(3)
Częściowe zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Rycerze wrócili do Koła

Rycerze wrócili do Koła

Autor: UM Koło 13 Czerwiec 2022
Rycerze wrócili do Koła
© UM Koło
Komentarzy: 3 Czytano:
5,445 razy |

Przed laty turnieje rycerskie towarzyszyły obchodom Dni Koła. W czasie epidemii wszelkie wydarzenia zostały zawieszone, by teraz powrócić z jeszcze większym rozmachem organizacyjnym. Z zaangażowaniem Bractwa Rycerskiego Konwent Świętego Piotra z Olsztynka, przy wsparciu kolskiej grupy rekonstrukcyjnej Casimirus, zorganizowany został festyn historyczny z okazji 660. rocznicy lokacji miasta Koła „Przeżyj dzień w średniowieczu”.

R E K L A M A
3
Czytano:
5,445 razy
Udostępnij

Średniowieczną przygodę rozpoczęło na przedratuszowym placu odczytanie aktu lokacji i przekazanie przez Burmistrza – Namiestnikowi kluczy do bram miasta. Uroczysty moment został uświetniony wystrzałem z hakownicy. – Pierwsza wzmianka historyczna o burmistrzu i Radzie Miejskiej Koła datuje się na rok 1461. Wówczas był 1 burmistrz i 3 radnych. Wspominając te dawne czasy niech ten dzień będzie dniem tradycji historycznych i dobrej zabawy – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, zapraszając do udziału w festynie.

Część turniejowa i rozrywkowa odbyła się na kolskich błoniach, z kazimierzowskim zamkiem w tle obozowisk i stanowisk rzemieślniczych. Turnieje i pokazy umiejętności znalazły wielu amatorów, dzieci próbowały sił w walkach na miecze i na stanowiskach zręcznościowych, rycerze konni kruszący kopie poruszyli niewieście serca. W obozie rycerskim można było spróbować epokowych specjałów. Dzięki p. Piotrowi Śniegockiemu chętni wybijali okolicznościowe monety i szukali skarbów wykrywaczem metali.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Orlen obniżył ceny paliw · 13 Czerwiec 2022
To się opozycja wścieknie. A niech się wścieka
Rocco si fredi · 13 Czerwiec 2022
Dzięki PiS dzielcom już jesteśmy w średniowieczu , nie trzeba festynów rycerskich ***** ***
Polak · 13 Czerwiec 2022
Lepsze to od przyjaźni Tuska z Putinem.
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 825 1