(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno -1.7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

3 Maraton pod dachem zakończony - do szpitala przekazano sprzęt

Autor: Redakcja e-kolo.pl 16 Grudzień 2022 przeczytasz w ok. 2 min.
3 Maraton pod dachem zakończony - do szpitala przekazano sprzęt
© Malinowa Mamba
(3) | Czytano:
5,656 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

3 Maraton 24-godzinny pod dachem został oficjalnie zakończony przez przekazanie sprzętu na dziecięcy odział kolskiego szpitala.

R E K L A M A
3
Czytano:
5,656 razy
Udostępnij

Dzisiaj nastąpił finał 3 "Maratonu 24 h pod dachem", a tym samym przekazanie na ręce p.o. Dyrektora SPZOZ w Kole Grzegorza Gibaszka oraz Lekarza Kierującego Oddziałem Dziecięcym i Noworodkowym – Agaty Ignaczak bardzo potrzebnego sprzętu medycznego. Po raz kolejny nasi mieszkańcy nie zawiedli. Dzięki wykręconym i wybieganym przez nich kilometrom, za które od początku powstania imprezy "płaci " Fundacja Wood-Mizer oraz zbiórce, możemy  pochwalić się, prawie okrągłą sumą 12 tys złotych. Dzięki takiej kwocie oraz małym negocjacjom, udało się dopiąć celu i zakupić planowany Gastrolyzer+ . Jest to niewielkie, ale bardzo potrzebne urządzenie, które na podstawie ilości wydychanego wodoru pozwala  na szybką i sprawna diagnostykę pacjentów z oddziału dziecięcego.  

- podsumowuje Malinowa Mamba

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

19 i 20 listopada w hali MOSiR w Kole odbył się trzeci maraton pod dachem. W tym roku uczestnicy zdołali osiągnąć: 897 km łącznie na bieżni oraz 3006 na rowerkach - to bilans tegorocznej akcji co daje w przeliczeniu sponsora 3 złote za każdy kilometr na bieżni oraz 2 złote za przejechanie kilometra na rowerku. Podsumowując w trakcie maratonu uzyskano kwotę: 2 691 złote z bieżni i 6 012 złote z rowerków, co daje razem 8 703 złotych!

Czym jest Gastrolyzer?

Gastrolyzer Gastro+ służy do monitorowania zawartości wodoru w wydychanym powietrzu. Wodorowe testy oddechowe umożliwiają wykrywanie nietolerancji pokarmowych, wykrywanie zespołu jelita drażliwego (IBS), zespołu rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO).

Gastrolyzer Gastro+ jest doskonałym narzędziem dla gastroenterologów, dietetyków, lekarzy pierwszego kontaktu, pracowni endoskopowych i gastroenterologów dziecięcych.

Możliwe jest wykonywanie następujących testów wodorowych:

  • test na tolerancję fruktozy
  • test na tolerancję laktozy
  • test na tolerancję sorbitolu
  • test na tolerancję ksylitolu
  • test obciążenia glukozą
  • test laktulozowy

Gastrolyzer Gastro+ jest przenośnym, łatwym w obsłudze aparatem. Kolorowy monitor dotykowy zapewnia intuicyjną obsługę urządzenia, ułatwiającą przeprowadzenie badania. Aparat umożliwia pobranie próbki oddechowej za pomocą ustnika albo maski. Możliwość pobierania próbek za pomocą maski jest szczególnie istotna w przypadku dzieci lub pacjentów niewspółpracujących. Wyniki zapisane w pamięci rejestratora można przeglądać na ekranie aparatu.

źródło: synecpol.pl

 

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 25 Grudzień 2022
JAK PAN GIBASZEK ZOSTAL DYREKTOREM REMONTY RUSZYLY Z KOPYTA JAKO DOSWIADCZONY FACHOWIEC PO BRANZOWYM PRZESZKOLENIU WIE ZE NAJWAZNIEJSZE JEST PROSEKTORIUM JASNE WIDNE I PRZEDTRONNE ZAWSZE MOZNA POPRAWIC MAKIJSZ COS DODAC LUB UJAC PRZED PRZYJAZDEM NIEZAWISLEGO PROKURATORA
Karol · 17 Grudzień 2022
Co tam robi Tadzio Norek?
Ela · 29 Grudzień 2022
Kto to jest Tadzio Norek?
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
20 godziny temu 1,481

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
20 godziny temu 2,422

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
22 godziny temu 633

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
1 dzień temu 18,301

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
1 dzień temu 11,733

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,694 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A