R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Włodarze Koła i Kościelca planują wspólną inwestycję drogową.

17 dni temu | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 7,706 | Komentarzy: 5

Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski i Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski rozpoczęli wczoraj obiecujące rozmowy dotyczące partycypacji kosztów przy realizacji budowy ul. K. Wielkiego w Kole. Inwestycja ta jest ważna dla obu samorządów z wielu względów. Przy ulicy mieszkają zarówno mieszkańcy gminy Kościelec, jak i Kolanie. Droga prowadzi do ruin zamku, które odwiedzają nie tylko turyści z zewnątrz, ale również mieszkańcy obu gmin.

Foto:Gmina Kościelec

Obecnie, na zamku prowadzone są prace zabezpieczające i konserwatorskie, a w przyszłości planowana jest rewitalizacja tego terenu i przeznaczenie go na cele turystyczno-rekreacyjne. Tak więc budowa drogi jest również niezbędna dla lepszego dojazdu do tego bezcennego zabytku.

Jeśli pomysł włodarzy spotka się z poparciem rajców, początkiem wspólnego przedsięwzięcia będzie opracowanie dokumentacji technicznej na budowę tej drogi.

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze