Zamglenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Znamy drugą gwiazdę wrześniowych Dni Koła!

Znamy drugą gwiazdę wrześniowych Dni Koła!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 28 Lipiec 2022
Znamy drugą gwiazdę wrześniowych Dni Koła!
© Kasia Wilk
Komentarzy: 0 Czytano:
26,761 razy |

3 września br. na placu targowym przy pl. Narutowicza dobędą się długo oczekiwane Dni Koła. Jedną z muzycznych gwiazd już znamy - Kasię Kowalską, kogo jeszcze zobaczymy na scenie?

R E K L A M A
0
Czytano:
26,761 razy
Udostępnij

Dziś prezentujemy drugie nazwisko wokalistki, która wraz z zespołem pojawi się na Dniach Koła. Będzie nią Kasia Wilk, uczestniczka najnowszej edycji programu Telewizji Polsat "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jeden z najlepszych damskich wokali w kraju.

Kasia Wilk - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.

Pochodzi z Lubina, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie gitary. Od ponad blisko 15 lat mieszka w Poznaniu. Według czasopisma "Machina" to jedna z 50. najlepszych polskich wokalistek. Właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Zadebiutowała w 2005 roku w Opolu wraz z zespołem Kto To, gdzie dzięki piosence "Gdy minie sen" zajęli II miejsce. Rok później z utworem "Zero do stracenia" wzięli udział w polskich eliminacjach do konkursu Eurowizji zajmując 7 miejsce. Wspólnie wydali album pt. "Jedenaście".

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo. Ich wspólne hity „Ważne" i "Sacrum" doczekały się wielu nagród m.in. II miejsce w konkursie opolskich premier, Eska Music Awards, Superjedynka, a wspólna płyta "Eudaimonia" pokryła się złotem uzyskując sprzedaż powyżej 15 000 egzemplarzy.

Współpracowała z Kayah (m.in. koncert "MTV Unplugged"), a od ponad 10 lat współpracuje z Adamem Sztabą. Solową przygodę Kasia rozpoczęła w 2008 roku wraz z premierą singla „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. W tym samym roku ukazał się jej solowy album „Unisono”, z którego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który zwyciężył w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009.

R E K L A M A

Kolejny album pt. "Drugi raz" Artystka wydała w 2011. Pochodzący z niej singiel "Escape" został nagrodzony "Brązową Premierą" na festiwalu w Opolu, a następny - "Po prostu" walczył o nagrodę na Festiwalu Sopot Top Trendy.

Charyzmatyczna osobowość, a zarazem artystyczna wrażliwość Kasi Wilk sprawiają, że jej koncerty potrafią zarówno bawić jak i wzruszać. Jest empatyczna i naturalna, zawsze w pełnej gotowości i koncentracji. Jej poczucie humoru i dystans do samej siebie sprawiają, że bez problemu nawiązuje kontakt z publicznością. Dzięki swej muzykalności oraz współpracy z utalentowanymi muzykami stawia wysoko poprzeczkę w kwestii zarówno aranżacji jak i brzmienia koncertu. Artystka występuje w mniejszym oraz większym składzie w zależności od warunków oraz charakteru wydarzenia.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A