Mgła 12
Popularne tagi:

Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole

Autor: 25 Listopad 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole
© SOSW
(0) | Czytano:
2,195 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

W dniach 16-23 listopada 2022 r., Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja zorganizowała dla uczniów Tydzień Przedsiębiorczości.

R E K L A M A
0
Czytano:
2,195 razy
Udostępnij

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci i młodzieży, przekazanie uczniom praktycznych umiejętności dotyczących zakładania i rozwijania własnej firmy, radzenia sobie z wyzwaniami oraz doceniania i celebrowania sukcesów.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości zaplanowano szereg zajęć i spotkań. Odbyły się warsztaty pod hasłem „Klasowy biznes”, w czasie których uczniowie opracowywali i prezentowali graficzne wersje mini biznesplanu firmy, którą chcieliby założyć. W trakcie pracy uczestnicy musieli wykazać się cechami typowymi dla osób przedsiębiorczych - pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem, umiejętnościami: współpracy, rozwiązywania problemów, pracy w zespole czy znajomością lokalnego rynku. Każda z trzech grup przedstawiła swoje pomysły na klasowy biznes - " Akuku Bar - kuchnia domowa", "AF - najlepsze tatuaże w mieście" oraz "Komputerek". Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach „ Mój potencjał, moje zasoby” z pracownikiem Młodzieżowego Centrum Kariery w Kole. Tematyka spotkania dotyczyła planowania własnego rozwoju w zgodzie ze swoimi mocnymi stronami, zainteresowaniami, predyspozycjami. 
 

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, że każdy z nich posiada osobisty potencjał, na który składają się m.in. cechy i umiejętności, niezbędne do wykonania określonych zadań. A każda ich działalność, zdobyta wiedza i umiejętności stają się ich bogactwem i pozwalają lepiej zaplanować i realizować swoją drogę zawodową. Na zakończenie Tygodnia Przedsiębiorczości wychowankowie kolskiego SOSW spotkali się doradcą finansowym – panią Andżeliką Gutowską.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca doradcy finansowego, kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usług, otrzymali wiele cennych i praktycznych wskazówek, jak dbać o finanse osobiste i rodzinne oraz jak założyć własną firmę i napisać dobry biznesplan. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciach zrealizowanych w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uzyskali dostęp do aktualnej i praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia firmy.

R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Biblioteka
Basia w pociągu relacji
1 dzień temu 974

Basia w pociągu relacji "Pisarz-Czytelnik"

Biblioteka
Zofia Stanecka w Kole
1 dzień temu 1,718

Zofia Stanecka w Kole

Inne
Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]
1 dzień temu 2,069

Statystyka wyjazdów strażaków w ostatnim tygodniu [17.05.2024 -24.05.2024]

Gmina Przedecz
Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!
1 dzień temu 12,964 11

Prezydent Andrzej Duda ponownie w naszym powiecie!

Miasto Koło
Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy
2 dni temu 3,271 2

Miasto i Mundurowi Dzieciom - festyn sportowy

Miasto Koło
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik
2 dni temu 2,523

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na rodzinny piknik

1 dzień temu 1718
R E K L A M A