(18)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 12.6
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Uroczystość wręczenia promes jednostkom PSP i OSP. Dofinansowania dla kolskich jednostek

Autor: wfosgw 21 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 4 min.
Uroczystość wręczenia promes jednostkom PSP i OSP. Dofinansowania dla kolskich jednostek
© WPSP
(18) | Czytano:
15,625 razy | przeczytasz w ok. 4 min.

20 marca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia promes jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej, która została zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

R E K L A M A
18
Czytano:
15,625 razy
Udostępnij

Wręczane promesy obejmowały dofinansowania w ramach „Naboru wniosków na przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność Straży Pożarnych” oraz „Ogólnopolskiego Programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Pani Jolanta Ratajczak oraz Zastępca Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu, Pani Aleksandra Durkowska powitały szanownych gości uroczystości: Ministra, członka Rady Ministrów, Sekretarza Komitetu Rady Ministrów do Spraw Bezpieczeństwa – Pana Zbigniewa Hoffmanna, Posła na Sejm RP – Pana Witolda Czarneckiego, Posła na Sejm RP – Pana Zbigniewa Dolatę, Posła na Sejm RP – Pana Leszka Galembę, Wojewodę Wielkopolskiego – Pana Michała Zielińskiego, Wicewojewodę Wielkopolski – Panią Anetę Niestrawską, Zastępcę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – nadbryg. Arkadiusza Przybyłę, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej –  bryg. Dariusza Matczaka, Komendantów Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z Gniezna, Konina, Koła, Słupcy, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Turku i Wrześni –  gospodarza miejsca. Udział wzięli także starostowie, burmistrzowie i wójtowie wielkopolscy oraz oczywiście  strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy dzisiaj z rąk Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu otrzymali łącznie 117 promes na dofinansowanie na kwotę niemal 3 mln zł.

Nabór wniosków na przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność straży pożarnych skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, ochotniczych straży pożarnych, państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej tj. Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej, Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.

Do kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia zalicza się dostawy, roboty budowlane i usługi niezbędne do uzyskania efektu ekologicznego, związane m. in. z modernizacją źródła ciepła, zakupem i montażem instalacji solarnej, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła, rekuperatorów wraz z niezbędną infrastrukturą, zakupem i montażem towarzyszących magazynów energii dla instalacji fotowoltaicznej realizowanej w ramach przedsięwzięcia, modernizacją istniejącego źródła światła na energooszczędne, termomodernizacją obiektów budowlanych zgodnie z audytem energetycznym.

Nabór wniosków w ramach programu pn.: „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” adresowany jest do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia można zaliczyć zakup sprzętu, wyposażenia oraz środków ochrony indywidualnej służących do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń, które wyszczególnione są w „Wykazie rzeczowym sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, stanowiącym załącznik nr 1 do Programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”.

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat, w ramach wydatkowania środków własnych WFOŚiGW w Poznaniu (wyłącznie w ramach programów własnych) na dofinansowanie zadań realizowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej przeznaczył blisko 24 mln zł. Ponadto, wspólnie z NFOŚiGW przeznaczyliśmy na wsparcie jednostek PSP i OSP łącznie  blisko 41 mln zł: w tym na realizację „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” ponad 8 mln zł. W ciągu najbliższych dwóch tygodni przekażemy promesy na kolejne 8 mln zł.

Pełną listę beneficjentów, w tym tych z powiatu kolskiego możemy zobaczyć tutaj

Foto: Wielkopolska Komenda PSP, wfosgw

GALERIA ZDJĘĆ
GALERIA ZDJĘĆ


zdjecie w galerii zdjecie w galerii zdjecie w galerii zdjecie w galerii zdjecie w galerii
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (18)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Wyróżniony komentarz
kłamcy pisowskie · 21 Marzec 2023
Ten lans wasz się wkrótce zakończy i nie pomogą publiczne środki rozdawane wszędzie. Mam nadzieję że ktoś was wszystkich rozliczy a szczególnie z obowiązków do których was powołano i z tego rozdawnictwa.
Olo · 22 Marzec 2023
Wydają publiczne pieniądze a wygląda to tak jakby to oni ze swoich dali. Przed wyborami wychodzą z nor urzedowych by wszyscy mysleli ze to oni zalatwili dla osp, przed wyborami ich nawet nie widać od czego są. Żeby dostać promese czy jakiekolwiek dotacje z WFOŚ to trzeba mieć poparcie, trzeba mieć tzw. plecy. Jednostki osp bez znajomości i poparcia nie mają szans chociażby najlepiej złożyli wnioski. Tak to działa taka jest przykra rzeczywistość.
....... · 21 Marzec 2023
Zobacz swoje pismo masz coś z glowa
Gość · 21 Marzec 2023
Jak pewnie nawet rodzina go się wstydzi i nie chce z nim gadać to dostaje na głowę i pisze sam ze sobą
He he he · 21 Marzec 2023
Najlepsze jest to ze ten "......." Piszę sam że sobą, tak mu TVP zryło banie ze szok.
....... · 21 Marzec 2023
Wes się ogarnij
_____ · 21 Marzec 2023
WeŹ sobie kup słownik.
........ · 21 Marzec 2023
Na głowę dostałeś od tego pisania
****** · 21 Marzec 2023
Cicho tam bo cię zablokują
....... · 21 Marzec 2023
Dzida to ty
ola · 21 Marzec 2023
wydawanie pieniędzy na osp w kole to marnotrastwo jest psp i osp niepotrzebma
***** *** · 21 Marzec 2023
pisowska dzicz zrobi wszystko żeby wygrać wybory.
........ · 21 Marzec 2023
Wielki się odezwal
Tomasz · 21 Marzec 2023
Do ......... Ale Ty masz klapki na głowie, pewnie naiwny emeryt za 1300zl tzw trzynastej emerytury
Zjednoczone służby w mundurach · 21 Marzec 2023
Czas rozliczenia zbliża się wielkimi krokami! Czekamy i nie chcemy więcej takich osób w rządzie
Gość · 21 Marzec 2023
To zobaczymy po wyborach, tylko żeby się nie dali przekupić za jakieś dodatki czy nowe wozy strażackie.. zresztą to i tak obojętne, mają być dodatkowe lokale wyborcze, darmowa podwozka do lokali, oczywiście tylko na wsiach bo faktycznie wszędzie daleko nie tak jak w mieście. Tylko jak się zobaczy jakaś mapkę z poprzednich wyborów (powiaty, gminy) to trochę to wszystko dziwnie wygląda
Polak · 21 Marzec 2023
Do Gościa - to jeżeli pracujesz w zakładzie i szef każe Ci zrobić 50 palet ale Ty jesteś buntownik i robisz 20 palet... Co wtedy twój szef powie? Poklepie po plecach, da Ci podwyżkę?? Każdy boi się o swoje stanowisko pracy i muszą wykonywać swoje zadanie nałożone z góry czy to komendant, szef firmy, czy prezes zakładu.
Gość · 21 Marzec 2023
Ale my (większość) chcemy. Serio Zjednoczone służby w mundurach? Policja też? Bo im jakoś nie przeszkadza bez mrugnięcia okiem wypisują podwyższone przez PiS mandaty
kłamcy pisowskie · 21 Marzec 2023
Ten lans wasz się wkrótce zakończy i nie pomogą publiczne środki rozdawane wszędzie. Mam nadzieję że ktoś was wszystkich rozliczy a szczególnie z obowiązków do których was powołano i z tego rozdawnictwa.
Miasto Koło
150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki
1 dzień temu 6,660 3

150 lat temu w Kole urodził się Czesław Freundenreich. Dziś odsłonięcie ławeczki

Miasto Koło
Bo w każdym z nas jest trochę dziecka
1 dzień temu 1,750 12

Bo w każdym z nas jest trochę dziecka

Miasto Koło
Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo
1 dzień temu 15,963 35

Koncertu z okazji Dni Koła nie będzie. Dlaczego? Zobacz wideo

Miasto Koło
Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła
1 dzień temu 4,475 4

Henryk Perzyński Honorowym Obywatelem miasta Koła

Pożary
Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]
2 dni temu 9,235 6

Pożar budynku mieszkalnego. 17 strażaków wysłanych do działań [ZDJĘCIA]

Inne
15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy
2 dni temu 18,405 5

15 punktów karnych i wysoki mandat - efekt szybkiej jazdy

MS
R E K L A M A