(20)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 18.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Powiat poręczył kredyt dla kolskiego szpitala

Autor: 26 Sierpień 2022 przeczytasz w minutę
Powiat poręczył kredyt dla kolskiego szpitala
© e-kolo.pl
(20) | Czytano:
12,674 razy | przeczytasz w minutę

Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi zdecydowali o poręczeniu kredytu dla SPZOZ w Kole w wysokości 2,5 mln zł.

R E K L A M A
20
Czytano:
12,674 razy
Udostępnij

Dyrektor SP ZOZ w Kole  wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Powiatu o udzielenie poręczenia dla planowanego przez szpital zaciągnięcia kredytu bankowego w wysokości 2 500 000,00 z na okres 7-mu lat, tj. do 2029 r. Na podstawie przedłożonej przez BGK symulacji udzielenia kredytu, jako warunek udzielenia kredytu, ustalił poręczenie przez organ założycielski SPZOZ w Kole, czyli powiat kolski.

Poręczenie przez powiat kredytu dla kolskiego szpitala wynika z pogarszającej się sytuacji finansowo-ekonomiczne zakładu, która skutkuje wzrostem zobowiązań wymagalnych. Wynika to z niedoszacowania wycen świadczeń medycznych oraz wzrostu kosztów utrzymania bieżącego wynikającego z wysokiej inflacji. Środki na ten cel pochodzą z nadwyżki budżetowej powiatu.

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (20)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
men · 26 Sierpień 2022
a miało być tak dobrze a tu znowu kredyt. pis i wszystko jasne.
He he he · 27 Sierpień 2022
Zedobiuszu drogi. Ilu się ze mną zgadza to się okaże już niedługo na wyborach. Jednego nie mogę pojąć jak można pluć w twarz Polakom i całować w tyłek Niemców. Niestety Twój guru Tusk tak robi może mu rtęć zaszkodziła. Możesz mieć inne zdanie jak ja ale proszę nie ... na swój dom
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 26 Sierpień 2022
ANALIZUJE OD PEWNEGO CZASU SZTURMEM BRANE KREDYTY ZAROWNO PRZEZ GMINE JAK I POWIAT I ZAUWAZAM JEDNA PRAWIDLOWOSC PRZEZ WIELE KADENCJI ZAROWNO W GMINIE JAK I RADZIE POWIATU BYLI JEDNI I CI SAMI RADNI NIEPRAWIDLOWOSCI Z JEDNEJ KADENCJI BYLY PRZENOSZONE NA KOLEJNA I PROBOWANO TO PROSTOWAC WSZYSTKO WYTRZYMUJE DO CZASU NAWET STAL POKONCZYLY SIE MOZLIWOSCI UKRYWANIA NIEPRAWIDLOWOSCI I KORZYSTAJAC Z ZAISTNIALEJ W KRAJU SYTUSCJI EKONOMICZNEJ NA POCZET PODWYZEK CEN MEDIOW ZACIAGA SIE KREDYTY PRZYDALABY SIE RZETELNA KONTROLA FINANSOW ZAROWNO GMINY JAK I POWIATU I ICH WYDATKOWANIA KRACH EKONOMICZNT GOSPODARKI KRAJOWEJ TRWA ZA KTOTKO ZEBY DOSZLO DO TAK DUZYCH BRAKOW NA SZCZEBLACH SAMORZADOWYCH
do "gościa" · 29 Sierpień 2022
a ty "gościu" gdzie powinieneś się udać? może nie pij tyle bo mózg ci się lasuje od alko.
gość · 27 Sierpień 2022
Łukaszewska, Ty powinnaś udać się tam , gdzie poobserwują Ciebie.
Zedobiusz · 26 Sierpień 2022
Do he he he: nie zauważyłeś, że każdy Twój wpis otrzymuje tylko minusy? Nikt się z tobą nie zgadza, ośmieszasz się każdym wpisem. Napisz teraz jak się czujesz będąc forumowym głupkiem. PS: jak tam centralny port lotniczy i milion samochodów elektrycznych?
czytelnik · 27 Sierpień 2022
Wszystko OK! Elektryczne samochody będą jeździły wokół lotniska BARANÓW. (!)
zok · 26 Sierpień 2022
szpital kolski byl lepszy w latach 70 siatych jak teraz byli lepsi lekarze teraz karetki woza tylko do konina lub poznania pacjetow
mariusz · 26 Sierpień 2022
Dosyć, że nie napisałeś że najlepszy to był przed wojną. Co za idiotyzm porównywać medycynę lat 70 z dzisiejszą. Poziom lekarzy dziś jest znacznie wyższy, choć podobno pis myśli o przywróceniu felczerów, tych trochę było właśnie w latach 70.
Prawda · 26 Sierpień 2022
Tusk by nie zamknął szpitala, co za brednie piszesz. Tyle lat rządził Tusk i szpitala w Kole nie zamknął. Wszyscy to wiedzą. Moja rada: nie pisz po pijaku, bo piszesz bzdury.
he he he · 26 Sierpień 2022
Najpierw niech Tusk i Trzaskowski zlikwidują SMRÓD z CZAJKI a potem niech proszą Polaków o możliwośc przebywania na terenie Polski. Je..bać Tuska i PO
He he he · 26 Sierpień 2022
Tusk to by zamnkął szpital. PO wiele dobrego likwidowała. Nic pożytecznego nie budowała.
mariusz · 26 Sierpień 2022
Oglądanie TVPinfo daje takie objawy. Konieczne odstawienie.
czytelnik · 26 Sierpień 2022
Czy to za to patriota J. Kowalski obdarował Tuska kwiatami?
Kaja · 26 Sierpień 2022
Nie przestanie mnie to nigdy dziwić: szpital może zaciągać kredyty a nie może mieć cennika i przyjmować prywatnie pacjentów...Dodatkowo, oprócz tych na NFZ oczywiście. Ale to chyba normalne w naszym kraju: nic nie może być normalne.
wojtkowa · 26 Sierpień 2022
Co to znaczy przyjmować prywatnie przez "szpital" - nie budynek? To znaczy wykonywać zabiegi odpłatnie, zgodnie z cennikiem. "Kiedy będą przyjmować prywatnie (dla szpitala a więc w czynie społecznym))? Podczas szpitalnego dyżuru?" Nie, kwestia ustalenia godzin, zabiegów. Jaki czyn społeczny? Teraz pracują społecznie? Ja jeszcze raz podkreślam nie mówię, że KAŻDY zabieg ma być płatny, ale o kwestię wyboru, że mogę mieć wybór zapłacić za daną rzecz i mieć ją wykonaną, a nie czekać rok na wykonanie jakiegoś zabiegu. Właśnie tych, których stać, mogą zasilić budżet szpitala dzięki temu. Firmy prowadzone w sposób, jaki jest robiony w budżetówkach, dawno by upadły.
czytelnik · 26 Sierpień 2022
Co znaczy przyjmować prywatnie przez szpital? To nie budynek przyjmuje a lekarze. Kiedy będą przyjmować prywatnie (dla szpitala a więc w czynie społecznym))? Podczas szpitalnego dyżuru? Albo jest to placówka szpitalna taka jaka jest, albo ma to być prywatny szpital? Ciekawe, ilu by było na to stać?
Zuza · 26 Sierpień 2022
a co to premier nie dał kasy, a pieniądze z powiatu, przecież yo on finansuje szpital , na 7 lat , a co będzie jak e przyszłym toku też braknie kasy , następny kredyt tylko od kogo i kto poręczy. to jest błędne koło w Kole. a podobno jest tak pięknie i różowo jak to rządzący zapewniają społeczeństwo po co kredyty, ... a i tak my wszyscy za to zapłacimy zdrowiem i podarkami
czytelnik · 26 Sierpień 2022
Żadnych "podarków" nie będziemy nikomu dawać, bo mogą uznane zostać za łapówkę!
Mariusz · 26 Sierpień 2022
Według pis pieniędzy starczy na wszystko. Jak widać rzeczywistość jest inna. Zadłużenie Gierka to pikuś przy zadłużeniu jakie zafundował pis nam i naszym wnukom.
men · 26 Sierpień 2022
a miało być tak dobrze a tu znowu kredyt. pis i wszystko jasne.
Miasto Koło
84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
6 godziny temu 253

84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Powiat Kolski
Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?
7 godziny temu 10,661 3

Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?

Miasto Koło
Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia
12 godziny temu 16,040

Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia

Wypadki
Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!
2 dni temu 69,899

Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!

Inne
Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba
2 dni temu 18,693 1

Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba

Inne
Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!
2 dni temu 6,941 1

Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

R E K L A M A