R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Śnięte ryby w rzece Ner. Służby kolskie postawione do działania

13-08-2022 13:15 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 28,940 | Komentarzy: 8

Służby województwa łódzkiego oraz naszego powiatu zostały postawione w stan działania po tym, jak w rzece Ner pojawiły się śnięte ryby. O tym fakcie poinformował nas również czytelnik portalu.

Foto:archiwum e-kolo.pl | Rzeka ner
R E K L A M A

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego ws. sytuacji na rzece Ner, gdzie na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb — powiedziała PAP w sobotę w południe rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska.

To co zwróciło moja uwagę to setki śniętych ryb, które płyną od Wartkowic,Łodzi. Na zatorowisku widoczne są naprawdę pokaźne okazy jak i narybek płynący do góry brzuchami.

- napisał do nas czytelnik

Okazuje się, że fakt ten odnotowały służby województwa łódzkiego, gdzie powołano sztab przy Wojewodzie Łódzkim, który bada tą sytuację.

"Na razie trwają badania. Monitorujemy i analizujemy sytuację. Znaczną liczbę śniętych ryb znaleziono na rzece Ner w trzech miejscach na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego" 

- podkreśliła w rozmowie z PAP Zalewska.

Dla powiatu kolskiego jest to sytuacja o tyle ważna, że rzeka Ner wpływa w całości do Warty. Jak usłyszeliśmy od kolskich służb: Wody Polskie wraz z Państwową Strażą Pożarną monitorują całodobowo Ner i sprawdzają czy pojawiają się kolejne śnięte ryby oraz jaka jest skala zjawiska. WIOŚ pobrał również próbki wody do badań.

Kolska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole została również poinformowana o tym fakcie i ma za zadanie monitorować sytuację.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze