(7)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 18.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Poseł z naszego okręgu zastąpił Jarosława Kaczyńskiego w Rządzie RP

Autor: Redakcja e-kolo.pl 22 Czerwiec 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Poseł z naszego okręgu zastąpił Jarosława Kaczyńskiego w Rządzie RP
© KPRM
(7) | Czytano:
13,135 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Prezydent Andrzej Duda dokonał w środę zmian w rządzie. Szef MON Mariusz Błaszczak został powołany na funkcję wicepremiera. Agnieszka Ścigaj, Włodzimierz Tomaszewski i Zbigniew Hoffmann zostali powołani na funkcje ministrów-członków Rady Ministrów.

R E K L A M A
7
Czytano:
13,135 razy
Udostępnij

Przed kilkoma dniami z funkcji wicepremiera ustąpił prezes PiS Jarosław Kaczyński. W wywiadzie dla PAP Kaczyński mówił, że odszedłby z rządu już kilka miesięcy temu, gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie. Kaczyński ma teraz skupić się na działalności partyjnej.

Miejsce Kaczyńskiego w rządzie zajął powołany w środę na wicepremiera szef MON Mariusz Błaszczak. Jak zapowiadał Kaczyński, Błaszczak pokieruje też Komitetem ds. bezpieczeństwa. "To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji w jakiej jesteśmy, takie połącznie ma bardzo duże zalety"

- ocenił Kaczyński.

Prezydent powołał na funkcję ministra-członka Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmanna - posła PiS z naszego okręgu, zastępcę szefa KPRM i sekretarza Komitetu ds. bezpieczeństwa. Według Kaczyńskiego, Hoffmannowi ma podlegać bieżący nadzór nad Komitetem.

Posłanka koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcję ministra-członka Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że Ścigaj w rządzie będzie zajmować się szeroko rozumianą tematyką integracji społecznej, również w związku z przebywającymi w Polsce uchodźcami z Ukrainy.

Funkcję ministra-członka Rady Ministrów objął także poseł PiS Włodzimierz Tomaszewski, wywodzący się z Partii Republikańskiej. Tomaszewski zajął miejsce Michała Cieślaka, który niedawno zrezygnował z funkcji ministra w związku z incydentem na poczcie w Pacanowie.(PAP)
 

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera @MorawieckiM powołał Zbigniewa Hoffmanna na stanowisko ministra-członka Rady Ministrów. pic.twitter.com/jBBMtAMl1t

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) June 22, 2022
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (7)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Zok · 22 Czerwiec 2022
Ten posel bedzie odpowiedzialny za sprowadzania chrustu dla naszego powiatu gratulujemy
men777 · 22 Czerwiec 2022
może razem z posłem ze wsi będą zbierać chrust bo czy są posłami czy nie to i tak nic to dla regionu nie zmieni.
Gość · 22 Czerwiec 2022
A czemu ma robić coś żeby było dla nas a dla innych nie? Jakieś post prlowskie myślenie- wstawiamy swojego człowieka by "załatwił" coś dla nas, a reszta w d.... Rząd jest od tego żeby dbać o wszystkich obywateli, nieważne czy mają swojego posla czy nie, i rządzić tak żeby nie było zbyt dużej inflacji, drogiego węgla itp.zabezpieczac się za wczasu. Myśleć nad dywersyfikacją źródeł energii wcześniej, podczas pokoju. A nie uzależniać się tylko od Rosji bo tak łatwiej a teraz na gwałt szukać innego węgla gazu czy ropy Tzn działać z wyprzedzeniem a nie później latać dziury.
Stefka Kunias · 22 Czerwiec 2022
No jestem pod wrażeniem , tylko to stado baranów idzie po sznurku Kaczyńskiego , już mamy jednego ze stada , tu miejscowy .Co zrobił dla nas ? Może będziemy mieli mniejsza inflację ? Może energia potanieje ? A może węgiel ? Hoffman i Galena to owieczki , nic do gadania nie mają , jestem ciekawa co łączy Hofmana z tym terenem ? Chyba tylko posada . Dzięki dojnej zmianie nasze wnuki będą spłacać długi .
Kuty · 22 Czerwiec 2022
Komentarz oraz adres IP zabezpieczony do postępowania sądowego.
Rob · 22 Czerwiec 2022
Następna pisia łajza idzie się nachapać
Monica · 22 Czerwiec 2022
Coś ci zaszkodziło czy taki już jesteś?
Miasto Koło
84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
6 godziny temu 253

84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Powiat Kolski
Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?
6 godziny temu 10,514 3

Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?

Miasto Koło
Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia
11 godziny temu 15,875

Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia

Wypadki
Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!
2 dni temu 69,814

Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!

Inne
Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba
2 dni temu 18,693 1

Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba

Inne
Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!
2 dni temu 6,932 1

Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

R E K L A M A