(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie -1.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Zatańczyli poloneza 600 metrów pod ziemią. Inauguracja 70-lecia ZSOiT w Kłodawie [ZDJĘCIA]

Autor: ZSOiT Kłodawa 28 Luty 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Zatańczyli poloneza 600 metrów pod ziemią. Inauguracja 70-lecia ZSOiT w Kłodawie [ZDJĘCIA]
© Redakcja e-kolo.pl
(1) | Czytano:
3,101 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

"Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy..." Piosenka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie wprowadziła w atmosferę gości poniedziałkowej, wyjątkowej i niepowtarzalnej uroczystości poświęconej Inauguracji Jubileuszu 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Kłodawie.

R E K L A M A
1
Czytano:
3,101 razy
Udostępnij

Swoją obecnością w tak ważnym dla całej społeczności szkolnej, a także jej absolwentów, wydarzeniu zaszczycili nas:   Wicedyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Koninie Pani Justyna Wawrzyniak, Starosta  Kolski Pan Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Pan Marek Świątek, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole Pani Dorota Szkudlarek, Burmistrz Miasta Kłodawy Pan Piotr Michalak, Ksiądz Prałat Jerzy Dylewski, przedstawiciele Zarządu  Powiatu Kolskiego, radni Rady Powiatu Kolskiego, dyrektorzy szkół, instytucji i organizacji  z terenu powiatu kolskiego i regionu konińskiego, przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie Pani Sylwia Pacholczyk. W sposób szczególny naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością byli dyrektorzy szkoły: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Kłodawie w latach 1990-1996 Pan Roman Kopczyński oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kłodawie w latach 1996-2001 Pani Barbara Gańczyk.

- podkreślają organizatorzy wydarzenia

Sensem istnienia każdej szkoły są jej uczniowie. Dlatego w tym miejscu, w Kopalni Soli „Kłodawa”, która wpisuje się w historię naszego miasta i szkoły, na poziomie 600m pod ziemią, po raz pierwszy w Polsce uczniowie, reprezentanci klas liceum i technikum po słowach wypowiedzianych przez dyrektora Jerzego Markowskiego – „Poloneza czas zacząć” - rozpoczęli obchody Jubileuszu Szkoły i zatańczyli przy dźwiękach znanej wszystkim muzyce. Polonez w wykonaniu  naszej młodzieży to piękny element jubileuszu. Postawa młodzieży - pełna szacunku do tradycji oraz  świadomość najważniejszych wartości to z kolei realizacje jednego z najistotniejszych zadań placówki, która od siedemdziesięciu  lat kształci uczniów w przeświadczeniu, iż: „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Zaśpiewana na koniec  piosenka „Radość najpiękniejszych lat” to przedsmak wydarzeń nadchodzących miesięcy. Niech wspomnienia z młodych lat towarzyszą nam aż do 14 października 2023 roku, kiedy to nastąpi zakończenie otwartych dziś obchodów 70-lecia  LO w Kłodawie. Wszystkich absolwentów zapraszamy do wspólnego świętowania.

- dodają

W poniedziałek 600 metrów pod ziemią nastąpiła inaguracja obchodów 70-lecia szkoły. W październiku zapowiedziano finał wydarzenia. 

MATERIAŁ WIDEO
MATERIAŁ WIDEO


GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
Podobne tematy
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
***** *** · 28 Luty 2023
A Michała Moskala nie było? Nie oświadczył się w Kłodawie ?
Gmina Kłodawa
Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was
9 godziny temu 1,014

Kino Objazdowe zaprasza do Kłodawy. Cztery propozycje czekają na Was

Gmina Kościelec
Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu
9 godziny temu 1,832

Jarmark Świąteczny w Gminnym Domu Kultury w Kościelcu

Gmina Kościelec
Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny
11 godziny temu 556

Kościelec - Gminny Konkurs Plastyczny

Miasto Koło
Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]
14 godziny temu 16,779

Dwa wilki zarejestrowane w kolskim Nadleśnictwie [WIDEO]

Wypadki
Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym
14 godziny temu 10,986

Zderzenie czołowe na prostym odcinku drogowym

Miasto Koło
To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!
1 dzień temu 9,376 12

To już pewne. Liczba radnych w Kole zmniejszy się o 6 osób!

R E K L A M A