R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Gmina Kościelec przoduje w Wielkopolsce

09-08-2022 11:37 | Źródło: UG Kościelec | Wyświetleń artykułu: 2,155 | Komentarzy: 0

W rankingu rocznym najaktywniejszych gmin w programie „Czyste Powietrze”, gmina Kościelec znalazła się na czwartym miejscu w województwie, ranking obejmuje okres 01.04.2021 – 31.03.2022. W poprzednim zestawieniu obejmującym okres od 01.07.2021 – 30.09.2021 nasza gmina uplasowała się na pierwszym miejscu.

Foto:

 Do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Poznaniu w podanym powyżej okresie z gminy Kościelec wpłynęło 114 wniosków o dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termoizolację budynków jednorodzinnych. Ranking gmin utworzony został na podstawie dostarczonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej danych o liczbie wniosków do programu "Czyste Powietrze" złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych.

Wójt Gminy Kościelec przypomina, że dzięki Programowi Priorytetowemu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą nadal w trybie ciągłym składać wnioski i  otrzymać dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła, termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej czy montaż paneli fotowoltaicznych. W zakładaniu kont na Portalu Beneficjenta, składaniu wniosków o dofinansowanie i kompletowaniu dokumentów, a także w rozliczeniu przedsięwzięcia  oraz wysyłaniu wniosków pomaga pracownik punktu konsultacyjno-informacyjnego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, który znajduje się  w Urzędzie Gminy Kościelec.

R E K L A M A

Gmina Kościelec
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze