Pochmurno 0.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole

Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole

Autor: 25 Listopad 2022
Tydzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole
© SOSW
Komentarzy: 0 Czytano:
1,184 razy |

W dniach 16-23 listopada 2022 r., Szkolna Kasa Oszczędności działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja zorganizowała dla uczniów Tydzień Przedsiębiorczości.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,184 razy
Udostępnij

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci i młodzieży, przekazanie uczniom praktycznych umiejętności dotyczących zakładania i rozwijania własnej firmy, radzenia sobie z wyzwaniami oraz doceniania i celebrowania sukcesów.

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości zaplanowano szereg zajęć i spotkań. Odbyły się warsztaty pod hasłem „Klasowy biznes”, w czasie których uczniowie opracowywali i prezentowali graficzne wersje mini biznesplanu firmy, którą chcieliby założyć. W trakcie pracy uczestnicy musieli wykazać się cechami typowymi dla osób przedsiębiorczych - pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem, umiejętnościami: współpracy, rozwiązywania problemów, pracy w zespole czy znajomością lokalnego rynku. Każda z trzech grup przedstawiła swoje pomysły na klasowy biznes - " Akuku Bar - kuchnia domowa", "AF - najlepsze tatuaże w mieście" oraz "Komputerek". Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach „ Mój potencjał, moje zasoby” z pracownikiem Młodzieżowego Centrum Kariery w Kole. Tematyka spotkania dotyczyła planowania własnego rozwoju w zgodzie ze swoimi mocnymi stronami, zainteresowaniami, predyspozycjami. 
 

R E K L A M A

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, że każdy z nich posiada osobisty potencjał, na który składają się m.in. cechy i umiejętności, niezbędne do wykonania określonych zadań. A każda ich działalność, zdobyta wiedza i umiejętności stają się ich bogactwem i pozwalają lepiej zaplanować i realizować swoją drogę zawodową. Na zakończenie Tygodnia Przedsiębiorczości wychowankowie kolskiego SOSW spotkali się doradcą finansowym – panią Andżeliką Gutowską.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca doradcy finansowego, kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usług, otrzymali wiele cennych i praktycznych wskazówek, jak dbać o finanse osobiste i rodzinne oraz jak założyć własną firmę i napisać dobry biznesplan. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciach zrealizowanych w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uzyskali dostęp do aktualnej i praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia firmy.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A