Częściowe zachmurzenie 10
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Majówkowi nietrzeźwi kierowcy w rękach policji

Autor: Redakcja e-kolo.pl 04 Maj 2023 przeczytasz w ok. 2 min.
Majówkowi nietrzeźwi kierowcy w rękach policji
© istock
(0) | Czytano:
14,858 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Majowy weekend to czas odpoczynku, wyjazdów, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Niektórzy jednak łączą alkoholowe przyjemności z jazdą samochodem.

R E K L A M A
0
Czytano:
14,858 razy
Udostępnij

W ręce policji wpadli kierowcy, którzy postanowili jechać na tzw. "podwójnym gazie". 

  • 1 maja około godziny 19:00 w Olszówce zatrzymano 20-letniego kierowcę VW, który mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów jechał samochodem i dodatkowo pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał 1,66 promila alkoholu,
  • 1 maja po godzinie 23:00 w Kole zatrzymano 20-letniego kierowcę Renaulta, nietrzeźwy z 1,74 promila alkoholu,
  • 2 maja około godziny 4:35 w Babiaku zatrzymano kierowcę, który prowadził pojazd mimo orzeczonego zakazu, również pod wpływem alkoholu - 1,76 promila alkoholu

dalsza część artykułu pod reklamą
R E K L A M A

Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń na drodze. Każdego roku wiele osób traci życie lub zostaje poważnie rannych w wyniku wypadków spowodowanych przez kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób korzysta z samochodów jako podstawowego środka transportu, problem ten staje się coraz bardziej palący.

Każde spożycie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, wpływa na nasze zdolności psychomotoryczne, zmniejszając naszą ostrożność i reakcję na niebezpieczeństwo. W przypadku prowadzenia samochodu, gdzie każda sekunda może być kluczowa, jedno piwo lub kieliszek wina może oznaczać katastrofę.

Przepisy prawa nakazują, że kierowcy nie powinni prowadzić pojazdów po spożyciu alkoholu, ale niestety nie zawsze są one przestrzegane. Wielu ludzi popełnia błędy w ocenie swojej zdolności do prowadzenia pojazdu po alkoholu. Często błędnie wierzą, że są w pełni zdolni do prowadzenia, ale w rzeczywistości ich reakcja na niebezpieczeństwo jest znacznie osłabiona.

Najgorsze skutki prowadzenia pod wpływem alkoholu mogą obejmować nie tylko utratę życia lub poważne obrażenia ciała, ale także konsekwencje prawne, takie jak utrata prawa jazdy, kary finansowe i kara więzienia. W przypadku, gdy w wyniku wypadku ucierpi inna osoba, to kierowca będzie musiał stawić czoła moralnym i emocjonalnym konsekwencjom swojego działania.

Dlatego też, jako społeczeństwo, musimy podjąć kroki w celu zminimalizowania liczby wypadków związanych z prowadzeniem pod wpływem alkoholu. To wymaga podjęcia działań przez rządy, organizacje pozarządowe i społeczeństwo jako całość.

Kierowcy muszą zrozumieć, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest nieodpowiedzialne i stanowi zagrożenie dla nich samych i innych użytkowników drogi. Powinni unikać konsumpcji alkoholu przed podróżą i korzystać z alternatywnych środków transportu, takich jak taksówki czy transport publiczny.

 

Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
R E K L A M A

Jeśli byłaś/eś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia
[ powiadom nas o tym ]
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Miasto Koło
 IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów
7 godziny temu 452

IX Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich dla Amatorów

Powiat Kolski
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]
7 godziny temu 1,047 1

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 maja w Kole [PROGRAM]

Miasto Koło
W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie:  16-04-2024]
8 godziny temu 6,032

W ostatnim tygodniu na świecie przywitaliśmy [Podsumowanie: 16-04-2024]

Gmina Babiak
Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery
8 godziny temu 1,134

Czujnik jakości powietrza i pogody w Babiaku - monitoruj stan atmosfery

Inne
Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami
8 godziny temu 1,939

Wyjątkowa Gala w Trzebawiu: Policjanci uhonorowani Kryształowymi Gwiazdami

Miasto Koło
 Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego
9 godziny temu 13,195 2

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kolskiego

R E K L A M A