Słonecznie 24
Popularne tagi:

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

Autor: Redakcja e-kolo.pl 30 Marzec 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
© pixabay
(0) | Czytano:
3,199 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Niedziela Palmowa to jeden z najważniejszych dni w liturgii katolickiej, stanowiący początek Wielkiego Tygodnia, czyli czasu przygotowań do Wielkanocy. W tym dniu obchodzona jest pamiątka triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, który miał miejsce kilka dni przed jego męką i śmiercią na krzyżu.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,199 razy
Udostępnij

Tradycją Niedzieli Palmowej jest procesja, podczas której wierni niosą palmy i gałązki drzew, symbolizujące hołd, jaki złożyli Jezusowi mieszkańcy Jerozolimy. W Polsce najpopularniejsze są palmy w formie ozdobnych wieńców z gałązek wierzbowych, ozdobionych kolorowymi wstążkami, kwiatami, suszonymi owocami i ozdobami.

Wielkanocne palmy mają różne kształty i rozmiary. W niektórych regionach Polski, np. na Podhalu, palmy osiągają nawet kilkanaście metrów wysokości i są ozdobione oryginalnymi rzeźbami i figurkami związanych z Wielkim Tygodniem postaci.

Obecnie, Niedziela Palmowa to także okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny, przygotowania świątecznych potraw i spotkania z przyjaciółmi. W niektórych miejscowościach organizowane są specjalne festyny i jarmarki, gdzie można zakupić tradycyjne, ręcznie robione palmy oraz wiele innych produktów związanych z Wielkanocą.

Niedziela Palmowa jest dla wielu katolików także okazją do refleksji i modlitwy. To czas, kiedy w sposób szczególny przypominamy sobie o męce i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa oraz o znaczeniu miłości, miłosierdzia i wybaczania w naszym życiu.

Nie ma wątpliwości, że Niedziela Palmowa jest jednym z najważniejszych dni w kalendarzu katolickim i nie tylko. To czas, kiedy możemy się zbliżyć do Boga i do siebie nawzajem, a także przeżyć niezapomniane chwile w gronie naszych bliskich. Dlatego warto w ten dzień zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad tym, co jest dla nas najważniejsze i jak możemy pomóc innym w osiągnięciu szczęścia i harmonii w życiu.

R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Zatrzymania
3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej
10 minuty temu 593

3,4 promila to dla niej za mało - pojechała po więcej

Powiat Kolski
W środę działania Zero Tolerancji
22 minuty temu 140

W środę działania Zero Tolerancji

Inne
Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie
2 godziny temu 8,165 2

Rzucił petardą w kolumnę Prezydenta - teraz grozi mu więzienie

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie:  28-05-2024]
2 godziny temu 409

W ostatnim tygodniu na świecie powitaliśmy noworodki [Podsumowanie: 28-05-2024]

Powiat Kolski
Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
4 godziny temu 1,152

Paweł Gilewski nowym Wielkopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym

Gmina Przedecz
Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu  [WIDEO]
17 godziny temu 8,983

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Przedczu [WIDEO]

R E K L A M A