(39)
Gwałtowne grzmienia w pobliżu 30.8

Miasto powinno wyremontować parking przy cmentarzu parafialnym? Radna interpeluje

Autor: Redakcja e-kolo.pl 07 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Miasto powinno wyremontować parking przy cmentarzu parafialnym? Radna interpeluje
© Google Street View
(39) | Czytano:
12,227 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Pod koniec lutego Radna Rady Miejskiej w Kole Teresa Brzoska skierowała interpelację w sprawie parkingu przy cmentarzu parafialnym. W treści pisma odniosła się do aktualnego stanu technicznego parkingu oraz zasadności remontu.

R E K L A M A
39
Czytano:
12,227 razy
Udostępnij

Panie Burmistrzu, proszę o rozważenie możliwości wykonania dokumentacji na budowę nowego parkingu przy cmentarzu parafialnym w Kole. Wykonanie dokumentacji stwarzałoby możliwość wnioskowania o dofinansowanie na tą inwestycję z Rządowego Funduszu Polski Ład. Obecnie stan techniczny nawierzchni parkingu jest bardzo zły, występują liczne dziury i nierówności, z betonowych płyt często wystają metalowe pręty, które stwarzają zagrożenie dla użytkowników parkingu. Na istniejącym parkingu nie ma odwodnienia więc często utrzymują się duże kałuże wody. Tak zniszczony parking nie jest dobrą wizytówką dla naszego miasta. Temat budowy nowego parkingu przy cmentarzu poruszałam już niejednokrotnie w tej i poprzedniej kadencji. Uważam, że wykonanie tego zadania jest w pełni zasadne. 

- napisała w swojej interpelacji radna Teresa Brzoska

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

W imieniu Burmistrza Miasta Koła na interpelację odpisała Sekretarz Monika Ciesielska. W treści odpowiedzi czytamy:

Odpowiadając na interpelację w sprawie wykonania dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy cmentarzu parafialnym w Kole ul. Poniatowskiego uprzejmie informuję, że zadanie zostanie rozpatrzone w miarę posiadanych w ciągu roku budżetowego środków finansowych. Jednocześnie pragnę Panią poinformować, że samorząd miasta Koła ma w planie budowę parkingu przy Przedszkolu Miejskim Nr 5, na którą, to inwestycjgę mamy już wykonaną dokumentację techniczną. W planach jest również wykonanie dokumentacji i budowa parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Kole

- treść odpowiedzi

Powyższa odpowiedź wyposażyła nas w wiedzę na temat najbliższych planów inwestycji drogowych w naszym mieście. Miasto Koło ma zamiar budowę parkingu przy Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole oraz w przyszłości podjęcie tematu przebudowy parkingu przy Miejskim Domu Kultury w Kole.

R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (39)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Wyróżniony komentarz
Marcin · 07 Marzec 2023
Na ten remont powinny się parafie złożyć, księża kasują grube pieniądze za pogrzeby,za miejsca na cmentarzu też słono się płaci. Wronkiewicz inwestował chociaż w chodniki a teraz pieniądze gdzie idą?
TVP · 09 Marzec 2023
TVP to powinno uruchomić nowy kanał TVP TUSK 24. Tam by mogli o nim mówić 24 na dobę
Gość. · 09 Marzec 2023
Tusk to gość
Ja · 09 Marzec 2023
o 19 w TVN program infromacyjny Milicji Obywatelskiej i SB, ciekawe o czym dziś powiedzą
A jak myślisz · 09 Marzec 2023
Że PiS robi walki, obsadza stanowiska swoimi itp. a TVP Tusk powie, że tusk jest brzydki i nie głosować na niego
Irena · 08 Marzec 2023
krzysztof.s polityk z pisu jest pedofilem? ktoś coś? bo artykuły w tym temacie są blokowane.
ja · 08 Marzec 2023
zima albo ślepy odpiszcie kto jest z pisu pedofilem może któryś z was co?
Pedofile z PO · 08 Marzec 2023
Ciekawe kto zagłosuje na pedofili z PO. W Szczecinie już na takiego zagłosowali. Zgon już jest, ile jeszcze będzie pogrzebów zanim Tusk coś zrobi z pedofilami w PO?
Wyborca · 08 Marzec 2023
Sekielski weźmie się za Tuska i jego pedofili i nakręci film o nich.
Ja · 08 Marzec 2023
zapytaj pisowskiego prokuratora piotrowicza co to jest "ciumkanie " albo zły dotyk i kto był pedofilem. zima czy ślepy kto was skrzywdził ?
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 08 Marzec 2023
ANALIZUJAC DOKONANE WPISY MOZNA SIE DOCZYTAC WSZYSKIM I O NICZYM KOLO ZAINTERESUJA PROBLEMY MIESZKANCOW 186 BUDYNKOW MOMUNALNYCH NIE MA WYMAGANEJ DOKUMENTACJI JAK WIEC JEST NALICZANy CZYNSZ LOKAL PRZY UL SIE KIEWICZA 25/60M STOI PUSTY BO OD FIRMY KROL ODEBRAL PAN TKACZ Z PANIA WILK KTO PONIESIE KOSZTY TEGO NADUZYCIA JEDNAK NIE PRZESZKACZA TO PANU TKACZOWI I KARZMIESKIEMU KLAS NOW EWACJE I PODNOSIC CZYNSZ KOLEJNY PRZEWAL PAN TKACZ WIE JAK ROBIC PIENIACZE KOGO INTERESUJE STAN TECHNICZNY ZASOBOW KOMUNALNYCH GMIY? PANI WILK TY JESTES NACZELNIKIEM Z UKLADU BO WIEDZY NIE MASZ ZANEJ NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE PRAWOMATOROW NAUCZY CIE CZY GMINY MA CZY NIE ZAPEWNIENIE LOKALU MIESZMANCOM STARAJ SIE O NAMIOT DLA MNIE BO TES ZWIEKSZYL PRODUKCJE TO TYLKO NIKTORE KLUCZOE SPRAWY MIASTA KOLA
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 08 Marzec 2023
KOLEJNA. KADENCJE OBSERWUJE PRACE RADY MIEJSKIEJ/ NIEKTORZY SA JUZ 20LAT I POWIEM KONI ECZN ANJEST. INTERPELACJA DO ABW TAKIEJ KORUPCJI I ZLODZIEJSTWA TO JESZCZE NIE BYLO TERENIA JAK UDZIELALAM TOBIE KOREPETYCJI W SZKOLE TO TAKA ROZGARNIETA NIE BYLAS DLA MNIE TO JESTES DUPOWLASNKOLEJNEGO BURMISTRZA CO CHCIALAS TO JUZNMASZ W TEJ KADENCJI NIE DOCZEKAMY SIE ROZLICZEN ZA PREKRETY/BLADY RADNY JANIAK CO CHCIAL WIETRZYC RATUSZ PANI PEKACZ SZEFOWA OD HANDLU MIESZKANIAMI I WSZYSCY WSPÓLNICY WSLIZGOJA SIE BURMISTRZOWI DOBRZE ZE CHLOP JEST SLUSZNEJ POSTURY KONCZCIE TEN CYRK Z DROGAMI I CHODNIKWMI SZYKUJCIE SIE DO WYBOROW CZY JUZ WSZYSCY W PISIEB?
Kolanka. · 08 Marzec 2023
Pani Ryszardzie przydałaby się korepetycja z poprawnej pisowni.
Ania · 08 Marzec 2023
pisowcy ukradli z kontenerów PCK ubrania za 3mln. czy może być coś gorszego?
Do Ani · 08 Marzec 2023
Tak może być. Postawa antypolska opozycji. Aniu wyłącz TVN i spójrz za okno. Tam zobaczysz inną Polskę. Tę prawdziwą.
Anty... · 08 Marzec 2023
Tusk wiedział o pedofilu z PO i nic nie zrobił przez kilkanaście lat
Do " Anty" · 08 Marzec 2023
Za te wpisy o dziecku życzę ci udławienia się własną śliną śmieciu.
Antytusk · 08 Marzec 2023
Ten że Szczecina, przez którego Mikołaj 16 letni odebrał sobie życie
Ben · 08 Marzec 2023
ciebie to jakiś ksiądz pedofil skrzywdził że ciągle o tym piszesz pod różnymi nickami? napisz który to publicznie albo zgłoś do prokuratury .
Haker · 07 Marzec 2023
Ten parking to powinien już dawno być zrobiony "Wstyd wstyd", ale może nadeszed czas starania się o głosy.
kolanin · 07 Marzec 2023
Miasto powinno również zainteresować się w końcu cmentarzem na Leśnicy /ławki przed kaplicą,/ msze w okresie 01 listopada to wstyd /brak nagłośnienia/. a kasę od kwatery biorą sporą!
Rolnik · 07 Marzec 2023
Kto bierze kasę za dzierżawę gruntu pod kwiaciarnie i dlaczego nie ma np.co 5 lat przetargów na te grunty.
Marek · 07 Marzec 2023
To z tych opłat miasto powinno zrobić parking.
Ciekawy · 07 Marzec 2023
Za takie miejsce to pewnie miasto bierze z 2-3tys za jedną kwiaciarnię.
Gość · 07 Marzec 2023
Zamiast parkingu może kolumbarium tuż za wejściem na cmentarz? Żeby nie drażnić katolików rozdeptując parafialne trotuary?:)
Gość2 · 07 Marzec 2023
To w PO jest pedofil który doprowadził do śmierci młodego Polaka
Gość. · 07 Marzec 2023
Parking przy cmentarzu to teren miasta. I wszystko w temacie. Bzdury piszecie że to parafie powinny go remontować. Od kiedy kościół ma remontować miejskie tereny
Gość2 · 07 Marzec 2023
czyli opłaty za parkowanie powininny być !!!
Gość · 07 Marzec 2023
Odkąd korzysta ze wszystkich miejskich udogodnień.
· 07 Marzec 2023
Parking cmentarza to teren miasta. Więc parafie co mają do tego?.
Gość · 07 Marzec 2023
Do Katol: Oj, Ty Prowokatorze :) Jak sama nazwa wskazuje to cmentarz parafialny! Rodziny pochowanych tam antykatoli za przymknięcie oczu Władców Kwater dołożyły sporo "cegiełek". Na pewno tak bywało, bywa, i pewnie bywać będzie, bo jakby inaczej:) Powstanie cmentarza komunalnego, teoretycznie bez związku z parafialnym, datowane jest znacznie, znacznie później:) Ale tam też zwyczaje parafialne:)
Antykatol · 07 Marzec 2023
O co ci chodzi bo nie rozumiem? O jakie kupowanie wiary ci chodzi? Bo mi chodziło, że po zlikwidowaniu funduszu kościelnego księża musieliby się sami wyżywić. Pensje, ich emerytury, jedzenie opłaty, pensje gospodyń, paliwa do aut itp to wszystko kosztuje i skądś musieli by na to wszystko wziąć.
Do antykatola · 07 Marzec 2023
Od kiedy wiarę się kupuje? Coś nowego napisałeś
Antykatol · 07 Marzec 2023
Ale najpierw zlikwidować fundusz kościelny płacony przez nas wszystkich. Niech katole sami sobie finansują pensje i emerytury księży, ich wyżywienie, gosposie itp. Jak co łaska wzrośnie dwukrotnie to sami zrezygnują z kościoła
Katol · 07 Marzec 2023
Dlatego antykatoli powinno się zakopywać ich lub ich urny z prochami w innym miejscu niż tam. Znajdź takie miejsce i pomaluj na kolorowo, będzie się wyróżniać, będzie tak jak byś chciał. Tylko kto będzie wtedy będzie sponsorował budowę tam parkingu? Napewno nie ja. Może nowa robaczywa władza
Marcin · 07 Marzec 2023
Na ten remont powinny się parafie złożyć, księża kasują grube pieniądze za pogrzeby,za miejsca na cmentarzu też słono się płaci. Wronkiewicz inwestował chociaż w chodniki a teraz pieniądze gdzie idą?
Katol · 07 Marzec 2023
Tam też są pochowani antykatole więc dlaczego parafie mają finansować?
Gość · 07 Marzec 2023
Cmentarz parafialny to i administracja cmentarza powinna zadbać o kondycję parkingu. Przecież czego jak czego, ale środków finansowych parafii nie brakuje.
Robert · 07 Marzec 2023
Ksiądz niech zrobi parking koło cmentarza a co do parkingu przy MDK-u to szkoda kasy na utrzymanie tego obiektu. Sprzedać i niech to miejsce zacznie się rozwijać a nie jak jest teraz generuje tylko niepotrzebne miastu koszty.
Iwona · 07 Marzec 2023
MDK i SM do likwidacji.
Powiat Kolski
Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 16.07.2024
1 minutę temu 108

Planowane wyłączenia prądu przez operatora w powiecie kolskim 16.07.2024

Powiat Kolski
Wyniki wyborów na sołtysów w Gminie Olszówka na kadencję 2024-2029
16 minuty temu 76

Wyniki wyborów na sołtysów w Gminie Olszówka na kadencję 2024-2029

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  16-07-2024]
2 godziny temu 443

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 16-07-2024]

Powiat Kolski
Ostrzeżenia meteorologiczne: burze i upały w Powiecie Kolskim
2 godziny temu 1,719

Ostrzeżenia meteorologiczne: burze i upały w Powiecie Kolskim

Powiat Kolski
Nabór na stanowisko Sekretarza Gminy Chodów
3 godziny temu 593

Nabór na stanowisko Sekretarza Gminy Chodów

Gmina Kościelec
Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Kościelcu i Gozdowie
3 godziny temu 1,095

Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej w Kościelcu i Gozdowie

R E K L A M A

Newsletter - bądź na bieżąco

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych