(5)
Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Śledztwo ws. śmierci 6-letniej dziewczynki w szpitalu w Kole

Śledztwo ws. śmierci 6-letniej dziewczynki w szpitalu w Kole

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 19 Czerwiec 2022
Śledztwo ws. śmierci 6-letniej dziewczynki w szpitalu w Kole
© Redakcja e-kolo.pl
Komentarzy: 5 Czytano:
35,740 razy |

Prokuratura Okręgowa w Koninie (woj. wielkopolskie) prowadzi śledztwo mające wyjaśnić przyczyny śmierci 6-letnij dziewczynki, która zmarła w ciągu dwóch godzin od przyjęcia do szpitala w Kole. Dziecko trafiło do lecznicy po gwałtownym pogorszeniu stanu zdrowia.

R E K L A M A
5
Czytano:
35,740 razy
Udostępnij

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak poinformowała PAP, że postępowanie w tej sprawie formalnie jest prowadzone pod kątem przepisów mówiących o narażeniu dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Dziewczynka zmarła 6 czerwca. Jak opisała prok. Woźniak tego dnia od rana dziecko skarżyło się matce na bóle głowy i nóg. "W związku z tym matka umówiła wizytę u pediatry na godz. 15. Ale ponieważ stan dziecka się pogarszał i dziewczynka zaczęła mieć problemy z podniesieniem się z łóżka, a także miała znacznie obniżoną temperaturę, matka wezwała pogotowie. Zanim przyjechała karetka stan dziecka pogorszył się jeszcze bardziej" – opisała.

Po godz. 11 dziewczynka została przewieziona do szpitala w Kole, gdzie poddano ją podstawowym badaniom. Jak wskazała prokurator po godz. 12 sześciolatka nagle przestała oddychać. Pomimo ponad godzinnej reanimacji nie udało się uratować życia dziewczynki.

Przeprowadzona w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sadowej w Poznaniu sekcja zwłok nie wykazała bezpośredniej przyczyny śmierci dziewczynki. "Pobrano w związku z tym wycinki do badań histopatologicznych i toksykologicznych. Dopiero po uzyskaniu ich wyników możliwe będzie ustalenie przyczyny zgonu dziecka" – zaznaczyła prokurator.

Prok. Woźniak podkreśliła, że śledztwo ma wyjaśnić przyczyny zgonu dziewczynki. Zaznaczyła, że 6-latka nie cierpiała na żadną chorobę przewleką. Dodała, że wezwana do dziecka karetka przyjechała zgodnie z procedurami, a lekarze kolskiego szpitala po przyjęciu 6-latki umawiali telefonicznie transport dziewczynki do placówki w Poznaniu.(PAP)
 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
BBK · 22 Czerwiec 2022
Obym nie musiał: ale zawsze jeżeliby by możliwość wiedzcie żeby transportować mnie do innego szpitala jak Koło (konin/łeczyca).
Kościotrup · 20 Czerwiec 2022
Ja w kole w szpitalu się nie kłade bo boje sie że umrę...
Ania · 20 Czerwiec 2022
Poziom SOR-u w Kole pozostawia bardzo wiele do życzenia, zero empatii do drugiego człowieka..
Karolina · 19 Czerwiec 2022
Kilka miesięcy temu, kiedy byłam z dzieckiem w szpitalu w Kole z podejrzeniem złamania lekarz wyszedł ze swojego pokoju spojrzał na mnie i powiedział "o nie ja dziecka nie przyjmę, ja już miałem sprawę w sądzie za dziecko więcej dzieci nie dotknę proszę sobie do Konina jechać" odesłał jeszcze 3 innych rodziców bo wszyscy spotkaliśmy się w Koninie.... jeśli to tego typu lekarz przyjmował dziecko to nic dziwnego
Waldzik · 20 Czerwiec 2022
No a najlepszy to jest na Izbie Przyjęć lekarz o nazwisku Mustafa, czy jakoś podobnie.,o bardzo niskich kompetencjach niestety.. Nie wiem skąd oni go wzięli.
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 832 1