R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka krajowa

Radni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Rozmowy z Ministrem w sprawie środków dla miasta

28-06-2022 14:11 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 15,224 | Komentarzy: 41

Podczas sobotniej wizyty w Kole Premiera RP Mateusza Morawieckiego doszło do spotkania Przewodniczącego Rady Miasta Koła Tomasza Sobolewskiego ze Zbigniewem Hoffmannem - Ministrem oraz Członkiem Rady Ministrów oraz Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim, w którym to uczestniczyli także Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz kolscy radni Michał Piasecki i Artur Szafrański.

Foto:redakcja e-kolo.pl
R E K L A M A

Spotkanie to pokłosie dyskusji w trakcje sesji oraz pewnego rodzaju braku zgody na wprowadzanie polityki do tak ważnych spraw. Skoro wcześniejsze starania nie przynosiły wystarczających efektów - radni postanowili wykorzystać każdą możliwą okazję, by lobbować na rzecz miasta.

Podczas spotkania Przewodniczący Rady Miejskiej Koła poruszył kwestię możliwości dofinansowania kolejnych wniosków składanych przez Gminę Miejską Koło w ramach rządowych środków takich jak Polski Ład, czy Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Podczas rozmowy ze strony Ministra Zbigniewa Hoffmanna oraz Wojewody Michała Zielińskiego padły zapewnienia o możliwości dofinansowania przyszłych składanych wniosków przez miasto Koło, które to już otrzymało ze środków rządowych na rozwój infrastruktury drogowej, sportowej oraz oświatowej ponad 15 mln zł.  

Jak przekazał nam Przewodniczący Rady Miejskiej Koła Tomasz Sobolewski - udało się także porozmawiać i podziękować Premierowi RP za dotychczasowe otrzymane rządowe środki dla miasta Koła na budowę takich dróg jak ul. Staffa, W. Szymborskiej, czy Nagórna, o których to następnie wspomniał Premier na spotkaniu z mieszkańcami. 

Tak długo wyczekiwane przez naszych mieszkańców inwestycje jak budowa ul. Nagórna, Staffa, Szymborskiej, Przesmyk, czy ul. Grodzka zostały zrealizowane dzięki rządowym środkom co poprawiło bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców naszego miasta. Z uwagi na ciągłe potrzeby miasta Koła dotyczące rozwoju infrastruktury udało się również wspomnieć o kolejnych potrzebach miasta Koła i planach jego rozwoju dotyczących północnej obwodnicy m. Koła, modernizacji kolejnych dróg, czy też rewitalizacji miejskich parków.W tym miejscu wypada przypomnieć, że miasto Koło otrzymało właśnie dofinasowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na budowę ulic Krętej, Jaśminowej i Różanej

- powiedział Przewodniczący Rady Tomasz Sobolewski.

Spotkanie było konsekwencją dyskusji, która wywiązała się na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Koła, w której to poruszano kwestię pozyskiwania przez miasto środków na inwestycje. Z uwagi na liczne negatywne głosy ze strony Burmistrza Miasta Koła oraz niektórych radnych, że miasto Koło nie uzyskało dofinansowania na część wniosków, które w ostatnim czasie składało - Przewodniczący Rady Miejskiej Koła wyszedł z inicjatywą zorganizowania spotkania podczas zbliżającej się wizyty Premiera RP w naszym mieście w kwestii środków finansowych dla miasta Koła z rządowych programów. Wniosek ten został poparty przez radnych co skłoniło przewodniczącego do zorganizowania spotkania.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (41) Pokaż komentarze