R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Kolejna dotacja dla kolskiego szpitala. Dziś podpisano umowy

29-06-2022 18:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl, UW Poznań | Wyświetleń artykułu: 9,125 | Komentarzy: 22

W dzisiejsze przedpołudnie 29 czerwca 2022 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole odbyło się podpisanie przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Dyrektora SP ZOZ w Kole Iwonę Wiśniewską umów.

R E K L A M A

Dokumenty dotyczą dotacji na: 

  • dokumentację projektowo-kosztorysową związaną z przebudową oddziału wewnętrznego,
  • przebudowę podjazdu do ZRM oraz przedsionka Izby Przyjęć,
  • przebudowę prosektorium wraz z wyposażeniem.

W/w. zadania dofinansowano z Funduszu Covid. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi: 1 015 787 zł 

Podpisanie umów odbyło się w obecności Ministra - Członka Rady Ministrów Zbigniewa Hoffmana,  Wicewojewody Wielkopolskiego Anety Niestrawskiej, Posła na Sejm RP Leszka Galemby, Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego,  Wicestarosty Kolskiego Sylwestera Chęcińskiego, Sekretarza Powiatu Kolskiego Artura Szafrańskiego, Członka Rady Społecznej kolskiego SP ZOZ w Kole Hanny Kaftan - przedstawiciela Wojewody Wielkopolskiego oraz pracowników szpitala i starostwa.

O znaczeniu podpisywanych dzisiaj umów mówił minister Zbigniew Hoffmann:

- Moja dzisiejsza wizyta w Wielkopolsce wschodniej związana jest z przekazaniem kolejnych rządowych środków dla mieszkańców tej części naszego regionu. Szeroko rozumiane bezpieczeństwo publiczne jest filarem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycje w zdrowie publiczne oraz infrastrukturę drogową przekładają się na komfort mieszkańców, na ich bezpieczeństwo, na poprawę warunków życia. Gratuluję samorządowcom i cieszę się, że Wielkopolska rozwija się w sposób zrównoważony - dążenie do równomiernego rozwoju, inwestycja w Polskę powiatową jest znakiem rozpoznawczym dla naszej formacji.

- Minister Zbigniew Hoffmann

Wojewoda Michał Zieliński zaznaczył, jak ważne są inwestycje w zdrowie i inwestycje drogowe:

- Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi za to, że jest dobrym patronem Wielkopolski wschodniej, dziękuję także Parlamentarzystom z tego okręgu - współpraca administracji rządowej, posłów oraz samorządu to klucz do sukcesu. Naszym wspólnym celem jest poprawienie jakości życia mieszkańców Wielkopolski. Dobrze wyposażony, nowoczesny szpital oraz bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu infrastruktura drogowa przekładają się na jakość życia i stanowią o sile naszego państwa. Jako Wojewoda jestem dumny, że mogę przekazywać kolejne środki samorządowcom. Zmiany, które rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza są zmianami cywilizacyjnymi.

- Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (22) Pokaż komentarze