R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Powiat poręczył kredyt dla kolskiego szpitala

26-08-2022 08:11 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 11,632 | Komentarzy: 20

Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu Kolskiego radni powiatowi zdecydowali o poręczeniu kredytu dla SPZOZ w Kole w wysokości 2,5 mln zł.

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Dyrektor SP ZOZ w Kole  wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Powiatu o udzielenie poręczenia dla planowanego przez szpital zaciągnięcia kredytu bankowego w wysokości 2 500 000,00 z na okres 7-mu lat, tj. do 2029 r. Na podstawie przedłożonej przez BGK symulacji udzielenia kredytu, jako warunek udzielenia kredytu, ustalił poręczenie przez organ założycielski SPZOZ w Kole, czyli powiat kolski.

Poręczenie przez powiat kredytu dla kolskiego szpitala wynika z pogarszającej się sytuacji finansowo-ekonomiczne zakładu, która skutkuje wzrostem zobowiązań wymagalnych. Wynika to z niedoszacowania wycen świadczeń medycznych oraz wzrostu kosztów utrzymania bieżącego wynikającego z wysokiej inflacji. Środki na ten cel pochodzą z nadwyżki budżetowej powiatu.

 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (20) Pokaż komentarze