(8)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Zamglenie 6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

PGE zapewnia wysokiej jakości węgiel

Autor: PAP 22 Luty 2023 przeczytasz w minutę
MATERIAŁ SPONSOROWANY
PGE zapewnia wysokiej jakości węgiel
© PGE
(8) | Czytano:
1,744 razy | przeczytasz w minutę

Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.

R E K L A M A
8
Czytano:
1,744 razy
Udostępnij

Za import węgla odpowiedzialna jest spółka PGE Paliwa, która posiada wieloletnie doświadczenie w imporcie węgla kamiennego. Dlatego cały proces realizowany jest w sposób skuteczny i efektywny, zapewniając wysokiej jakości węgiel dla odbiorców.

Importowany węgiel, po przybyciu do Polski, jest sortowany na odpowiedniej wielkości frakcje: groszek, orzech, bądź miał, zapewniający odpowiednią ilość węgla na potrzeby wszystkich odbiorców, w tym m.in. na potrzeby gospodarstw domowych w całym kraju.

Jakość importowanego węgla jest każdorazowo weryfikowana przez niezależne laboratoria certyfikujące, badające wielokrotnie każdą dostawę węgla zamawianego przez PGE Paliwa. Pierwsze badanie odbywa się jeszcze w porcie nadania węgla, a kolejne realizowane są już w Polsce.

Import węgla jest efektem rosyjskiej agresji na Ukrainę i wprowadzenia embarga na węgiel z Rosji. Paliwo importowane z kierunku wschodniego zastąpione zostało importem morskim z krajów, gdzie węgiel najbardziej zbliżony jest parametrami do tego dostępnego dotychczas w Polsce.

Jak wygląda import węgla do Polski i proces przygotowania go do dystrybucji oraz badanie jakości prezentuje specjalnie przygotowany film.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=EaiiFZpV0_Q

 

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (8)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
To ja · 23 Luty 2023
Import węgla jest spowodowany niszczeniem polskich kopalni, a nie wojną. Mamy wystarczająco dużo węgla swojego i przy właściwym zarządzaniu nic nie musielibyśmy importować
Gość · 23 Luty 2023
I to właśnie obecna sytuacja jest winą PiSu i tylko jego. Inne państwa przed wprowadzeniem embargo zrobiły zapasy na tą zimę. A Polacy nic, od razu embargo nawet bez planu skąd wziąć węgiel.
Gość · 23 Luty 2023
Tak, i obecny rząd dalej to kontynuował do wybuchu wojny. Sprowadzał nawet więcej węgla z Rosji niż poprzednicy. Po drugie , w czasach przed wojną jaki miałbyś pomysł na siłowe zmuszenie obywateli do kupowania droższego polskiego węgla? Bo górnik musi godnie żyć, a ten co go kupuje przymierać głodem bo kupił droższy polski? O żeby nie było, inni też ciężko pracują i w ryzykownych zawodach, żeby nie było czasem argumentu o ciezkiej i niebezpiecznej pracy.
Były górnik · 23 Luty 2023
Przypomnij czyj pomysł był zamykania Polskich kopalń? Dla ułatwienia napiszę że nie chodzi o obecnych rządzących
Ola · 22 Luty 2023
W węglu który kupiłam od gminy jest gruz i kamienie
Gość · 23 Luty 2023
Jak niewłaściwy? To ten cudowny rząd powinien zadbać o jakość opału, a nie z prywatnego składu nie muszę się martwić o jakość, a kupując od tego ukochanego rządu muszę się pilnować jakbym brał od jakiegoś oszusta. I na początku zimy przy cenach 3tys węgiel z gminy wydawał się okazją. Więc każdy zamawiał.
droga Olu · 23 Luty 2023
"Kto ma oczy z korka ten dopłaca z worka". Takie jest Polskie przysłowie o i jeszcze takie: "Ślepy w karty nie gra". Masz widocznie za dużo kasy kupując niewłaściwy towar
Gość · 22 Luty 2023
To ta słynna kamieni kupa?
Biblioteka
Ferie z Królikiem i Misią
10 godziny temu 374

Ferie z Królikiem i Misią

Miasto Koło
Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]
1 dzień temu 11,114 11

Przy prawie pełnej sali kinowej Jarosław Kawka zaprezentował program i kandydatów [FOTO]

Inne
Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty
2 dni temu 5,512 3

Akcja kontroli autobusów i ciężarówek. Posypały się mandaty

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]
3 dni temu 107,728

W ostatnim tygodniu odeszli od nas [18-02 - 25-02-2024]

Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
5 dni temu 22,234

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

10 godziny temu 374
R E K L A M A