R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

SPZOZ w Kole z kolejnym rządowym dofinansowaniem

15 dni temu | Źródło: UW Poznań | Wyświetleń artykułu: 10,679 | Komentarzy: 11

Po raz kolejny SPZOZ w Kole będzie mógł skorzystać z rządowego wsparcia. Dotacja w wysokości 1 186 813 zł pozwoli na dostosowaniu infrastruktury sali porodowej tej placówki do realizacji porodów rodzinnych. Umowa na dofinansowanie zadania została dziś podpisana w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Foto:UW Poznań
R E K L A M A

W ostatnich latach kolski szpital był niejednokrotnie beneficjentem rządowych środków. Dzięki nim udało się m.in. dokonać zakupu specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala: dla oddziału chirurgii oraz oddziału położniczo-ginekologicznego. 

- Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, obok szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym też bezpieczeństwa zdrowotnego, jest rodzina. Dofinansowanie stworzenia sali porodów rodzinnych jest tego najlepszym przykładem. Bardzo się cieszę, że w powiecie kolskim, Wielkopolsce Wschodniej, takie cele i priorytety są realizowane

– podkreśla wicewojewoda Aneta Niestrawska.

W imieniu Ministra - członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmanna obecna była dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Joanna Szczechowska, która przekazała gratulacje, podkreślając, że Minister Zbigniewa Hoffmann – jako poseł z Wielkopolski wschodniej, w tym ziemi kolskiej – skutecznie zabiega o kolejne rządowe środki na realizację inwestycji, które służą mieszkańcom.

Po realizacji inwestycji w szpitalu dostępne będą 3 sale porodów rodzinnych. Każde z pomieszczeń wyposażone będzie we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic). Kwota dofinansowania wynosi 1 186 813 zł, przy czym cała wartość inwestycji opiewa na 1 664 102 zł. Dyrektor szpitala w Kole, Iwona Wiśniewska, podkreśliła również wagę dostosowania standardów opieki okołoporodowej na miarę XXI wieku i dążenia do tworzenia jak najbardziej przyjaznych warunków dla rodzących kobiet.

Do modernizacji zaplanowano także salę cięciową, w tym doposażenie jej w stanowisko resuscytacji noworodka. Planowany termin realizacji na dostosowanie sali porodowej do porodów rodzinnych to 15 grudnia 2022 r.

Powiat Kolski reprezentowali: Wicestarosta Sylwester Chęciński oraz Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak. Przy podpsaniu umowy obecna była równiez dyrektor SP ZOZ w Kole Iwona Wiśniewska.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (11) Pokaż komentarze