Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Czy opłaca się sprzedawać na Amazonie?

Czy opłaca się sprzedawać na Amazonie?

Autor: Partner 03 Październik 2022
MATERIAŁ SPONSOROWANY
Czy opłaca się sprzedawać na Amazonie?
© partner
Komentarzy: 0 Czytano:
1,885 razy |

Działalność w branży e-commerce to w dzisiejszych czasach nie tylko dochodowy interes, ale i pozwalający na szybki rozwój swojej działalności gospodarczej. Chcesz osiągać jak największe zyski? Sprawdź, jak i czy opłaca się sprzedawać na Amazonie!

R E K L A M A
0
Czytano:
1,885 razy
Udostępnij

Czy opłaca się sprzedawać na Amazonie?

Po wejściu serwisu Amazon na polski rynek wielu sprzedawców zdecydowało się na korzystanie właśnie z tej platformy sprzedażowej. Dlaczego? Ten portal jest doskonałą szansą, aby dotrzeć do zupełnie nowych klientów niż dotychczas. Śmiało można powiedzieć, że Amazon to lider w branży e-commerce, gdyż ma już 300 mln użytkowników na całym świecie.

Zanim zdecydujesz się sprzedawać towary na Amazonie, koniecznie zapoznaj się z artykułem: https://taxology.co/pl/jak-sprzedawac-na-amazon/

Jakie są stałe koszty sprzedaży na Amazonie?

Decydując się na sprzedaż w serwisie Amazon, musisz uwzględnić koszty stałe, które dotyczą każdego przedsiębiorcy. Podstawowe opłaty to te związane z abonamentem. W przypadku tego serwisu masz do wyboru dwie opcje.

  • Profesjonalny plan sprzedaży – tutaj obowiązuje opłata w wysokości 165,91 zł miesięcznie oraz brak prowizji od sprzedawanych towarów.
  • Indywidualny plan sprzedaży – w tym przypadku za każdy sprzedany przedmiot zapłacisz 4 zł prowizji na rzecz serwisu.

Podczas sprzedaży produktów na Amazonie musisz też liczyć się z kosztami: wysyłki oraz opłaty FBA. Warto dodać, że w przypadku wysyłki towarów na własną rękę serwis również nalicza dodatkową kwotę prowizji od ceny tranzytu towaru.

Finalne koszty zależą jednak od kategorii produktów, które sprzedajesz. Dla produktów, które są wysyłane za pośrednictwem magazynów Amazon, naliczane są opłaty za realizację zamówień oraz przechowywanie towaru.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj:  https://taxology.co/pl/jak-sprzedawac-swoje-produkty-w-calej-europie-na-amazon-czyli-pan-european-fba/.

Ile można zarobić na Amazonie? Czy to się opłaca?

Wiele osób w dzisiejszych czasach zadaje sobie pytanie, czy opłaca się sprzedawać na Amazonie. Ta platforma sprzedażowa nie narzuca żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wysokość dochodów ze sprzedanych towarów. Oznacza to, że jako przedsiębiorca masz praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju już od pierwszego dnia rejestracji jako sprzedawca.

Ciekawostka! Kiedy masz markę własną, z której chcesz skorzystać, możesz zarejestrować się jako Brand Registry. Dzięki temu wypracujesz jeszcze większe przychody ze sprzedaży!

Amazon dodatkowo oferuje narzędzia, które pozwalają na szybsze rozwinięcie swojej działalności, a także daje dostęp do materiałów edukacyjnych. Dzięki temu nawet jako początkujący przedsiębiorca w krótkim czasie osiągniesz spore sukcesy w branży e-commerce. Podsumowując – prowadzenie sprzedaży na tej platformie to dobry pomysł ze względu na niskie koszty marketingowe, niewielkie koszty stałe oraz dostęp do klientów z całego świata.


Wiesz już, czy opłaca się sprzedawać na Amazonie, ale czy wiesz, jak poprawnie rozliczać podatek VAT od sprzedaży? Nie? W takim razie sprawdź stronę: https://taxology.co/pl/.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A