(1)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Grill gazowy czy grill węglowy - na czym grillować?

Autor: partner 1 tydzień temu przeczytasz w ok. 3 min.
Grill gazowy czy grill węglowy - na czym grillować?
© partner
(1) | Czytano:
776 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W tym roku planujesz zacząć przygodę z grillowaniem? Możesz wybierać wśród urządzeń na różne paliwa. Jedną z propozycji są grille gazowe – to alternatywa dla grilli węglowych. Poznaj 3 powody, dla których grille na gaz to dobry wybór.

R E K L A M A
1
Czytano:
776 razy
Udostępnij

Grille na gaz to grillowanie w precyzyjnej temperaturze

Wystarczy przejrzeć ofertę sklepu internetowego top-grille.pl, aby zauważyć, że grille na gaz na pokrywie mają termometr – przykładem może być Weber grill gazowy Q 2200 Stand. Chociaż w przyrząd do pomiaru temperatury mogą być wyposażone również grille węglowe, to w urządzeniach na gaz termometr jest o wiele bardziej przydatny. Dlaczego? Ma to związek z budową grilla gazowego i kontrolą spalania paliwa.

W grillu gazowym istnieje możliwość kontrolowania ilości dostarczanego gazu, gdyż urządzenie jest wyposażone w dedykowane do tego pokrętło. W rezultacie możliwe jest grillowanie w precyzyjnej temperaturze – optymalnej dla rodzaju żywności, jaka jest poddawana obróbce termicznej. To z kolei sprawia, że ryzyko spalenia mięsa, ryby czy warzyw jest mniejsze. Z tego powodu grill gazowy Weber to dobry wybór dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w grillowaniu.

Grille gazowe to brak dymu

Grille na gaz to urządzenia wyróżniające się tym, że można na nich grillować bez dymu. To sprawia, że potrawy nie są przesiąknięte charakterystycznym aromatem spalanego węgla lub drewna. Chociaż zwłaszcza dla entuzjastów BBQ może to być istotny minus, to trzeba pamiętać, że dym z grilla węglowego nie jest obojętny dla zdrowia. To kolejny powód przemawiający za wyborem grilla gazowego.

Na co dzień zwracasz uwagę na to, co trafia na Twój talerz i poszukujesz alternatywnej dla smażenia metody obróbki żywności? Grille gazowe to wybór zdrowszy niż patelnia i grill węglowy. Korzystając z grilla gazowego, możesz:

  • przygotować posiłki o powtarzalnej jakości – dzięki kontroli temperatury grillowania,
  • eksperymentować z różnymi potrawami (również na słodko) – przykładowo na rożnie obrotowym możesz grillować kurczaka,
  • cieszyć się pysznymi i zbilansowanymi posiłkami – które jednocześnie są znacznie zdrowsze niż potrawy smażone.

Grill gazowy to grillowanie bez czekania

Na korzyść grilli gazowych przemawia też czas potrzebny na ich uruchomienie. Rozpalenie węgla lub drewna najczęściej zajmuje co najmniej kilkanaście minut. Dopiero następnie można rozpocząć grillowanie przygotowanych produktów. Grille na gaz działają niemal od razu – powierzchnia grillowania nagrzewa się w kilka minut. To sprawia, że czas potrzebny na przygotowanie potraw jest krótszy – gotowymi posiłkami możesz cieszyć się szybciej.

Sposób zasilania grilli gazowych sprawia, że niektóre modele są wyposażone w palnik boczny. Przykładem może być grill gazowy Weber Genesis Epx-435. Palnik można wykorzystać na różne sposoby, np. do zagrzania wody na herbatę lub kawę, podsmażenia warzyw czy podgrzania sosów. To rozwiązanie jest rzadko spotykane w grillach węglowych, w przypadku których utrzymanie stałej temperatury jest znacznie trudniejsze.

Grille gazowe czy grille węglowe – co wybrać?

Dopiero zaczynasz przygodę z grillowaniem? Planujesz grillować dla większej liczby osób i z tego względu chcesz mieć dostęp do dodatkowego palnika? Priorytetem jest dla Ciebie zdrowy posiłek, który przygotujesz w kilkanaście minut? W takim razie grille na gaz to rozwiązanie dla Ciebie – właśnie w tej kategorii znajdziesz odpowiednie urządzenie.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (1)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
He he he · 1 tydzień temu
Taki ruszt by robaki nie przeleciały
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
9 godziny temu 11,684 26

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
1 dzień temu 3,214

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
1 dzień temu 1,957

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 5,834 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,972 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,514

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz