R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Radni zagłosowali za przyznaniem tytułu honorowego Jerzemu Budce

27 dni temu | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 8,228 | Komentarzy: 5

W trakcie dzisiejszej, LIV Sesja Rady Miejskiej Koła, radni podjęli uchwałę w sprawie nadania tytułu honorowego "Zasłużony dla Miasta Koła" Panu Jerzemu Budce.

Foto:UM Koło
R E K L A M A

O uhonorowanie zacnego mieszkańca miasta wnioskował kolski włodarz Krzysztof Witkowski. Wniosek został poparty przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Koła Tomasza Sobolewskiego i pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Honorową. P. Jerzy Budka od 2003 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Orkiestry Dętej OSP. Jest zaangażowany w rozwój formacji. Za jego kadencji podniósł się znacząco poziom muzyczny orkiestry, która osiąga spektakularne sukcesy na festiwalach, konkursach oraz turniejach w kraju i za granicą, godnie reprezentuje miasto, uczestniczy we wszystkich ważnych wydarzeniach lokalnych, koncertuje dla mieszkańców.

Pan Jerzy Budka jest całym sercem oddany sprawom orkiestry, współpracuje z zarządem, dyrygentem, włodarzami, PSP i OSP, co sprzyja budowaniu dobrych relacji, silnych więzi i podnosi prestiż i rangę zespołu. W czerwcu 2021 r. na walnym zebraniu Orkiestry Dętej OSP w Kole zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa oddając pałeczkę młodszym druhom, pozostając członkiem zarządu na stanowisku wiceprezesa. Za działalność społeczną został odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa i Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza, Medalem za Zasługi dla Rolnictwa, Medalem im. Stanisława Mikołajczyka, Medalem za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność kulturalną nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Orkiestra w bieżącym roku obchodzi Jubileusz 120-lecia działalności muzycznej, a Straż Ogniowa, pierwsza w mieście i powiecie, której tradycje kultywuje OSP, obchodzi Jubileusz 150-lecia.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5) Pokaż komentarze