(1)
Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Człowiek to nie towar - nie daj się sprzedać

Człowiek to nie towar - nie daj się sprzedać

Autor: KPP Koło 30 Lipiec 2022
Człowiek to nie towar - nie daj się sprzedać
© KPP Koło
Komentarzy: 1 Czytano:
3,128 razy |

W ramach obchodzonego 30 lipca Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi mundurowi z kolskiej jednostki policji edukowali podróżnych jak nie stać się ofiarą tego przestępczego procederu.

R E K L A M A
1
Czytano:
3,128 razy
Udostępnij

W lipcu profilaktycy z kolskiej komendy na dworcu kolejowym w Kole prowadzili cykliczne działania profilaktyczne mające na celu uświadomienie podróżujących jak łatwo stać się ofiarą „handlu żywym towarem” .

Wiele osób, chcąc poprawić swoją sytuację materialną, na własną rękę szuka pracy poza granicami kraju, decydując się na pracę z ogłoszenia albo korzystają z propozycji pracy złożonej przez nieznaną osobę. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyboru konkretnej pracy, należy się dobrze przygotować. W pierwszej kolejności należy szukać pracy za pomocą sprawdzonej agencji pośrednictwa pracy lub pośrednika na stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz. Pamiętać należy, że agencja powinna dostarczyć szczegółowych informacji na temat pracy, jaką będzie się wykonywać. Ważne są przy tym prawa i obowiązki jako pracownika w danym kraju (m.in warunki pracy, wysokość stawek płacy i inne ustalenia muszą być jasno zapisane w umowie). Agencja nie może wymagać opłaty za pośrednictwo w znalezieniu pracy. Zgodnie z polskim prawem opłata może być pobierana tylko od pracodawcy. Wszelkie informacje dotyczące mieszkania i warunków pracy znajdziesz na www.eures.praca.gov.pl.

R E K L A M A

W każdym przypadku wyjazdu za granicę, do pracy, na wakacje czy na studia, należy zostawić bliskiej osobie dokładny adres pobytu, kopię dokumentu tożsamości, aktualne zdjęcie i kontakty do osób z którymi się podróżuje. Jeśli jest to wyjazd do pracy zostaw jak najwięcej informacji na temat przyszłego pracodawcy. Więcej informacji o zjawisku handlu ludźmi można znaleźć na stronie: https://handelludzmi.eu.

Jeśli ktoś stał się ofiarą lub przypuszcza, że w okolicy może rozwijać się handel ludźmi, należy skontaktować się z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji pod numer 664 974 934, (tam również można otrzymać pomoc czy poradę) albo napisać pod adres handelludzmibsk@policja.gov.pl.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
Podobne tematy
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 31 Lipiec 2022
WYKLADOWCA KPP W KOLE GENERAL RUMIEJOWSKI DROGI PANIE SKORO WIESZ ZE SPRZEDAZ LUDZI TO PRZESTEPSTWO TO DLACZEGO MNIE SPRZEDALES CHODZI O ZDJECIE TUNELU TLENOWEGO JAKO DOWODU W SPRAWIE CZLOWIEKU STRACILES MORALNY KREGOSLUP JAK WIEKSZOSC W TYM PUNKCIE POLICJI DO JEDNOSTKI TO JEMU DALEKO USTALCIE Z GAJEWSKIM KTORY KASOWAL CHORAGIEWA SZCZERBIAK NIE MA ZDANIA
R E K L A M A