Słonecznie 23
Popularne tagi:

Otwórzmy się na... i zobaczmy gwiazdy [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja e-kolo.pl 18 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 3 min.
Otwórzmy się na... i zobaczmy gwiazdy [ZDJĘCIA]
© Eugeniusz Gembka
(0) | Czytano:
10,607 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

17 marca br. tradycyjnie o godzinie 17:21 odbył się perfekcyjnie przygotowany spektakl "Otwórzmy się na... i zobaczmy gwiazdy" w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

R E K L A M A
0
Czytano:
10,607 razy
Udostępnij

21 marca, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który ma na celu zwiększenie świadomości i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem genetycznym oraz podniesienie świadomości społeczeństwa na temat ich codziennych wyzwań.

Zespół Downa jest jednym z najczęstszych zaburzeń genetycznych, dotykającym około 1 na 700 noworodków na całym świecie. Jest to zespół charakteryzujący się pewnymi fizycznymi i umysłowymi cechami, które wynikają z trisomii chromosomu 21. Ludzie z zespołem Downa mają często trudności w nauce, ze zrozumieniem złożonych zadań oraz z pamięcią długotrwałą, jednak ich zdolności są różnorodne i zależą od indywidualnych predyspozycji.

Wielu ludzi z zespołem Downa osiąga sukcesy w różnych dziedzinach, takich jak sztuka, sport, muzyka czy nauka. Przykładem jest m.in. aktor Chris Burke, który zagrał w popularnym serialu "Life Goes On", a także sportsmenka Karina Świderska, która zdobyła wiele medali w zawodach paraolimpijskich.

Niestety, osoby z zespołem Downa nadal często spotykają się z dyskryminacją i wykluczeniem. W wielu krajach nadal istnieją trudności w zapewnieniu im równych szans edukacyjnych i zawodowych, a także w dostępie do podstawowych usług medycznych.

Dlatego właśnie Światowy Dzień Zespołu Downa jest ważną okazją, aby podkreślić potrzebę integracji i akceptacji osób z zespołem Downa w społeczeństwie, jak również aby zwiększyć świadomość o ich wyzwaniach i potrzebach. To także okazja, aby podziękować wszystkim, którzy pracują na rzecz poprawy jakości życia osób z zespołem Downa i ich rodzin.

Wszyscy powinniśmy dzisiaj zastanowić się, jak możemy zwiększyć naszą wiedzę i zrozumienie dla osób z zespołem Downa, jak również jak możemy działać, aby poprawić ich sytuację w społeczeństwie.

Istnieje wiele sposobów, w jaki możemy zwiększyć naszą świadomość i poprawić jakość życia osób z zespołem Downa. Możemy na przykład uczestniczyć w różnych akcjach i inicjatywach, które promują integrację i równość. Możemy także popularyzować ideę pełnej akceptacji i zrozumienia dla osób z zespołem Downa w naszym otoczeniu, np. w szkole, miejscu pracy czy wśród przyjaciół.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Wydarzenie na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kole

Od samego początku pomysłodawcą i koordynatorem miejskiego wydarzenia jest Monika Kujawska. W tym roku w koncercie pomogli i udział wzięli: wokaliści, tancerze MUZY i przedszkolaki kolskich przedszkoli. Sądząc po reakcjach pełnej publiczności - podobało się, braw nie było końca. Najlepiej klimat wydarzenia oddają zdjęcia, za któych udostępnienie dziękujemy ich autorowi - Eugeniuszowi Gembce. 

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
1 godzinę temu 6,244

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
1 godzinę temu 360

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
3 godziny temu 942

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
16 godziny temu 8,650

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

Powiat Kolski
Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim
18 godziny temu 2,716

Rodzinny Festyn i Święto Zielonych Świątek w Ponętowie Górnym Drugim

Polityka
Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]
21 godziny temu 609

Wizyta Minister Marleny Maląg w naszym studiu podcastowym [WIDEO]

R E K L A M A