(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 3.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Mogło dojść do ogromnej tragedii. Cała rodzina zatruta czadem!

Autor: Redakcja e-kolo.pl 03 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Mogło dojść do ogromnej tragedii. Cała rodzina zatruta czadem!
© pexels
(1) | Czytano:
15,615 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

2 marca br. o godz. 09:49 zadysponowano jednostki straży pożarnej do miejscowości Łuczywno w gminie Osiek Mały. Jak się okazało - pomoc przybyła na czas.

R E K L A M A
1
Czytano:
15,615 razy
Udostępnij

W chwili przyjazdu zastępów w budynku mieszkalnym przebywało 5 osób, dwie osoby dorosłe i trójka dzieci. Strażacy podejrzewali zatruciem tlenku węgla u wszystkich mieszkańców. Ratownicy ewakuowali mieszkańców z budynku i przystąpili do sprawdzenia obiektu na obecność tlenku węgla.

Miernik wielogazowy wskazał obecność tlenku węgla w budynku na poziomie 150-200 ppm. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym: kobieta lat 38, dziewczynka 1,5 roku, mężczyzna 43 lata, chłopiec 7 lat, chłopiec 14 lat.

Strażacy wygasili piec CO i  przewietrzyli cały budynek. Na miejsce zdarzenia przybył  Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu strażacy przekazali osoby poszkodowane.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Po przewietrzeniu sprawdzono wszystkie pomieszczenia w budynku. Miernik nie wskazał obecności tlenku węgla, parametry powietrza w normie.

Wszyscy mieszkańcy budynku zostali zabrani przez ZRM do szpitala w Koninie.

W działaniach brały udział: 1 zastęp z JRG Koło, 1 zastep z OSP Dęby Szlacheckie, 1 zastęp z OSP Łuczywno, 3xZRM.

Działania ratownicze trwały 01 godzinę 49 minut. W akcji uczestniczyło 14 strażaków.

Dlaczego warto stosować czujki czadu w domach?

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych bliskich i nas samych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie może być związane z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń w domu. Jednym z takich zagrożeń jest zatrucie czadem. Dlatego warto rozważyć zainstalowanie czujki czadu w swoim domu.

Czad to bezwonny i bezbarwny gaz, który jest wydzielany w wyniku niepełnego spalania paliw stałych lub ciekłych, takich jak węgiel, drewno, benzyna czy olej opałowy. Jest to jedna z największych przyczyn zatruć i zgonów wynikających z pożarów w domu. Zatrucie czadem jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do utraty przytomności i śmierci w ciągu zaledwie kilku minut.

Czujka czadu to urządzenie, które pomaga w wykrywaniu stężenia czadu w powietrzu. W momencie, gdy poziom gazu przekracza dopuszczalne normy, czujka sygnalizuje to alarmem dźwiękowym, co pozwala na szybką reakcję i uniknięcie zatruć. Dzięki czujce czadu, możemy mieć pewność, że zostaniemy powiadomieni o zagrożeniu na czas.

Instalacja czujki czadu jest bardzo prosta. W większości przypadków wystarczy ją zamontować na ścianie lub suficie w pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia zasilane paliwem stałym lub ciekłym, takie jak kuchenka, piecyk czy kominek. Warto jednak pamiętać, że czujki czadu powinny być zainstalowane w każdym pomieszczeniu, w którym przebywają domownicy.

Czujki czadu są stosunkowo tanie w zakupie, a ich działanie jest nieocenione. Nie warto oszczędzać na tak ważnych kwestiach jak bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Warto zainwestować w czujkę czadu, która pozwoli nam spać spokojnie i cieszyć się bezpieczeństwem w naszym własnym domu.

Podsumowując, zatrucie czadem jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do utraty zdrowia lub życia. Dlatego warto zainstalować czujkę czadu w swoim domu, która pozwoli na szybką reakcję w przypadku zagrożenia. To mały koszt w zamian za bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Oceń artykuł
średnia ocena: 4.33 liczba głosów: 3
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
czytellnik · 03 Marzec 2023
Panie redachturze nie sadź pan tytułowego clickbaita. Jeśli byliby zatruci to wyjechaliby w czarnych worach. Co najwyżej się podtruli. Co do używania czujek czadu to nie rozumie jak można żydzić max 100 zł i ryzykować za cenę swojego życia i bliskich. Powinien być zapis ustawowy, żeby przy przeglądach kominiarzy przy źródłach ciepła opalanych paliwami stałymi, gazowymi i itp wymuszona była instalacja sprawnej czujki czadu i ew. innych
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
2 godziny temu 3,459 14

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
17 godziny temu 1,818

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
17 godziny temu 1,438

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
20 godziny temu 4,970 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,530 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,289

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz