(31)
× Wszystkie informacje o 31 Finale WOŚP w Kole
Pochmurno 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Wymuszenia w szkole? Pięć osób z kilkunastoma zarzutami

Autor: Redakcja e-kolo.pl 2 dni temu przeczytasz w minutę
Wymuszenia w szkole? Pięć osób z kilkunastoma zarzutami
© Redakcja e-kolo.pl
(31) | Czytano:
11,041 razy | przeczytasz w minutę

Pięć osób stanie niebawem przed sądem za popełnione przestępstwa. Czworo z nich nie osiągnęło jeszcze siedemnastu lat.

R E K L A M A
31
Czytano:
11,041 razy
Udostępnij

Grupa wymienionych osób znalazła sobie sposób na "zarabianie" pieniędzy wymuszając je od innych uczniów szkoły. Ich działania zostały zgłoszone odpowiednim służbom, które zatrzymały podejrzane osoby.

Wobec uczniów jednej ze szkół średnich na terenie miasta Koła prowadzone były czynności w związku ze zgłoszeniem wymuszania przez nich pieniędzy od innych uczniów. W trakcie wykonywanych czynności ustalono 5 osób podejrzanych z czego 4 okazały się nieletnie. Podejrzanym przedstawiono kilkanaście zarzutów między innymi o przestępstwa rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Osoby nieletnie odpowiedzą przed Sądem dla nieletnich natomiast dorosłemu za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności.

- wyjaśnia Rzecznik Prasowy KPP Koło

R E K L A M A

Oceń artykuł
średnia ocena: 1 liczba głosów: 1
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (31)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
Normalny · 2 dni temu
Ja bym dał tym bandziorom 5 lat w kamieniołomach, a za posiłek - miska ryżu dziennie. I podać ich nazwiska, tak dla przykładu i jeszcze po 100 tysiecy odszkodowania dla ofiar za stres. A jak tam rodzice bandziorów, dumni z pociech?
Katarzyna Poronin · 1 dzień temu
Szanowny Gościu-Rodzicu zapraszam do szkoły celem omówienia wszystkich niepokojących kwestii. Dyskusja na forach internetowych to najmniej odpowiednia forma kontaktu. Tymczasem zalecam szczerą rozmowę z własnym dzieckiem i dużą dozę rezerwy wobec doniesień medialnych.
Stefan Kunias · 1 dzień temu
Kochani Rodzice Obwiniacie nauczycieli ze to ich wina , nie wychowali wam młodzieży , za mało pracują i tak wiele zarabiają ( czasem poniżej najniższej krajowej) tacy nie douczeni bo wy zdecydowanie lepiej wiecie , co tam ich studia ,jedne ,drugie czy też trzecie . Może czas abyście spojrzeli na siebie ? To wy wychowaliście ta młodzież ,to wy z nimi mieszkacie , to wy spędzacie z nimi 95% czasu nie nauczyciele . Wasze dzieci to wadę lustrzane odbicie a nie szkoły ,jeśli sami nie potraficie zrobić porządku ze sobą , ze swoją rodziną , ze swoimi dziećmi to nie oczekujcie tego że ktoś za was to zrobi .To wy gonicie za pieniędzmi ,dobrem ,nowymi związkami itp a każecie innym wychowywać wasze dzieci ? Jacy wy jesteście ? Spójrz w lustro , zobaczysz w nim swojego syna ,swoją córkę , ciebie rodzice nie potrafili wychować teraz ty to robisz dalej ale brak ci cywilnej odwagi aby to przed samym sobą przyznać . Nauczyciel jest aby przekazać wiedzę ale od wychowania jest rodzic , krytykować fajnie się krytykuje kogoś ale siebie ? No nie ja jestem czysta/czysty bo to szkoła , winni są ci młodzi bandyci ale tak samo winni są ich rodziny . Nie jestem nauczycielem , nie mam w rodzinie też nauczycieli ale jestem rodzicem , mam dzieci z których jestem dumny . To ja i żona ich kształtowaliśmy ich każdego dnia a nie przy okazji .
Hehe · 1 dzień temu
Odezwała się... Teraz to znowu rodzice są winni? A nie przyszło ci do głowy że to już inne czasy niż komuna, gdzie 90%ludzi miało zawodówki a nauczyciele na ich tle to była inteligencja. Dzisiaj większość ludzi ma wykształcenie przynajmniej średnie, a dużo osób wyższe i to nie byle jakie, cięższe niż pedagogika. I czasem zodpowiedzialnością większa. Jak inżynier się walnie i przez jego błąd ktoś ucierpi to pójdzie siedzieć. Druga sprawa, dziecko spędza większość czasu w szkołach, nie tylko 5%. Rodzice ...ja żeby je utrzymać w dzisiejszych czasach, to nie komuna na 8h, flaszka po robocie i do domu. A jak nie zapewni dziecku warunków to je sąd zabierze. Wiesz co mówią w dużych miastach o pedagogice? Jak ktoś nie nadaje się na porządne studia to właśnie tam idzie. Jedne z najprostszych. Po trzecie, termin Eurosieroty coś ci mówi? Każdy chciałby urodzić się w bogatej rodzinie i zapewnić dziecku wszystko co najlepsze ale niestety jest jak jest, niektórzy muszą na to zapracować sami. Bo zrzucanie całej winy na to co się dzieje w placówkach oświaty to jest zwykłą głupota. I oczywiście, nauczyciele nie są w stanie wszystkiemu zapobiec, wszystko zobaczyć, ale- nie wiem jak było w tym przypadku - jakas reakcja czy uwazniejsze przyjrzenie się jakimś osobom czy zweryfikowanie jakich niepokojących doniesień to nie jest aż tak wiele. I masz rację, rodzice odpowiadają w większości za wychowanie młodej osoby ale to co się dzieje na terenie szkoły to jednak sprawa nauczycieli.
Gość · 1 dzień temu
Sądzę, że już o pierwszych sygnałach o takich zachowaniach wśród uczniów spływających do kadry i innych pracowników ZST powinni być niezwłocznie poinformowani przez dyrekcję lub wychowawców rodzice wszystkich uczących się w ZST nastolatków. Powinna w tej informacji paść też prośba o kontakt z dyrekcją w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów. Tego zabrakło.
Gość · 1 dzień temu
Pani dyrektor, owszem, każdy zainteresowany rodzic został poinformowany o sposobach kontaktu z wychowawcą. Wychowawca posiada też dane kontaktowe rodziców. Wskazanie sposobów kontaktu miało służyć wymianie różnych informacji. Rodzic sygnalizuje zaobserwowane, niepokojące zachowania lub sutuacje i liczy, że szkoła zrobi to samo. Szkoła, a nie portale informacyjne. Na profilu ZST na FB jeszcze parę godzin temu nie było nawet wzmianki. Rodzice nie dostali żadnej informacji na dzienniku elektronicznym. Nie było żadnych telefonów, ani wiadomości SMS na nr tel rodziców. Zakładam, że każdy rodzic ma świetny kontakt z własnym dzieckiem i to rodzic powinien od dziecka dowiedzieć się, że coś tak niedobrego dzieje się w szkole. A co jeśli dziecko zostało na tyle zastraszone, że pomimo zauważenia przez rodziców zmiany zachowania ono nie chce nic powiedzieć? Informacja wystosowana do rodziców o przypadkach opisanych przez kolskie media mogłaby być kierunkowskazem, sygnałem, że sprawa nie dotyczy jednostki i ośmielić tym do rozmów.
Katarzyna Poronin · 1 dzień temu
Kontakt do szkoły widnieje na oficjalnej stronie szkoły. Ponadto każdy zainteresowany rodzic poinformowany jest o sposobach kontaktu z wychowawcami. Niczego nie zabrakło. Może tylko dobrej woli brak niektórym komentującym .
Zula · 1 dzień temu
Rodzice tez sie do tego przyczyniaja.Jak ktos zwroci uwage, ze syn zle sie zachowuje marks oburzona. I potem wyrastaja z nich bandziory.
Gość · 1 dzień temu
Ta.. bandziory.. jak przypomnę sobie swoje lata młodości i swoich rówieśników to dzisiejsza młodzież to ... W rurkach. Kuratorzy, zawiasy za pobicia, bójki 20 na 1..
jan · 1 dzień temu
Do Pani Poronin które klasy kończą lekcje o 10,30 i wychodzą na przeciwko szkoły ZST kolejowa co tam się dzieje to mieszkańcy bloków widzą gdzie jest ochrona , oni grożą i rzucają w okna gdzie jest straż miejska i policja -było zgłaszane
Gość · 1 dzień temu
Kiedyś to młodzi ze szkoły nie wychodzili bo właśnie się bali kolejowej
Normalny czytelnik · 1 dzień temu
Lechu jestem pełen podziwu dal Ciebie tylko nie wiem czy jesteś matołkiem z urodzenia czy też to jest nabyte . Twoje słownictwo świadczy o tym że zapewne twe IQ jest równe IQ warchlaka zdecydowanie locha ma wyższy ,nie wspomnę o wróbelku .
Lech · 1 dzień temu
Wyiebac taka nauczycielke
Ups · 1 dzień temu
Z tego wynika że oddajesz dzieci do szkoły po opiekę nauczycieli a tak naprawdę jak napisał Ludwiczka nauczyciele nic nie zauważyli ok wynika z tego wpisu że szkoła i nauczyciele nic nie zauważyli jest ok
Gość · 1 dzień temu
Pani Katarzyno... W jaki sposób nauczyciele mają coś takiego zauważyć? Szklaną kulą? Ja sam z czasów młodości pamiętam, że młodzież wcale głupia nie była a takie rzeczy robiło się właśnie tak, żeby nikt nie widział, a w razie donosu ciężkie konsekwencje gdzieś w zaułku, gdzie żaden nauczyciel nie pomoże.
Katarzyna Poronin · 1 dzień temu
Nigdy nie jest Ok gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. To że sprawa znajduje swój finał na Policji, a potem w Sądzie wynika z faktu, że to szkoła wdrożyła wszystkie procedury przewidziane w takich sytuacjach. Wychowywanie młodzieży to nie bulka z masłem. Obrzucanie błotem nauczycieli nie rozwiąże problemu. Komentowanie sprawy bez jej pełnej znajomości przynieść może więcej szkody niż pożytku. Nie jestem zwolennikiem zamiatanie sprawy pod dywan dlatego zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych dobrem naszej młodzieży.
Ups · 2 dni temu
Szkoda że nie napisali jak długo trwała ta bandytka bo pojawia się pytanie gdzie byli nauczyciele
Do Ups · 1 dzień temu
A co bys zrobił gdybyś wiedział o tym wcześniej? Gdzie byś zgłosił i komu? Po co Ci taka wiedza wogóle? Takie rzeczy były wtedy kedy Ty chodziłeś do szkoły i było ok, zrobiłeś coś wtedy Ty lub Twoi opiekunowie
Ludwiczek · 2 dni temu
Bądź nauczycielem i pilnuj setek osób jednocześnie. Powodzenia! :)
Normalny · 2 dni temu
Ja bym dał tym bandziorom 5 lat w kamieniołomach, a za posiłek - miska ryżu dziennie. I podać ich nazwiska, tak dla przykładu i jeszcze po 100 tysiecy odszkodowania dla ofiar za stres. A jak tam rodzice bandziorów, dumni z pociech?
Do dziecko · 1 dzień temu
Skoro tak piszesz to dlaczego sąd pozwala wychowywać dziecko w pojedynkę? No samotna matka. I gdzie wtedy ta ojcowska ręka?
Dziecko · 1 dzień temu
Rodzice? Jak dwie matki mogą mieć ojcowską rękę do wychowania? Albo jak dwóch ojców może mieć matczyne podejście do dziecka? he he he
"madka" · 2 dni temu
dwie "madki" debilu
Nienormalny · 2 dni temu
Przecież w Rosji właśnie tak się każe... Kolonie karne są normą, przerobione chyba z gułagów.
Normalny · 2 dni temu
Widzę, że jeden bandzior albo jego mądra inaczej madka mnie zminusowali.
gubernator main · 2 dni temu
życie
Elo · 2 dni temu
Która szkoła?
Erg · 2 dni temu
Ja znów Jarek winny
Pierun · 2 dni temu
pis tyle kasy im daje a im jeszcze mało?
Hehe · 1 dzień temu
A co ci PO zabrało jak nic nie miałeś?
He he he · 1 dzień temu
Nie dadzą tyle ile PO zabrało
Kapitalista · 2 dni temu
Podstawy Kapitalizmu... Ludzkie potrzeby są nieograniczone. Zawsze będzie mało ile by nie mieli.
Gmina Grzegorzew
Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji
13 godziny temu 3,216 10

Grzegorzew znów będzie miastem? Dyskusja w trakcie sesji

Powiat Kolski
30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów
14 godziny temu 1,337 1

30 tysięcy porodów w Wielkopolsce w 2022 r. 46% porodów w kolskim szpitalu to mieszkańcy z sąsiednich powiatów

Pożary
Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy
16 godziny temu 4,262

Autostrada A2: Jedno z kół naczepy zapaliło się w trakcie jazdy

Muzeum
Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum
1 dzień temu 499

Magiczny Lechistan - nowa wystawa w kolskim muzeum

Inne
Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023
1 dzień temu 1,322

Rusza nowy cykl Grand Prix Koło 2023

Inne
Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty
1 dzień temu 1,737 4

Wolontariusze WOŚP przeszli szkolenie z bezpieczeństwa w trakcie kwesty

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz