(1)
Bezchmurnie -1.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Prezes ZUS: złożenie wniosku o 300 plus do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września

Prezes ZUS: złożenie wniosku o 300 plus do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września

Autor: PAP - Polska Agencja Prasowa 29 Sierpień 2022
Prezes ZUS: złożenie wniosku o 300 plus do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września
© PAP
Komentarzy: 1 Czytano:
1,407 razy |

R E K L A M A
1
Czytano:
1,407 razy
Udostępnij

Według najnowszych danych ZUS rodzice złożyli ok. 2,9 mln wniosków o "Dobry start" obejmujących 4,1 mln dzieci. Uprawnionych do tego świadczenia jest około 4,4 mln dzieci.

"Kwota wypłaconych dotąd świadczeń wyniosła ponad 1 mld zł. Przyznaliśmy wsparcie dla 3,7 mln dzieci" – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada, jednak złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie – to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną i przez portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. (PAP)

 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
he he he · 29 Sierpień 2022
To też Tusk dzieciom chciałby zabrać. ten człowiek wszystko najchetniej by Polakom odebrał. Nie odbierze godności bycia Polakiem. Niech się szwab wynosi z naszej ojczyzny
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
9 godziny temu 49,126 17
7 godziny temu 496
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
7 godziny temu 496