(23)
Słonecznie 23
Popularne tagi:

Nieprawidłowości w rzeźni bydła w Kole- sprawą zajął się również Główny Inspektorat Weterynarii

Autor: Redakcja e-kolo.pl 09 Luty 2023 przeczytasz w minutę
Nieprawidłowości w rzeźni bydła w Kole- sprawą zajął się również Główny Inspektorat Weterynarii
© Viva, Onet
(23) | Czytano:
14,628 razy | przeczytasz w minutę

Wszystkie ogólnopolskie media zajmują się już sprawą materiału prasowego, który powstał we współpracy z Fundacją VIVA! Jak się okazuje, nie tylko Prokuratura wszczęła swoje postępowanie, również Główny Inspektorat Weterynarii postanowił skontrolować doniesienia.

R E K L A M A
23
Czytano:
14,628 razy
Udostępnij

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole został pod koniec ubiegłego miesiąca powiadomiony przez rzeźnię bydła w Kole należącej do grupy Sokołów S.A. o rzekomych nieprawidłowościach, do których miało dochodzić podczas rozładunku zwierząt. Bezzwłocznie Powiatowy Lekarz Weterynarii rozpoczął kontrolę kompleksową dotyczącą dobrostanu zwierząt w zakładzie i poinformował odpowiednie organy ścigania. Celem kontroli było sprawdzenie przestrzegania przez zakład wymagań dotyczących przyjmowania zwierząt do uboju, obchodzenia się ze zwierzętami od rozładunku do uboju. Dyrektor Produkcyjny zakładu zadeklarował Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii wprowadzenie w rzeźni natychmiastowych działań naprawczych i zmianę procedur dotyczących dobrostanu zwierząt, a także przeprowadzenie dodatkowych szkoleń załogi.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Rzeźnia posiada monitoring w strefie rozładunku zwierząt. W przypadku wykrycia niewłaściwych zachowań pracowników związanych z naruszeniem przepisów o ochronie zwierząt, zakład sankcjonuje takie zachowania karą nagany albo zwolnieniem z pracy.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole przeprowadził ponadto szkolenie wyznaczonych lekarzy weterynarii z zakresu dobrostanu zwierząt w trakcie transportu, rozładunku i uboju.

W minionych latach w tym zakładzie Inspekcja Weterynaryjna ujawniła kilka podobnych przypadków, które Powiatowy Lekarz Weterynarii bezzwłocznie zgłaszał do organów ścigania.

Restauracje i kawiarnie w Kole
Przy okazji zerknij na:
Restauracje i kawiarnie w Kole

Źródło: www.wetgiw.gov.pl

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (23)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Prawo · 09 Luty 2023
I znowu ucierpią pracownicy i ich rodziny za to że uderzyli 500 kg byka patykiem bo nie chciał wyjść z samochodu do rzeźni gdzie miał być zabity chyba że przyjechał na kolację uroczysta to by zmieniało jego położenie
Viva banda oszołomów · 12 Luty 2023
Ta funkcja to istny cyrk. Jak są tacy mądrzy to niech pokażą jak prowadzić byka 700kg czy większego. To nie pies że go pociagniesz na smyczy.
Ooooooo · 10 Luty 2023
Obrazy podobne do tych, jak super policja pałowała teleskopami KOBIETY....
Waldzik · 10 Luty 2023
Ogólnie Ci co zabijają ,kroją zwierzęta i mięso i jeszcze z tego zarabiają pieniądze spłoną w piekle.
Czarodziej · 10 Luty 2023
Chłopie czy Ty się dobrze czujesz?? Albo Ty ekopojeb albo aktydebil... Nawet Jehowi nie mają tak nasrane jak Ty
Waldzik · 10 Luty 2023
Konsumenci nie poniosą kary bo są bez winy. Tylko ci co zabijają i obrabiają mięso.
Weronika · 10 Luty 2023
Haha, a sam żresz po kryjomu w piwnicy pynto kiełbasy a tu pierdolisz..
Smerf · 10 Luty 2023
Byka nie wolno dotknąć patykiem ale do górników to można było strzelać. Gdzie jest fundacja jak bydło stratuje rolnika wtedy to tylko nieszczęśliwy wypadek jest?
Gość · 11 Luty 2023
A od wypadków jest KRUS a nie fundację. KRUS co roku trąbi żeby patrzeć pod nogi, uważać przy maszynach i przy zwierzętach bo każdy wie że to niebezpieczna praca. I żeby też pracować na trzeźwo bo jak chłop pijany to nie dostanie odszkodowania, bo podczas swojej pracy ma być trzeźwy, trzeźwo myśleć i zwracać uwagę na to co się dzieje. Jak komuś coś się stanie to nie fundacja a KRUS, który jest zależny od PiSu będzie zastanawiał się czy dać odszkodowanie, czy to był zwykły wypadek czy zaniedbanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. I brak odszkodowania. Ale głosik na PiS i tak będzie
Gość · 11 Luty 2023
Kolejny co mu się klepka odkleiła od chlania wódy. Wtedy gdy strzelano do górników nie było tych ekologów na świecie. I widzisz jak było super. Władza strzelała do ludzi a mówią że to dzisiaj źle. A co z bykiem który stratuje człowieka? A co ma być? Kara śmierci, idzie na rzeź i tyle. A co ty byś chciał dla takiego byka? Kare więzienia?
Ochrona out · 10 Luty 2023
Sokołów powinien wypierdzieluc z roboty ale cała agencje ochrony z jakiej paki ktoś przez bramę filmuje ? To już teren zakładu.
Zdzisław M · 10 Luty 2023
Trzeba wrócić do czasów ubijania, 4 chłopów trzyma świnie za giry a 5 podcina gardełko a pani z miską stoi i czeka jak sie napełni miska krwią i do kaszanki idealna. Później zaczepić za hak do góry nogami i bebeszyć.
Gość · 11 Luty 2023
Ta... I mięso na Wielkanoc i wigilię a w ciągu roku gotowane ziemniaki z jednym skwarkiem na 10kg.. bo mięso po 100zl za kg
Brak słów · 09 Luty 2023
Komentarz do osoby, która chce zmieniać kraj
Brak słów · 09 Luty 2023
Temat dotyczy znęcania się nad zwierzętami, nie zabójstwami ludzi. Jak brakuje argumentu, to najlepiej płynnie przejść do tematu agresji człowieka do człowieka. A może ktoś, kto jest agresywny wobec zwierząt za chwilę będzie tak traktował właśnie innego człowieka? Dlaczego uważasz, że można bić zwierzęta? Czujesz się przez to lepszy, mądrzejszy?
A co takiego się dzieje? · 09 Luty 2023
Wymień co takiego złego.. pomijając inflację, drożejące kredyty, wojnę na wschodzie, rozwalanie państwa od środka i budowanie ustroju jak w Rosji, czyli rządzi jedna partia razem z kościołem. Poza tymi rzeczami co takiego złego się dzieje, że zagraża to tobie i twojej rodzinie? Że nie możesz strzelać petardami w miejscu publicznym? Że psa nie można zatłuc łopatą? Czy może że nie można jeździć pijanym autem i pić w robocie.. bo tak wszyscy krzyczą że świat schodzi na psy, że Europa taka zła, a co drugi siedzi na zachodzie w robocie i tam mu jakoś te normy społeczne nie przeszkadzają. I też przypominam ze właśnie na tym złym zachodzie Polacy stanowią najliczniejszą grupę przyjezdnych.
Maciej K · 09 Luty 2023
Ta osoba mówi ogólnie co się dzieje i czytaj ze zrozumieniem, ale po części ma rację co się teraz wyprawia....
Prawo · 09 Luty 2023
Dziś pod znęcanie kwalifikuje się wszystko idź popracuj przy zwierzętach takich jak byki tylko nie zapomnij założyć pampersa bo wiedzę masz pewnie z książek o zwierzętach
Do prawo · 09 Luty 2023
Chyba masz też coś z kopułą, skoro nie odróżniasz znęcania się nad zwierzętami z popychaniem patykiem.
Prawo · 09 Luty 2023
I znowu ucierpią pracownicy i ich rodziny za to że uderzyli 500 kg byka patykiem bo nie chciał wyjść z samochodu do rzeźni gdzie miał być zabity chyba że przyjechał na kolację uroczysta to by zmieniało jego położenie
Prawo · 09 Luty 2023
Spróbuj skopać byka, Mjp czy ty widziałeś kiedyś byka na żywo a nie w gazecie czy internecie , więcej spróbuj go skopać bo jeszcze nikomu to się nie udało.
Do zamiany... · 09 Luty 2023
Nie zmieniaj tematu... Zabójstwa ludzi cały czas są karane i nikt tego nawet nie kwestionuje.
Zmienimy ten chory kraj · 09 Luty 2023
Brawo, w końcu ktoś normalny bo widać po niektórych komentarzach na tym portalu to świat schodzi na psy ... Dosłownie nie strzelać w sylwka bo psisko płacze... Nie naganiać byka bo będzie miał sinika i będzie smutny, ale że chłop zabił chłopa to tak należy mu się bo dzień dobry nie mówił na klatce i był zły...
Mjp · 09 Luty 2023
Czyli uważasz, że to normalne? Byk nie chce wyjść, to trzeba go skopać. Ucierpią rodziny pracowników- za sadyzm...
Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
1 godzinę temu 6,473

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
1 godzinę temu 365

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
3 godziny temu 970

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
16 godziny temu 8,688

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

Powiat Kolski
Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim
18 godziny temu 2,726

Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim

Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
22 godziny temu 609

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

R E K L A M A