R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Liczba mieszkańców spadła poniżej 20 tysięcy. O 6 radnych mniej w nowej kadencji?

9 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 13,896 | Komentarzy: 18

Na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Kole jedną z informacji jaka ujrzała światło dzienne to zmniejszająca się liczba mieszkańców miasta Koła.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Każdego roku wielu mieszkańców wyprowadza się z Koła do ościennych gmin, lub do dużych miast. Przyrost naturalny nadal nie wpływa znacząco na zwiększenie liczby mieszkańców. Z informacji uzyskanych od Sekretarz Miasta Koła, Moniki Ciesielskiej - liczba mieszkańców w ewidencji na dzień 8 czerwca 2022 to 19 923 osób, co oznacza, że spadliśmy poniżej bariery 20 tysięcy.

W najbliższej kadencji będziemy wybierać mniej radnych?

Według ustawy Dz.U.2022.559 dotyczącej samorządu gminnego:

W skład rady wchodzą radni w liczbie:
1) piętnastu w gminach do 20 000 mieszkańców;
2) dwudziestu jeden w gminach do 50 000 mieszkańców;
3) dwudziestu trzech w gminach do 100 000 mieszkańców;
4) dwudziestu pięciu w gminach do 200 000 mieszkańców oraz po trzech na każde dalsze rozpoczęte 100 000 mieszkańców, nie więcej jednak niż czterdziestu pięciu radnych.

Gdyby wybory samorządowe odbywały się w tym roku - skład rady zostałby uszczuplony o sześć osób, czyli z dzisiejszej liczby radnych pozostałoby piętnastu. Wybory według harmonogramu odbędą się za rok, lecz nic nie wskazuje na to, że liczba mieszkańców w ciągu roku nie zwiększy się, aby znowu odnotować 20 000.

Czy takie zmiany nasi czytelnicy uważają za dobre?

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (18) Pokaż komentarze