R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Turniej Pokoleń Piłki Ręcznej w Przedczu

21 dni temu | Źródło: Adam Adamczewski | Wyświetleń artykułu: 1,716 | Komentarzy: 0

Od wielu lat, symbolem zakończenia lata w Przedczu, jest "Turniej Pokoleń Piłki Ręcznej". Pomysłodawcą zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „SALUS" Przedecz.

Foto:Adam Adamczewski
R E K L A M A

Tegoroczne zmagania zostały połączone z Piknikiem Sportowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Przedczu. Piłka ręczna jest nieodzowną częścią historii Przedcza, od kiedy to nauczycielem/trenerem w Przedeckiej szkole został Edward Dereszewski. Pomimo przysłowiowego „zawieszenia butów na kołku", sympatycy szczypiorniaka chętnie spotykają się aby niekiedy przypomnieć sobie co to znaczy gra w piłkę ręczną.

Na boisku sportowym „Orilk" w Przedczu, zmierzyły się ze sobą dwa zespoły – reprezentujące wiele pokoleń przedeckiej piłki ręcznej. Pomimo wielu problemów zdrowotnych, odległości którą musieli przebyć ( m.in. Warszawa, Poznań, Włocławek, Konin) stawiła się niekwestionowana „śmietanka" UKS „SALUS" Przedecz.

Na czele starszej z ekip stanął –  Mirosław Dereszewski, a młodszej – Dawid Czyżnikowski wraz z Norbertem Kubiakiem. Sama forma zmagań była zaskoczeniem – ponieważ mecz został rozegrany w tradycyjnym systemie 2 x 30 min. Każda rozegrana akcja, udana czy też nie – była oklaskiwana przez oba zespoły, uśmiech na twarzy towarzyszył każdemu. Po zakończonym meczu kilka słów zabrał zawsze obecny Edward Dereszewski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze