sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Zatrzymany nieletni włamywacz

Zatrzymany nieletni włamywacz

09-02-2010 21:49 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,239 | Komentarzy: 0
Zatrzymany nieletni włamywacz
Foto:
zacisze
W miniony poniedziałek kolscy kryminalni zatrzymali 15 latka, który od sierpnia do grudnia nękał włamaniami do samochodów starą część miasta Koła. Przez pięć miesięcy nieletni wybijając szyby wyciągał z aut radioodtwarzacze, CB radio i pozostawione tam drobne przedmioty.
Na ślad nieletniego włamywacza policjanci wpadli przy okazji wyjaśniania kilkudziesięciu włamań o których informowaliśmy na początku lutego. Okazało się, że ich sprawcy mieli również kontakt z piętnastolatkiem. Sposób działania włamywacza oraz pozostawione przez niego ślady uprawdopodobniły wersję jaką przyjęli śledczy.

Podczas przesłuchania przyznał się do tego że między sierpniem a grudniem 2009 roku włamał się do pięciu samochodów zaparkowanych przy różnych ulicach w starej części miasta Koła. Szczegółowo wyjaśnił okoliczności, miejsce i czas włamań oraz co zabrał z samochodów. Metoda zawsze pozostawała taka sama, kamieniem lub innym ciężkim przedmiotem wybijał którąś z mniejszych szyb a potem wyrywał radioodtwarzacze, CB radio, a także zabierał inne drobne przedmioty pozostawione przez właścicieli. Straty powstałe w wyniku jego działalności to kilka tysięcy złotych. Skradzione przedmioty szybko wywoził i sprzedawał na targowiskach i giełdach poza Kołem. Nieletni włamywacz był już wcześniej karany za podobne przestępstwa teraz kolejny raz jego akta trafią do sądu rodzinnego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!