(5)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie -1.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Śledztwo ws. śmierci 6-letniej dziewczynki w szpitalu w Kole

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 19 Czerwiec 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Śledztwo ws. śmierci 6-letniej dziewczynki w szpitalu w Kole
© Redakcja e-kolo.pl
(5) | Czytano:
37,294 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Prokuratura Okręgowa w Koninie (woj. wielkopolskie) prowadzi śledztwo mające wyjaśnić przyczyny śmierci 6-letnij dziewczynki, która zmarła w ciągu dwóch godzin od przyjęcia do szpitala w Kole. Dziecko trafiło do lecznicy po gwałtownym pogorszeniu stanu zdrowia.

R E K L A M A
5
Czytano:
37,294 razy
Udostępnij

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak poinformowała PAP, że postępowanie w tej sprawie formalnie jest prowadzone pod kątem przepisów mówiących o narażeniu dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Dziewczynka zmarła 6 czerwca. Jak opisała prok. Woźniak tego dnia od rana dziecko skarżyło się matce na bóle głowy i nóg. "W związku z tym matka umówiła wizytę u pediatry na godz. 15. Ale ponieważ stan dziecka się pogarszał i dziewczynka zaczęła mieć problemy z podniesieniem się z łóżka, a także miała znacznie obniżoną temperaturę, matka wezwała pogotowie. Zanim przyjechała karetka stan dziecka pogorszył się jeszcze bardziej" – opisała.

Po godz. 11 dziewczynka została przewieziona do szpitala w Kole, gdzie poddano ją podstawowym badaniom. Jak wskazała prokurator po godz. 12 sześciolatka nagle przestała oddychać. Pomimo ponad godzinnej reanimacji nie udało się uratować życia dziewczynki.

Przeprowadzona w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sadowej w Poznaniu sekcja zwłok nie wykazała bezpośredniej przyczyny śmierci dziewczynki. "Pobrano w związku z tym wycinki do badań histopatologicznych i toksykologicznych. Dopiero po uzyskaniu ich wyników możliwe będzie ustalenie przyczyny zgonu dziecka" – zaznaczyła prokurator.

Prok. Woźniak podkreśliła, że śledztwo ma wyjaśnić przyczyny zgonu dziewczynki. Zaznaczyła, że 6-latka nie cierpiała na żadną chorobę przewleką. Dodała, że wezwana do dziecka karetka przyjechała zgodnie z procedurami, a lekarze kolskiego szpitala po przyjęciu 6-latki umawiali telefonicznie transport dziewczynki do placówki w Poznaniu.(PAP)
 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (5)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
BBK · 22 Czerwiec 2022
Obym nie musiał: ale zawsze jeżeliby by możliwość wiedzcie żeby transportować mnie do innego szpitala jak Koło (konin/łeczyca).
Kościotrup · 20 Czerwiec 2022
Ja w kole w szpitalu się nie kłade bo boje sie że umrę...
Ania · 20 Czerwiec 2022
Poziom SOR-u w Kole pozostawia bardzo wiele do życzenia, zero empatii do drugiego człowieka..
Karolina · 19 Czerwiec 2022
Kilka miesięcy temu, kiedy byłam z dzieckiem w szpitalu w Kole z podejrzeniem złamania lekarz wyszedł ze swojego pokoju spojrzał na mnie i powiedział "o nie ja dziecka nie przyjmę, ja już miałem sprawę w sądzie za dziecko więcej dzieci nie dotknę proszę sobie do Konina jechać" odesłał jeszcze 3 innych rodziców bo wszyscy spotkaliśmy się w Koninie.... jeśli to tego typu lekarz przyjmował dziecko to nic dziwnego
Waldzik · 20 Czerwiec 2022
No a najlepszy to jest na Izbie Przyjęć lekarz o nazwisku Mustafa, czy jakoś podobnie.,o bardzo niskich kompetencjach niestety.. Nie wiem skąd oni go wzięli.
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
11 godziny temu 1,109

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
11 godziny temu 1,898

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
13 godziny temu 577

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
16 godziny temu 17,158

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
16 godziny temu 11,199

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,449 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A