(33)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Bezchmurnie 18.1
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

OSP Koło nad Wartą otrzymało pojazd od PSP. Uroczystość w kolskiej jednostce [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 20 Styczeń 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
OSP Koło nad Wartą otrzymało pojazd od PSP. Uroczystość w kolskiej jednostce [ZDJĘCIA]
© redakcja e-kolo.pl
(33) | Czytano:
11,768 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Przy remizie OSP Koło nad Wartą dziś wyjątkowa uroczystość - do strażackiego garażu dołączy drugi pojazd, Toyota z napędem 4x4 oraz łodzią motorową.

R E K L A M A
33
Czytano:
11,768 razy
Udostępnij

Drugim, ważnym powodem, dla którego tak wielu gości pojawiło się na zaproszenie OSP Koło nad Wartą, był fakt przedłużenia działalności jednostki w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym na kolejne pięć lat. 

Na tę okoliczność wśród gości pojawili się, m.in Minister Zbigniew Hoffmann, Poseł RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Radny Sejmiku woj. Wielkopolskiego Robert Popkowski, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Tomasz Grelak, Starosta Kolski i Prezes ZOP ZOSP RP w Kole, Piotr Opas członek Krajowego Zarządu OSP, Komendant PSP Koło st. bryg. Krzysztof Żurawik, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Przemysław Czarnecki, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Prezes Kopalni Soli w Kłodawie Waldemar Marciniak, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski, Burmistrz Koła Krzysztof Witkowski wraz ze swoim zastępcą, Tomasz Opas - firma GLASPO, Grzegorz Gibaszek - przewodniczący Komisja Prawa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Kole, strażacy PSP Koło i inni.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Najważniejszymi jednak uczestnikami byli sami druhowie OSP Koło nad Wartą wraz z drużyną młodzieżową, która mimo mrozu - z dumą reprezentowała OSP.

Kluczyki na ręce druha Radosława Namyślaka przekazał Minister - członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Zbigniew Hoffmann w asyście Wicewojewody oraz Posła Leszka Galemba. Akt przedłużenia w KSRG wręczył  bryg. Tomasz Grelak. 

Pojazd przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Służył on wiele lat zawodowym strażakom a po niedawnym zakupie nowego podobnego wozu - pojazd marki Toyota będzie mógł pracować na rzecz OSP Koło nad Wartą. 

Ochotnicy z Koła nie kryli wdzięczności i zadowolenia z przekazanego wozu, do którego dołączono łódź motorową. 

Z uwagi na warunki pogodowe uroczystości były kontynuowane w budynku remizy.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (33)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 20 Styczeń 2023
WEDLUG MNIE NAJWAZNIEJSZA PERSONA W TYM LANSU JEST PAN GRZEGORZ GIBASZEK PRZEWODNICZACY KOMISJI PRZESTRZEGANIA PRAWA I PORZADKU WZOR / JAK OMIJAC PRAWO DLA WLASNYCH KORZYSCI
Xstrazak · 23 Styczeń 2023
Rok wyborczy więc takich spędów będzie coraz więcej, poczyekajmy na Floriana czy inne strażackie obchody, źle się patrzy na te wszystkie twarze i hipokryzje, choć z mojego punktu widzenia jest jedna pozytywna rzecz, otóż dobra praktyka, żeby PSP przekazywało OSP sprzęt!!! Oni to w pełni wykorzystują i po czasie amortyzacji przekazać OSP a do PSP nowe, a nie kretyni nowe samochody kupują po 1mln albo więcej dla OSP które wyjeżdżają z 10-20 razy do roku w tym na Wielkanoc Floriana Dożynki 11listopada Boże Narodzenie itp!! Po co te samochody się marnują w tych gminach? Za 1 nowy gmina by kupiła 3 i jeszcze by zostało! Tylko problem taki ze to nie medialne nie populistyczne nie byłoby się czym za bardzo chwalić a Ci z rządu i zarządu krajowego OSP nie odcięci by byli od potężnych pieniędzy i łapówek.
SAM · 22 Styczeń 2023
OSP podobno ma pomagać mieszkańcom więc łopaty w dłoń i do odśnieżania.
Zainteresowany · 21 Styczeń 2023
Czy w OSP płacą pensje? Na wioskach ludzie chyba działają w czynie społecznym w OSP a jak jest w Kole?
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 21 Styczeń 2023
JAK PATRZE NA TE KOLSKIE LANSY TO NIE WIEM SMIAC SIE CZY PLAKAC NA ETACIE POSEL GALIMBA PANI VICE /NIESTRAWSKA PAN STAROSTA WIACHY KWIATOW METRY WSTAZEK I PLEBAN DLA OZDOBY NO I OCZYWISCIE KTORYS KOMENDANT POLICJI / PO CO SIE ROBOTA ZAJMOWAC JAK MOZNA ROBIC SOBIE FOTKI LUDZIE WLADZY SKONCZCIE TEN CYRK MOPS NIE MA PIENIEDZY NA ZAPOMOGI DLA LUDZI NIE MA PIENIEDZY NA REMONT MIESZKAN NIE POWSTAJA NOWE MIEJSCA PRACY A WIES TANCZY I SPIEWA JESTEM BEZPARTYJNA ALE NIECH JUZ TA PARTIA IDZIE W DIABLY
jan · 21 Styczeń 2023
poszukuję tego kretyna co wymyślił osp w kole i umiejscowil je na osiedlu Plaszczyzna w kole!!!poza tym mając na uwadze to ze w Kole jest PSP to uważam że odp jest potrzebna tak jak wrzód na Du.pie to tyle
Antek · 21 Styczeń 2023
dywanów nie ma, trawa nie pomalowana jak to może być? im wszystkim to chyba władza do głowy uderzyła. jestem ciekaw jak oni księgują koszty takich imprez.
ewa · 21 Styczeń 2023
Do ANTY. A ja widziałam,że na każdej możliwej imprezie,gdzie rozdają grochówkę stajesz po nią pierwszy. A potem kolejne razy po dokładkę. Nie wstyd ci?, czy żal że tak mało okazji?
do ewa · 21 Styczeń 2023
nie stać cię i nie będzie ciebie stać na to co ja jem a grochówkę żryj sama i to dużo tępa dzido.
Marek · 20 Styczeń 2023
Szanowni Państwo wszystkie te straże ochotnicze są tylko i wyłącznie aby pobierać kasę z budżetu. Do jednej interwencji np. osy na poddaszu jadą trzy jednostki aby je usunąć. Czy jest to normalne. Dla mnie to totalna patologia która jest nastawiona w większej części na korzyści finansowe a nie na pomoc mieszkańcom. Koszty wyjazdów druhów ochotników pokrywają samorządy. Kiedyś tego nie było i PSP spokojnie dawała radę.
Strażak PSP · 21 Styczeń 2023
Dzień dobry Panie Marku. Jestem zawodowym strażakiem i jak pan to ujął, że beż OSP PSP da sobie radę tak? Jest Pan w błędzie także proszę ugryźć się w język. Nie ma PSP bez OSP... A i wspomniał Pan o osach że jadą 3 zastępy, kolejny raz jest Pan totalnym durniem bo wychodzi pan przed szereg beż żadnej wiedzy. Owszem jadą 3 zastępy bo... Np domownicy uczuleni jest ich kilka więc trzymamy się procedur i 1 zastęp jest za mało, plus jedzie drabina no dlaczego leci drabina? No jeżeli jakby Pan ciut myślał to nie trzeba by aż rozwijać tematu.
Czytelnik · 20 Styczeń 2023
W głowie się nie mieści, jakie zawistne i złośliwe jest nasze społeczeństwo. Największa radość Polaka-katolika, to nieszczęście bliźniego!
OSP powiat Kolski · 20 Styczeń 2023
Gratulacje dla strażaków auto jak najbardziej potrzebne + łódź z tego względu, że najbliższa jednostka z łodzią jest Brdów. A co do komentujących obraźliwe teksty w stronę druhow to niech im to wprost powiedzą przy najbliższym spotkaniu ! Ale grochowe czy jakieś gadżety za darmo to wszyscy biegną oooo bo straż kochana rozdaję... Jeszcze raz wielkie gratulacje druhny i druhowie. Pozdrawiam
Klejnot · 20 Styczeń 2023
To przyjdź im to powiedzieć a nie ukrywasz się za nickiem "anty" , ale pamiętaj nikt w sieci nie jest anonimem. Czemu każdy jest na nie dla tej jednostki...
Anty... · 20 Styczeń 2023
OSP nadaje się tylko do gotowania grochówki albo i nie he he. Dziwię się że ludzie to jedzą i jestem ciekaw co na to sanepid czy to kontroluje.
Do nick · 20 Styczeń 2023
"Debil" "śmieć " wiesz kto to? Spójrz w swoja metrykę urodzenia a tam znajdziesz wszystkich.
Czerwony · 20 Styczeń 2023
I ten śmieszny figurant Brzeziński
kok · 20 Styczeń 2023
znow pisuary lansuja sie w calej okazalosci zblizaja sie wybory stanowiska cieci czekaja na tych ludzi
kitt · 20 Styczeń 2023
osp w kole to marnotrastwo pieniedzy jest PSP i to wystarczy poza tym jakis debil umiescil je na osiedlu i ryczaca syrena nie daje mieszkancom spokoju nie pozwala spac
Zbyszek · 20 Styczeń 2023
Niech panu dom się spali bo naprawdę . Pan będzie sam leciał po tą syrenę
Tomek · 20 Styczeń 2023
A wie pan co naprawdę szkoda słów
Kamil · 20 Styczeń 2023
Proszę pana a psp jest w kole ale Osp jest potrzebne ponieważ jak psp wyjedzie na powiat to Osp zabezpiecza 24h na dobę naszę miasto
Karol · 20 Styczeń 2023
A żeby ci się coś paliło chuju jebany
Mikko · 20 Styczeń 2023
Żeby ta syrena kiedyś do Szanownego Pana/ Pani nie ,,ryczała?
Popek · 20 Styczeń 2023
Hmmn nie zawsze psp jest w kole
Kolanie · 20 Styczeń 2023
Mam pytanie do pana kitt ma pan odwagę pisać takie żeczy to niech pan napisze to bez ukrywania się nikiem
Dobra duszyczka · 20 Styczeń 2023
Spierdalaj chamie jebany
LUKASZEWSKA RYSZARDASZA · 20 Styczeń 2023
WEDLUG MNIE NAJWAZNIEJSZA PERSONA W TYM LANSU JEST PAN GRZEGORZ GIBASZEK PRZEWODNICZACY KOMISJI PRZESTRZEGANIA PRAWA I PORZADKU WZOR / JAK OMIJAC PRAWO DLA WLASNYCH KORZYSCI
kolanin · 20 Styczeń 2023
No, chociaż raz kogoś pochwaliłaś kobito !
Zoska · 20 Styczeń 2023
Wystarczy, ze pan galemba posel pisu-jest????
Wit · 20 Styczeń 2023
ale bez komży? hmm
Obiektywny · 20 Styczeń 2023
Ile miasto i powiat kosztuje taki lans. Bo chyba ci oficjele nie są na urlopach.
Obiektywny · 20 Styczeń 2023
Ciekawe kto ma w OSP szkolenia na motorówkę . A co do gości to co ich tak mało? Gdzie duda ,sasin,masierewicz?
Nick · 20 Styczeń 2023
Jak czytam komentarze takich debili to jestem ciekawy czy jak dom by ci się palił to też byś był taki mądry śmieciu.
Miasto Koło
84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
7 godziny temu 260

84. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Powiat Kolski
Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?
8 godziny temu 10,919 3

Przyznano kolejne dotacje na renowacje zabytków. Gdzie trafią w naszym powiecie?

Miasto Koło
Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia
13 godziny temu 16,362

Ślub w oku telewizyjnej kamery. Nowy odcinek Ślubu od pierwszego wejrzenia

Wypadki
Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!
2 dni temu 70,049

Śmierć na torach kolejowych. Mężczyzna zginął na miejscu!

Inne
Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba
2 dni temu 18,716 1

Mając prawie 3 promile wsiadł za kierownicę, bo zgłodniał - pojechał po kebaba

Inne
Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!
2 dni temu 6,954 1

Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

R E K L A M A