(33)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekki deszcz 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Wymuszenia w szkole? Pięć osób z kilkunastoma zarzutami

Autor: Redakcja e-kolo.pl 25 Styczeń 2023 przeczytasz w minutę
Wymuszenia w szkole? Pięć osób z kilkunastoma zarzutami
© Redakcja e-kolo.pl
(33) | Czytano:
15,167 razy | przeczytasz w minutę

Pięć osób stanie niebawem przed sądem za popełnione przestępstwa. Czworo z nich nie osiągnęło jeszcze siedemnastu lat.

R E K L A M A
33
Czytano:
15,167 razy
Udostępnij

Grupa wymienionych osób znalazła sobie sposób na "zarabianie" pieniędzy wymuszając je od innych uczniów szkoły. Ich działania zostały zgłoszone odpowiednim służbom, które zatrzymały podejrzane osoby.

Wobec uczniów jednej ze szkół średnich na terenie miasta Koła prowadzone były czynności w związku ze zgłoszeniem wymuszania przez nich pieniędzy od innych uczniów. W trakcie wykonywanych czynności ustalono 5 osób podejrzanych z czego 4 okazały się nieletnie. Podejrzanym przedstawiono kilkanaście zarzutów między innymi o przestępstwa rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Osoby nieletnie odpowiedzą przed Sądem dla nieletnich natomiast dorosłemu za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności.

- wyjaśnia Rzecznik Prasowy KPP Koło

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (33)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Normalny · 25 Styczeń 2023
Ja bym dał tym bandziorom 5 lat w kamieniołomach, a za posiłek - miska ryżu dziennie. I podać ich nazwiska, tak dla przykładu i jeszcze po 100 tysiecy odszkodowania dla ofiar za stres. A jak tam rodzice bandziorów, dumni z pociech?
Gość · 29 Styczeń 2023
Do "Jan" ZST oddelegowała przynajmniej 1. raz nauczyciela, który miał za zadanie zinfiltrować na ul.Kolejowej palące papierosy nastoletnie środowisko, następnie spisać nazwiska w/w i ...????
Gość · 29 Styczeń 2023
Pani dyrektor, zaproszenia do omówienia tego tematu, kierowane zresztą przez Panią nie tylko tutaj i nie tylko do mnie, nastąpiły w wyniku pojawienia się niepochlebnych opinii nt działań "szkoły" kiedy to tylko dzięki doniesieniom medialnym mogliśmy dowiedzieć się, że zaistniał problem. Dlaczego brakło tego zaproszenia z pierwszym sygnałem, że cokolwiek zaczęło się dziać? O tym cały czas piszę. Mam rozumieć, że żaden z przedstawicieli dziennikarstwa lokalnego, czy ogólnopolskiego nie postawił na rzetelność? Z całym szacunkiem, ale nie potrzebuję Pani parapedagogicznych zaleceń. Cieszę się zaufaniem i szacunkiem moich dzieci. Spokojnych i udanych ferii!
Katarzyna Poronin · 26 Styczeń 2023
Szanowny Gościu-Rodzicu zapraszam do szkoły celem omówienia wszystkich niepokojących kwestii. Dyskusja na forach internetowych to najmniej odpowiednia forma kontaktu. Tymczasem zalecam szczerą rozmowę z własnym dzieckiem i dużą dozę rezerwy wobec doniesień medialnych.
Stefan Kunias · 26 Styczeń 2023
Kochani Rodzice Obwiniacie nauczycieli ze to ich wina , nie wychowali wam młodzieży , za mało pracują i tak wiele zarabiają ( czasem poniżej najniższej krajowej) tacy nie douczeni bo wy zdecydowanie lepiej wiecie , co tam ich studia ,jedne ,drugie czy też trzecie . Może czas abyście spojrzeli na siebie ? To wy wychowaliście ta młodzież ,to wy z nimi mieszkacie , to wy spędzacie z nimi 95% czasu nie nauczyciele . Wasze dzieci to wadę lustrzane odbicie a nie szkoły ,jeśli sami nie potraficie zrobić porządku ze sobą , ze swoją rodziną , ze swoimi dziećmi to nie oczekujcie tego że ktoś za was to zrobi .To wy gonicie za pieniędzmi ,dobrem ,nowymi związkami itp a każecie innym wychowywać wasze dzieci ? Jacy wy jesteście ? Spójrz w lustro , zobaczysz w nim swojego syna ,swoją córkę , ciebie rodzice nie potrafili wychować teraz ty to robisz dalej ale brak ci cywilnej odwagi aby to przed samym sobą przyznać . Nauczyciel jest aby przekazać wiedzę ale od wychowania jest rodzic , krytykować fajnie się krytykuje kogoś ale siebie ? No nie ja jestem czysta/czysty bo to szkoła , winni są ci młodzi bandyci ale tak samo winni są ich rodziny . Nie jestem nauczycielem , nie mam w rodzinie też nauczycieli ale jestem rodzicem , mam dzieci z których jestem dumny . To ja i żona ich kształtowaliśmy ich każdego dnia a nie przy okazji .
Hehe · 26 Styczeń 2023
Odezwała się... Teraz to znowu rodzice są winni? A nie przyszło ci do głowy że to już inne czasy niż komuna, gdzie 90%ludzi miało zawodówki a nauczyciele na ich tle to była inteligencja. Dzisiaj większość ludzi ma wykształcenie przynajmniej średnie, a dużo osób wyższe i to nie byle jakie, cięższe niż pedagogika. I czasem zodpowiedzialnością większa. Jak inżynier się walnie i przez jego błąd ktoś ucierpi to pójdzie siedzieć. Druga sprawa, dziecko spędza większość czasu w szkołach, nie tylko 5%. Rodzice zapieprzaja żeby je utrzymać w dzisiejszych czasach, to nie komuna na 8h, flaszka po robocie i do domu. A jak nie zapewni dziecku warunków to je sąd zabierze. Wiesz co mówią w dużych miastach o pedagogice? Jak ktoś nie nadaje się na porządne studia to właśnie tam idzie. Jedne z najprostszych. Po trzecie, termin Eurosieroty coś ci mówi? Każdy chciałby urodzić się w bogatej rodzinie i zapewnić dziecku wszystko co najlepsze ale niestety jest jak jest, niektórzy muszą na to zapracować sami. Bo zrzucanie całej winy na to co się dzieje w placówkach oświaty to jest zwykłą głupota. I oczywiście, nauczyciele nie są w stanie wszystkiemu zapobiec, wszystko zobaczyć, ale- nie wiem jak było w tym przypadku - jakas reakcja czy uwazniejsze przyjrzenie się jakimś osobom czy zweryfikowanie jakich niepokojących doniesień to nie jest aż tak wiele. I masz rację, rodzice odpowiadają w większości za wychowanie młodej osoby ale to co się dzieje na terenie szkoły to jednak sprawa nauczycieli.
Gość · 26 Styczeń 2023
Sądzę, że już o pierwszych sygnałach o takich zachowaniach wśród uczniów spływających do kadry i innych pracowników ZST powinni być niezwłocznie poinformowani przez dyrekcję lub wychowawców rodzice wszystkich uczących się w ZST nastolatków. Powinna w tej informacji paść też prośba o kontakt z dyrekcją w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów. Tego zabrakło.
Gość · 26 Styczeń 2023
Pani dyrektor, owszem, każdy zainteresowany rodzic został poinformowany o sposobach kontaktu z wychowawcą. Wychowawca posiada też dane kontaktowe rodziców. Wskazanie sposobów kontaktu miało służyć wymianie różnych informacji. Rodzic sygnalizuje zaobserwowane, niepokojące zachowania lub sutuacje i liczy, że szkoła zrobi to samo. Szkoła, a nie portale informacyjne. Na profilu ZST na FB jeszcze parę godzin temu nie było nawet wzmianki. Rodzice nie dostali żadnej informacji na dzienniku elektronicznym. Nie było żadnych telefonów, ani wiadomości SMS na nr tel rodziców. Zakładam, że każdy rodzic ma świetny kontakt z własnym dzieckiem i to rodzic powinien od dziecka dowiedzieć się, że coś tak niedobrego dzieje się w szkole. A co jeśli dziecko zostało na tyle zastraszone, że pomimo zauważenia przez rodziców zmiany zachowania ono nie chce nic powiedzieć? Informacja wystosowana do rodziców o przypadkach opisanych przez kolskie media mogłaby być kierunkowskazem, sygnałem, że sprawa nie dotyczy jednostki i ośmielić tym do rozmów.
Katarzyna Poronin · 26 Styczeń 2023
Kontakt do szkoły widnieje na oficjalnej stronie szkoły. Ponadto każdy zainteresowany rodzic poinformowany jest o sposobach kontaktu z wychowawcami. Niczego nie zabrakło. Może tylko dobrej woli brak niektórym komentującym .
Zula · 26 Styczeń 2023
Rodzice tez sie do tego przyczyniaja.Jak ktos zwroci uwage, ze syn zle sie zachowuje marks oburzona. I potem wyrastaja z nich bandziory.
Gość · 26 Styczeń 2023
Ta.. bandziory.. jak przypomnę sobie swoje lata młodości i swoich rówieśników to dzisiejsza młodzież to ... W rurkach. Kuratorzy, zawiasy za pobicia, bójki 20 na 1..
jan · 26 Styczeń 2023
Do Pani Poronin które klasy kończą lekcje o 10,30 i wychodzą na przeciwko szkoły ZST kolejowa co tam się dzieje to mieszkańcy bloków widzą gdzie jest ochrona , oni grożą i rzucają w okna gdzie jest straż miejska i policja -było zgłaszane
Gość · 26 Styczeń 2023
Kiedyś to młodzi ze szkoły nie wychodzili bo właśnie się bali kolejowej
Normalny czytelnik · 26 Styczeń 2023
Lechu jestem pełen podziwu dal Ciebie tylko nie wiem czy jesteś matołkiem z urodzenia czy też to jest nabyte . Twoje słownictwo świadczy o tym że zapewne twe IQ jest równe IQ warchlaka zdecydowanie locha ma wyższy ,nie wspomnę o wróbelku .
Lech · 26 Styczeń 2023
Wyiebac taka nauczycielke
Ups · 26 Styczeń 2023
Z tego wynika że oddajesz dzieci do szkoły po opiekę nauczycieli a tak naprawdę jak napisał Ludwiczka nauczyciele nic nie zauważyli ok wynika z tego wpisu że szkoła i nauczyciele nic nie zauważyli jest ok
Gość · 26 Styczeń 2023
Pani Katarzyno... W jaki sposób nauczyciele mają coś takiego zauważyć? Szklaną kulą? Ja sam z czasów młodości pamiętam, że młodzież wcale głupia nie była a takie rzeczy robiło się właśnie tak, żeby nikt nie widział, a w razie donosu ciężkie konsekwencje gdzieś w zaułku, gdzie żaden nauczyciel nie pomoże.
Katarzyna Poronin · 26 Styczeń 2023
Nigdy nie jest Ok gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. To że sprawa znajduje swój finał na Policji, a potem w Sądzie wynika z faktu, że to szkoła wdrożyła wszystkie procedury przewidziane w takich sytuacjach. Wychowywanie młodzieży to nie bulka z masłem. Obrzucanie błotem nauczycieli nie rozwiąże problemu. Komentowanie sprawy bez jej pełnej znajomości przynieść może więcej szkody niż pożytku. Nie jestem zwolennikiem zamiatanie sprawy pod dywan dlatego zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych dobrem naszej młodzieży.
Ups · 25 Styczeń 2023
Szkoda że nie napisali jak długo trwała ta bandytka bo pojawia się pytanie gdzie byli nauczyciele
Do Ups · 26 Styczeń 2023
A co bys zrobił gdybyś wiedział o tym wcześniej? Gdzie byś zgłosił i komu? Po co Ci taka wiedza wogóle? Takie rzeczy były wtedy kedy Ty chodziłeś do szkoły i było ok, zrobiłeś coś wtedy Ty lub Twoi opiekunowie
Ludwiczek · 25 Styczeń 2023
Bądź nauczycielem i pilnuj setek osób jednocześnie. Powodzenia! :)
Normalny · 25 Styczeń 2023
Ja bym dał tym bandziorom 5 lat w kamieniołomach, a za posiłek - miska ryżu dziennie. I podać ich nazwiska, tak dla przykładu i jeszcze po 100 tysiecy odszkodowania dla ofiar za stres. A jak tam rodzice bandziorów, dumni z pociech?
Do dziecko · 26 Styczeń 2023
Skoro tak piszesz to dlaczego sąd pozwala wychowywać dziecko w pojedynkę? No samotna matka. I gdzie wtedy ta ojcowska ręka?
Dziecko · 26 Styczeń 2023
Rodzice? Jak dwie matki mogą mieć ojcowską rękę do wychowania? Albo jak dwóch ojców może mieć matczyne podejście do dziecka? he he he
"madka" · 25 Styczeń 2023
dwie "madki" debilu
Nienormalny · 25 Styczeń 2023
Przecież w Rosji właśnie tak się każe... Kolonie karne są normą, przerobione chyba z gułagów.
Normalny · 25 Styczeń 2023
Widzę, że jeden bandzior albo jego mądra inaczej madka mnie zminusowali.
gubernator main · 25 Styczeń 2023
życie
Elo · 25 Styczeń 2023
Która szkoła?
Erg · 25 Styczeń 2023
Ja znów Jarek winny
Pierun · 25 Styczeń 2023
pis tyle kasy im daje a im jeszcze mało?
Hehe · 26 Styczeń 2023
A co ci PO zabrało jak nic nie miałeś?
He he he · 26 Styczeń 2023
Nie dadzą tyle ile PO zabrało
Kapitalista · 25 Styczeń 2023
Podstawy Kapitalizmu... Ludzkie potrzeby są nieograniczone. Zawsze będzie mało ile by nie mieli.
Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
22 godziny temu 8,029

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
1 dzień temu 5,190 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
2 dni temu 106,367

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 21,879

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

R E K L A M A