R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Grzegorzew

Festyn Witaj Lato w Grzegorzewie za nami

06-07-2022 10:13 | Źródło: UG Grzegorzew | Wyświetleń artykułu: 3,565 | Komentarzy: 0

Bardzo cieszymy się, że po dwuletniej przerwie mogliśmy w tym roku powrócić z organizacją tego wydarzenia! - relacjonują organizatorzy wydarzenia.

R E K L A M A

Na Mieszkańców i przybyłych Gości czekało mnóstwo atrakcji. Festyn rozpoczęły zawody sportowo-pożarnicze w których udział wzięło sześć jednostek z terenu gminy. Zawodom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych, sportowych emocji, a do boju druhny i druhów zagrzewało liczne grono kibiców.

Podczas Jarmarku Produktu Lokalnego Partnerstwa i Dobrych Praktyk „Silna Solna”, każdy mógł za darmo degustować przepyszne potrawy przygotowane przez Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz podziwiać rękodzieła wytwarzane przez Mieszkańców! Mogliśmy podziwiać oryginalne rzeźby drewniane, hafty, prace szydełkowe, własnoręcznie wykonaną biżuterię, oraz artykuły wykonane z metalu.

Pan Leszek Kalicki, który reprezentował grupę rekonstrukcji historycznych „Chorągiew Zaciężna Ziemi Radziejowskiej” przygotował mini obozowisko rycerskie w którym każdy chętny mógł ubrać się w prawdziwą średniowieczną zbroję rycerską i wziąć do ręki miecz i tarczę. Chętnych nie brakowało!

Wśród atrakcji można było również spotkać Przystanek Biblioteka gdzie podczas kreatywnych warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Panią Agnieszkę Malesza można było wykonać własnoręcznie robioną biżuterię lub przyozdobić swoje ciało tatuażami w wykonaniu Pani Katarzyny Biernackiej.

a Mieszkańców i Gości czekał również punkt informacyjny stoiska „Czyste Powietrze” gdzie można było skorzystać z bezpłatnej pomocy i uzyskać wszelkie informacje dotyczące dofinansowań na wymianę źródeł ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej a także termomodernizację budynków.

Na dzieci czekały darmowe dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, gry i zabawy z animatorami, które poprowadziła Pani Paulina Markiewicz „Animacje u Pauli”.

Mogliśmy podziwiać talent wokalny młodych mieszkańców: Julki Łęgoszewskiej z Grzegorzewa, Eweliny Pacholskiej z Ponętowa Dolnego, Michaliny Sójeckiej z Grzegorzewa i Krzysia Stankiewicza z Bylic-Kolonii. Mogliśmy podziwiać profesjonalne wykonanie utworów muzycznych w koncercie zespołu AFFERA, który wystąpił w składzie: Aleksandra Ostrowska- solistka, Emil Banasiak – gitara elektryczna, Witold Rosiak – gitara basowa i Jakub Bartosiak – perkusja.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze