy spęd. Ja mówię stanowcze NIE.
K · 09 Czerwiec 2022
Pomysł genialny, ale żeby plac był ogrodzony a nie tak jak w parku 600-lecia..
Ania · 09 Czerwiec 2022
Już widzę, jak właścicielom psów będzie się chciało lecieć na skwerek dla piesków. Na początku może, a potem już będzie za daleko. Więc to będzie radocha dla paru psów i ich właścicieli mieszkających blisko.
Polak · 09 Czerwiec 2022
PŁATNE oczywiście. Za darmochę to mogą szczekać gdzie indziej
Cyz · 09 Czerwiec 2022
W końcu coś normalnego, a ne kolejna fontanna lub dla gowniakow plac zabaw. Co do sprzątania po pieskach, to tak dużo jest takich osób a najbardziej właścicieli rasy psów MAŁYCH, którzy twierdzą ze ich piesek „nie sra” i tam nie ma co sprzątać.
Obok Starostwa byłoby lepiej albo obok Ratusza · 09 Czerwiec 2022
Taka kolska "Czajka" będzie, już czuje ten smród psich kup
Realnie · 09 Czerwiec 2022
Tam jest plac dla dzieci i ławki dla starszych . Obok silown ud a. Chory pomysł. Chory na wg mnie. Już jest plac dla psów w mieście a wielu właścicieli nie sprząta po psach. Spuszczają też że smyczy i udają, że to nie ich psy.
hmm · 09 Czerwiec 2022
ale o zlym miejscu myslisz. przeczytaj dokladnie art. chodzi o miejsce, jakbys jechal od strony ronda Sienkiewicza w strone nowych swiatel na JP2, to zaraz po przejechaniu swiatel w prawo masz taki pusty plac zielony, miedzy JP2 a nagorna.
Korona · 09 Czerwiec 2022
Jestem jak najbardziej za, może wtedy właściciele sprzątali by po swoich pupilach.
ok · 09 Czerwiec 2022
swietny pomysl! wkoncu mozna byloby wyjsc ze swoim psem w cywilizacyjne miejsce, i nikt nie bedzie mial pretensji ze psy chodza tu i tam
Gmina Kościelec
Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia
3 godziny temu 145

Twoje dziecko chciałoby być majsterkowiczem? Zwróć uwagę na te zajęcia

Miasto Koło
Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie
3 godziny temu 112

Pamiętaj! Nie wchodź na niesprawdzony lód, to może skończyć się tragicznie

Miasto Koło
Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!
10 godziny temu 1,738

Szanujemy wodę ! Rusza Deszczówka 5.0!

MS
Inne
Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]
10 godziny temu 3,222

Oddali hołd poległym na służbie policjantom [WIDEO]

Gmina Babiak
Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego
13 godziny temu 1,693

Gmina Babiak: ogłoszenie o przetargu ustnym na sprzedaż mienia ruchomego

MS
Inne
Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji
1 dzień temu 3,762

Nowy radiowóz w codziennej służbie kolskiej policji

R E K L A M A