R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Rycerze wrócili do Koła

19 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 4,575 | Komentarzy: 3

Przed laty turnieje rycerskie towarzyszyły obchodom Dni Koła. W czasie epidemii wszelkie wydarzenia zostały zawieszone, by teraz powrócić z jeszcze większym rozmachem organizacyjnym. Z zaangażowaniem Bractwa Rycerskiego Konwent Świętego Piotra z Olsztynka, przy wsparciu kolskiej grupy rekonstrukcyjnej Casimirus, zorganizowany został festyn historyczny z okazji 660. rocznicy lokacji miasta Koła „Przeżyj dzień w średniowieczu”.

R E K L A M A

Średniowieczną przygodę rozpoczęło na przedratuszowym placu odczytanie aktu lokacji i przekazanie przez Burmistrza – Namiestnikowi kluczy do bram miasta. Uroczysty moment został uświetniony wystrzałem z hakownicy. – Pierwsza wzmianka historyczna o burmistrzu i Radzie Miejskiej Koła datuje się na rok 1461. Wówczas był 1 burmistrz i 3 radnych. Wspominając te dawne czasy niech ten dzień będzie dniem tradycji historycznych i dobrej zabawy – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, zapraszając do udziału w festynie.

Część turniejowa i rozrywkowa odbyła się na kolskich błoniach, z kazimierzowskim zamkiem w tle obozowisk i stanowisk rzemieślniczych. Turnieje i pokazy umiejętności znalazły wielu amatorów, dzieci próbowały sił w walkach na miecze i na stanowiskach zręcznościowych, rycerze konni kruszący kopie poruszyli niewieście serca. W obozie rycerskim można było spróbować epokowych specjałów. Dzięki p. Piotrowi Śniegockiemu chętni wybijali okolicznościowe monety i szukali skarbów wykrywaczem metali.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (3) Pokaż komentarze