(3)
Częściowe zachmurzenie -1.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

83 rocznica wybuchu II wojny światowej w Grzegorzewie

83 rocznica wybuchu II wojny światowej w Grzegorzewie

Autor: Gmina Grzegorzew 03 Wrzesień 2022
83 rocznica wybuchu II wojny światowej w Grzegorzewie
© Gmina Grzegorzew
Komentarzy: 3 Czytano:
3,584 razy |

1 września, w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, w Grzegorzewie odbyły się uroczystości mające na celu uhonorowanie pamięci ofiar tego najtragiczniejszego w dziejach ludzkości konfliktu.

R E K L A M A
3
Czytano:
3,584 razy
Udostępnij

Po zbiórce przed Domem Strażaka samorządowcy, poczty sztandarowe, delegacje jednostek OSP, placówek oświatowych i mieszkańcy gminy na czele z orkiestrą dętą udali się do kościoła parafialnego aby uczestniczyć we Mszy świętej w intencji poległych w obronie naszej ojczyzny.

Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Krzysztof Pietryga w koncelebrze z księdzem prałatem Michałem Pietrzakiem, księdzem wikariuszem Karolem Kropkowskim oraz księdzem Krzysztofem Kaczmarkiem z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie. W uroczystościach uczestniczyły również rodziny ofiar nalotu lotniczego eskadry Luftwaffe na Chojny.

Po nabożeństwie złożono wiązanki kwiatów pod tablicą na budynku Urzędu Gminy, a także na cmentarzu parafialnym w miejscach upamiętniających mieszkańców Grzegorzewa i okolic poległych podczas wojny. „Dziś spotykamy się, aby wspólnie oddać hołd pamięci bohaterom, wszystkim poległym i pomordowanym, wszystkim ofiarom II Wojny Światowej. Wszystkim Tym, którzy zginęli dla Polski! Zwracam się szczególnie do rodzin, których bliscy zginęli 5 września 1939 roku podczas bombardowania eskadry Luftwaffe na Chojny i zostali pochowani w zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Grzegorzewie.

Szanowni Państwo bardzo dziękuję, że wspólnie z nami od wielu, wielu lat, stajecie do apelu pamięci”

– powiedziała Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak.

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆOceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Czytelnik · 04 Wrzesień 2022
"83 rocznica wybuchu II wojny światowej w Grzegorzewie". To najstraszniejsza z dotychczasowych wojen wybuchła w Grzegorzewie???
adlof · 05 Wrzesień 2022
a co na to Franek Dolas?
Stanisław · 03 Wrzesień 2022
W 1939 stacja Barłogi też była bombardowana,leje po bombach na sąsiadujących łąkach widoczne były do połowy lat 60-tych.
Miasto Koło
Długie kolejki przed salonem operatora Energa w Kole
10 godziny temu 52,272 17
8 godziny temu 553
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
8 godziny temu 553