(11)
Częściowe zachmurzenie 15
Popularne tagi:

SPZOZ w Kole z kolejnym rządowym dofinansowaniem

Autor: UW Poznań 12 Wrzesień 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
SPZOZ w Kole z kolejnym rządowym dofinansowaniem
© UW Poznań
(11) | Czytano:
13,526 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Po raz kolejny SPZOZ w Kole będzie mógł skorzystać z rządowego wsparcia. Dotacja w wysokości 1 186 813 zł pozwoli na dostosowaniu infrastruktury sali porodowej tej placówki do realizacji porodów rodzinnych. Umowa na dofinansowanie zadania została dziś podpisana w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

R E K L A M A
11
Czytano:
13,526 razy
Udostępnij

W ostatnich latach kolski szpital był niejednokrotnie beneficjentem rządowych środków. Dzięki nim udało się m.in. dokonać zakupu specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia sal dla dwóch oddziałów szpitala: dla oddziału chirurgii oraz oddziału położniczo-ginekologicznego. 

- Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, obok szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym też bezpieczeństwa zdrowotnego, jest rodzina. Dofinansowanie stworzenia sali porodów rodzinnych jest tego najlepszym przykładem. Bardzo się cieszę, że w powiecie kolskim, Wielkopolsce Wschodniej, takie cele i priorytety są realizowane

– podkreśla wicewojewoda Aneta Niestrawska.

W imieniu Ministra - członka Rady Ministrów, sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmanna obecna była dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Joanna Szczechowska, która przekazała gratulacje, podkreślając, że Minister Zbigniewa Hoffmann – jako poseł z Wielkopolski wschodniej, w tym ziemi kolskiej – skutecznie zabiega o kolejne rządowe środki na realizację inwestycji, które służą mieszkańcom.

Po realizacji inwestycji w szpitalu dostępne będą 3 sale porodów rodzinnych. Każde z pomieszczeń wyposażone będzie we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic). Kwota dofinansowania wynosi 1 186 813 zł, przy czym cała wartość inwestycji opiewa na 1 664 102 zł. Dyrektor szpitala w Kole, Iwona Wiśniewska, podkreśliła również wagę dostosowania standardów opieki okołoporodowej na miarę XXI wieku i dążenia do tworzenia jak najbardziej przyjaznych warunków dla rodzących kobiet.

Do modernizacji zaplanowano także salę cięciową, w tym doposażenie jej w stanowisko resuscytacji noworodka. Planowany termin realizacji na dostosowanie sali porodowej do porodów rodzinnych to 15 grudnia 2022 r.

Powiat Kolski reprezentowali: Wicestarosta Sylwester Chęciński oraz Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak. Przy podpsaniu umowy obecna była równiez dyrektor SP ZOZ w Kole Iwona Wiśniewska.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (11)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
***** *** · 12 Wrzesień 2022
A galimby ni ma??
He he he · 17 Wrzesień 2022
Głupoty opozycji nic nie przebije. Tuskowi już się we łbie przestawia.
Kolak · 15 Wrzesień 2022
Jestem debilem i muszę przyznać się do tego publicznie. Leki już mi nie pomagają dlatego piszę tu takie głupoty ibo pis zrył mi beret.
Kolak · 15 Wrzesień 2022
Chcemy sali aborcyjnej. Nowoczesnej rodzinnej takiej przyjemnej z darmowym Wi-Fi z transmisją na żywo. Niech świat wie jacy jesteśmy
He he he · 15 Wrzesień 2022
A 4 ćwoków z opozycji głosowało przeciw kasy dla Polski. Tak durnej opozycji to nie ma w całej Unii
Polka kolanka · 14 Wrzesień 2022
Ooo tak co chwilę trzeba remontować odcinek ginekologiczno - położniczy a staruszkowie na wewnętrznym leżą na salach bez okien całymi tygodniami Gdzie tu logika Ludzie zastanówcie się. Chorzy zakazniechodza do ogólnego W C. Skandal.
E · 13 Wrzesień 2022
Wiśniewska z małej litery.... Taki błąd....
Lol · 13 Wrzesień 2022
Od kiedy będzie zamknięta sala porodowa?
***** *** · 13 Wrzesień 2022
Galimba załatwia biznes z hotelem w Koninie. Ciekawe z czego to wszystko. Jarosław mówił do polityki nie idzie się dla kasy.
***** *** · 12 Wrzesień 2022
A galimby ni ma??
Art · 13 Wrzesień 2022
Pracuje nad budową strony internetowej
elaela@wp.pl · 12 Wrzesień 2022
A jak jesteś taki ciekawy to jedź do lasu bo się grzyby pokazały. Może zbiera
Miasto Koło
Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!
15 godziny temu 2,614

Robert Budny Mistrzem Ameryki Krav-Maga!

Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
16 godziny temu 9,605 1

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
16 godziny temu 6,306

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
18 godziny temu 18,583 4

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
19 godziny temu 1,374

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
20 godziny temu 1,872

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

R E K L A M A