(10)
Pochmurno 1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

W niedzielę sklepy będą otwarte

W niedzielę sklepy będą otwarte

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 27 Sierpień 2022
W niedzielę sklepy będą otwarte
© PAP
Komentarzy: 10 Czytano:
4,014 razy |

W niedzielę, 28 sierpnia br. sklepy będą otwarte. To piąta z siedmiu niedziel w roku, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Następna handlowa niedziela będzie 11 grudnia.

R E K L A M A
10
Czytano:
4,014 razy
Udostępnij

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedzielę przed Wielkanocą oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Najbliższa niedziela handlowa przypada 28 sierpnia.

R E K L A M A


W ustawie przewidziano także katalog 32 wyłączeń. Zakaz handlu w niedziele nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności. (PAP)

lgs/ mk/

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (10)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Ala · 28 Sierpień 2022
"Uważam, że zagrożenie dla naszej suwerenności ze strony Zachodu jest większe niż ze strony Wschodu. To jest paradoksalne. Oczywiście, Rosja jest brutalna, Rosja może wypowiedzieć nam wojnę. Ale Polacy wiedzą w sensie duchowym, czy psychologicznym, jak z takim niebezpieczeństwem się obejść. Putin nas nie dzieli, ale łączy. Natomiast Unia Europejska posługuje się innymi zupełnie środkami" - mówił polityk.
Robert · 28 Sierpień 2022
Poziom pisiorów :” he, he, he”. Który mnie okradł : rydzyk, biskup gulbinowicz sprzedał naszą ziemię pinokiowi, teraz ten z mazur co będzie budował hotel itd.
he he he · 29 Sierpień 2022
Szkoda że brak Ci wiedzy o dzisiejszym świecie o dzisiejszej Polsce. Zyjesz przeszłością a co gorsze zaczynasz obrażać mnie. Mam to gdzieś tak naprawdę. Niski Twój poziom świadczy o Tobie, no cóż nie spodziewałem się że stracę czas na dyskuję z Tobą. Bądź zdrowy i żyj we własnym zamkniętym świecie
Robert · 29 Sierpień 2022
Do : he he he. Ty naprawdę taki głupi jesteś, czy tylko udajesz ? Co i komu mam zgłosić ? Kościół kradnie na spółkę z rządem, a prokuratura i policja to komu dzisiaj służą ? A kościoły omijam szerokim łukiem od co najmniej 20 lat.
he he he · 28 Sierpień 2022
To jak zgłosiłeś gdzie trzeba? Czy tylko potrafisz przez net sie rozpisywać? Takich jak Ty nie traktuje się powaznie. Można stwierdzić że skoro nie sprzeciwiasz się czarnym nie zgłaszają cich zachowania gdzie trzeba to jestes po ich stronie. Robert prawdopodobnie można Cię spotkać co niedzielę w kościele
Robert · 28 Sierpień 2022
Tu nie chodzi o wiarę i Boga, tylko o bezczelne i perfidne przymierze kościoła z obecną władzą, służące do ogłupiania i okradania Polaków
Kolanin · 28 Sierpień 2022
A pamiętasz jak Tusk miał ślub kościelny tuż przed wyborami? Szwab chciał głosy katolików tych samych których teaz chce zarzynać
he he he · 28 Sierpień 2022
Który ksiądz Cię okradł? Jeśłi jest taki to zgłoś gdzie trzeba albo nie pisz głupot.
Katol · 27 Sierpień 2022
Małysz, Lewandowski, Świątek to kilka nazwisk wierzących praktykujących Polaków. Im wiara kościół nie przeszkadza. Wielokrotnie udawadniali to w różnych mediach. Mi również wiara pomaga. Nie ubliżaj wierzącym Polakom. Wbrew pozorom są nas miliony, nie musimy się tym afiszować, a że jest kilku przeciwnych i ryczą o tym wszędzie to już ich i Twój problem.
Tot · 27 Sierpień 2022
I komu to przeszkadzało ? Czarna banda na spółe z pisiorami wymyślili, że ludzie zamiast do sklepu, galerii, pójdą do kościoła. A tu takiego wała !!!
R E K L A M A